въпрос за болките в гърба

  • 356
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте мами.
Аз съм в 34 г. с. и искам да Ви попитам как се справихте с болките в гърба ooooh!. Досега съм качила 11 кг, явно бебка започва вече доста да ми натежава. Кажете нещо за облекчаване на болката.

# 1
  • Мнения: 251
Мила, съчувствам ти, но ще те разочаровам - нищо не помага.Не можеш да се мажеш с нищо тъй като е противопоказно.Аз имах същия проблем и сега, след като родих, продължава да ме боли адски гърбът.Мъжът ми ми прави масажи.Но и с тях трябва да се внимава по време на бремеността.Тъй като коремните мускули държат гърба, а ти знаеш в какво състояне ти е коремът в момента  Laughingе нормално да изпитваш болка.След като родиш ще правиш упражнения за гърба, само това помага.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз съм в ранна бременност  - 15 та г. седмица, но преди около месец четох тук във форума, че другите момичета си купили от коланите за бременни и това облекчавало болката. ТЕ струват към 30 лева. аз имам подобен проблем,но още нищо не съм си купила.

# 3
  • Мнения: X
Мен ме болеше зверски гърба още от началните месеци,но аз имам спина бифида...единственото което са ми препоръчвали,че мога да взимам за обезболяване е парацетамол...но аз реших ,че не си струва и така си изкарах и двата пъти до края...Доколкото знам е нормално да те понаболява,това е от преместване на цаентъра на тежеста,но ако е прекалено силна и нетърпима болката се консултирай с лекар...ако е поносима-почивай повече и мисли позитивно за предстоящото ти раждане.За твое успокоение,и след двете раждания не съм имала повече проблеми с  болки в кръста и гърба.

# 4
  • Мнения: 182
 Много е неприятно, но май няма лек за болките в гърба в това положение. И мен много ма болеше и въпреки рисковете си позволявах от време на време лек масаж, иначе лекарства не съм взимала. Лошото е, че след раждането продължава да ме боли гърба, но това е от кърменето, защото бебка е доста тежичка и като съм в една поза с нея на ръце пак ме боли гърба.

# 5
  • Мнения: 299
И аз имах болки, не можех да стоя седнала повече от 10 минути.
Повече лежане облекчава. След раждането ми поотминаха, сега ме наболява от това, че се прегърбвам без да искам докато кърмя.
Пробвай с тези колани, които рекламират за придържане на корема. Все пак имаш още 6 седмици до раждането, а е твърде вероятно болката ти да се усили, така че сама си прецени дали си струва.Чао и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт