психическата депривация

  • 3 507
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Интерисува ме   дали всички деца на 3г.възраст са в психическа депривация в домовете? Как се отразява тя по-късно и до каква степен
може да се преодолее?Питам защото ми предложиха едно момиченце на 3г.   което не може да говори  с една твърде странна. неуверена походка поклащащо се  изостанало в психическо и физическо развитие.Твърде слабичко  и изглежда на възраст на 1.5г.
Да. знам .че очакванията ми трябва да бъдат занижени но незнам дали ще се справя с проблемите които биха възникнали.Аз съм  неомъжена .така че ще трябва да разчитам само на себе си .Нямам много време за  размисъл  срокът от1месец тече и ще ви бъда благодарна. ако споделите вашият опит  и познания .

# 1
  • Мнения: 77
Скъпа Милка, с личен опит не мога да помогна, защото нашето дете  осиновихме на бебешка възраст. Бих ти предложила да направиш две неща - би могла да помолиш Теа от форума за помощ - нейните професионални и точни съвети са ни спасявали многократно. Другото, което можеш  да направиш е да се посъветваш с педиатър - мисля, че той ще ти даде отговори на много от въпросите.
Не знам до колко може да помогне, но аз бих разчитала и на собствената си интуиция.
Желая ти много късмет и много гураж!

# 2
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не се притеснявай толкова от описаното поведение  Hug нормално е за децата да са доста по-назад във физическото и психическото си развитие.Дъщеря ни я осиновихме на 5г и половина,имаше вид на 3 годишно дете,говореше като три годишна,напикаваше се,клатеше се мноого дълго още,незнаеше да се заиграва с куклите,с играчките въобще,непоглеждаше телевизора с детските филмчета,неискаше да се качи в автобуса от страх,кривеше си едното око,имаше обратна захапка..силно издадена долна челюст Stop бавно,с много грижи,любов,ТЪРПЕНИЕ, нещата си идват на място.Можеш да я видиш на снимките и под подписа ми,и от срещата на Арбанаси...няма нищо общо с едновремешното неугледно дете.
В дома #Cussing out изоставените деца нямат възможността да бъдат гушкани,обгрижвани,няма кой да си играе с тях, а и няма от къде да видят модел за подръжание в игрите си,няма кой да им говори..за да могат и те да се научат да говорят правилно.Ако вземеш момиченцето,ще бъдеш силно изненадана ,колко бързо ще се променя-буквално с дни и часове,след като заживее с тебе и се усети на сигурно място Sickдалеч от дома,обичана и със МАЙКА!
  bouquetЖелая ти успех в начинанието

# 3
  • Мнения: 160
и на мен ми предстои срешта .днес ми се обадиха и много съм объркана.
4ак се страхувам да не да не ми хареса.незнаиа какво сте изпитам при парвата среста.
иска ми се това да е моиата принцеса толкова се валнувам.
4удно засто при парвото ми осиновиаване не беше така.
извинете ме но допускам грески но буквите са разбаркани и ми е трудно да ги тарсиа.
исках да ви попитам разрешено ли е да се носиат при парвата срешта игра4ки и несто са иадене на детенцето

# 4
  • Мнения: 441
tara 1 да, хубаво е да занесеш играчка Simple Smile Колко е голямо детенцето?

Стискам ти палци, предстоят ти вълнуващи мигове.

# 5
  • Мнения: 160
на 1 годинка и 1 месец.
предполагам 4е ниама да мога да спиа толкова сам обаркана/щаслива и састевремено ................и аз не снаиа.
уууууууууууууффффффффффффф молиа се това да е нашето моми4енце и дано не полудеиа от вълнение.

# 6
  • Мнения: 1 652
Тара, с теб сме и чакаме новини! Стискам ти палци- дано да се намерите! Hug

# 7
  • Мнения: 160
as pak da popitam,4e do 19 ima mnogo vreme.
kade se vodi deloto v okr.grad po mestojiveene ili v grada kadeto e deteto?

# 8
  • Мнения: 441
в града, където е детето

# 9
  • Мнения: 1 652
Тара, попитай адвокат, но знам от моя близка съдийка, която осинови дете, че делото може да се води в избран от теб съд. Може детето да е от София, а ти от Габрово, а делото да се води в Пловдив- това е твое законно право.

# 10
Тара,

до колкото знам аз делото се води само в окръжния съд в града, в който е настанено детето.

На нас ни казаха, че промени са невъзможни. Пък и да ти кажа няма голямо значение къде се води делото....

Процедурата при добре подготвени документи е много простичка, а и съдиите винаги дават предимство на тези дела така, че не се точат сумати време:)

# 11
  • Мнения: 341
Стискам палци и ви пожелавам много успех!!!И аз знам,че делото се води там където е детето,но наистина това няма особено значение,важното е да мине бързо и час по-скоро да се съберете с рожбичката.А по повод изоставането на детенце- наистина за деца израстнали в такава среда е нормално и нашия син беше мноого изостанал,но с времето и ваша помощ ще навакса.Много търпение и любов-това е нещото от което се нуждаете и вие и детенце   bouquet

# 12
  • Мнения: 160
eto me otnovo s vapros :oops:kolko pati  vi posvoliha da vidite detenzeto?

# 13
  • Мнения: 171
При нас искаха да имаме минимум три срещи с детето, а от дома ни казаха че когато поискаме можем да отидем да го видим само да не е в часовете когато спи. Но може би във всеки дом реда е различен и е най добре да запиташ там.
Цитат
as pak da popitam,4e do 19 ima mnogo vreme.
kade se vodi deloto v okr.grad po mestojiveene ili v grada kadeto e deteto?
Да, делото е в града където е детето. Ако случайно има проблем да се явите на делото и не можете да си наемете адвокат е възможно да подадете молба до съда в която да пишете че подържате молблата за осиновяване, молите да се даде ход на делото и молите да допуснат осиновяването и т.н и не е необходимо да се явявате. Ние така направихме.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 17:18 от тонни

# 14
  • Мнения: 2 584
Милка първо   bouquet за това че искаш да осиновиш дете, не мога да ти дам съвет но мога да ти кажа някои мои наблюдения, посещавам дом за изоставени деца и ще ти кажа само за едно дете в процес на осиновяване, след всяка среща със семейството то разцъфва, последният път като го доведоха ( бяха го взели за 3 дена) не можах да го позная, толкова беше щастлив като ми показа своята мама, преди това беше по свитичко ( като всички дечица там) прекарай повече време с него и ще видиш каква промяна ще има, тези деца имат нужда от много любов, закрила и сигурност, ако има възможност да го вземеш за няколко дена може и да го заведеш на лекар, но обичта която ще му дадеш ще го промени и ще го направи едно щастливо и слънчево дете

Общи условия

Активация на акаунт