Кърмя,а ме хваща някакъв вирус-помагайте

  • 472
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте ,мами,
До сега, слава богу, нямах праблем с кърменето,НО...
Днес съм много зле,боли ме глава,гади ми се и ми се повръща.Болят ме също гърло,корем и бъбреци.Отпаднала съм и ме тресе Sad
Как да се справя-какви лекарства да пия...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И аз бях така допреди 3 дни, пих парацетамол за температурата и болките, активен въглен (щото повръщах много и имах ужасно разтройство) предписаха ми и Бисмутаналбин, ама ме беше страх да го пия заради кърменето  Rolling Eyes - само 2 изпих от него. Ако е още в началото защо не пробваш и Осцилокоцинум
Оздравявай бързо  bouquet

# 2
  • Мнения: 11 818
И аз го изкарах този вирус, но го преборих само за ден и половина с глад. Не ядях нищо, пиех обаче много чай с мед и много вода, температурата я свалих с парацетамол, може да пиеш и витамин С, аз лично само веднъж пих. Бях се притеснила да не ми намалее кърмата, но нямахме проблеми. Оставих дъщеря ми само на кърма, за да предпазя и нея.
За ман това е най-бързия начин да се пребориш! Успех!

# 3
  • Мнения: 307
Благодаря за съветите.
Почнах лечението,но така зле не бях сесувствала-честно. Cry

# 4
  • Мнения: 1 878
ТОзи летен грип те смазва направо се чуствах и аз като пребита с камъни и цял ден не се вдигнах от легло  Whistling (освен до тоалетната през час два  ooooh!) Пих панадол за възрастни, може и чист парацатемол, но на мен това ми подейства по-добре, освен това Осцилококцинум, Ентерол и Смекта комбинирано, Вомитосхил срещу повръщането и вит. С. Не ядях нищо, но се опитвах да пия вода с лимон и сода срещу обезводняването

Между другото при разтройство и повръщане меда не е добро средство защото дразни стомаха - поне при мен  Peace

# 5
  • Мнения: 942
Ох,то май всички сме го хванали или хващали този вирус. TiredМен лично ме държа три дена.Не съм спирала да кърмя бебка.Пиех повече течности-вода и чайчета(макар и от тях да ми се повдигаше много) и панадола на бебка(бре как ме вдигна на крака този детски панадол!).

# 6
  • Мнения: 3 116
Докато бебка беше мъничка ме тръшна някакъв вирус, кърмех я по това време  Flutter
Разни хора даваха съвети да спра да кърмя бебето, за да не се раболее и то. Да, ама не  Crazy Кърмих я през цялото време, бебка спеше до мен, на мен и въобще бяхме като сиамски близнаци и не се разболя  Simple Smile

Кърмете се и бебчо ще бъде здрав  Heart Eyes

Да оздравяваш бързо   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 165
виж тази статия от библиотеката-смятам,че ще ти даде отговор на много въпроси Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15674/
на мен като бях болна ми изписаха парацетамол-за температурата и вомитусхил(дано не греша наименованието) за повръщането.

Общи условия

Активация на акаунт