Как и с какво почиствате термоканата?

  • 1 640
  • 21
  •   1
Отговори
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Каната ми е със скрит нагревател и се е покрил с варовик, моля кажете как и с какво да я почистя  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Мисля, че няма нужда да я чистиш. А и едва ли има начин без агресивен препарат, който няма да е безвреден... Thinking

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Купи си препарат за почистване на кафемашини. Има на прах, на таблетки, най-различен. Я също така може да загрееш вътре оцет, изключваш и оставяш да действа няколко часа.

# 3
  • Мнения: 174
Аз моята я чистя или с препарат против котлен камък, или я накисвам с оцет и веро.

# 4
И аз щях да кажа ощет, но някой вече ме е изпреварил  Laughing

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
също така може да загрееш вътре оцет, изключваш и оставяш да действа няколко часа.
така процедирам и аз!

# 6
  • Мнения: 1 059
Аз моята я чистя като във водата сложя 1-2 съп. л. лимонтузу , оставям водата да заври после да се поразкисне малко и варовика пада

# 7
  • Мнения: 338
Аз я чистя с лимонтозу на прах.Исипвам го с водата да заври,и блесва. yes

# 8
  • 7800
  • Мнения: 243
Трябваше аз да я пусна тая тема преди няколко месеца. smile3511 Аз я разглобих и изстъргах варовика, защото вече завираше за 5 мин., а не както в началото- за 1,5 мин. Тя не стана по-бърза, но работи още няколко месеца и вече си нямам термокана. Blush

# 9
  • Мнения: 4 392
Изливам половин бутилка оцет вътре ,оставям една нощ да престои, другия ден изплаквам няколко пъти с вода и каната свети от чистота. Ако не е чистена много време, ще се наложи да ползваш четка за съдове. Laughing Тук водата е много варовита и процедурата я правя на всеки 5 дни.

# 10
  • Мнения: 6 390
Аз я чистя с лимонтозу на прах.Исипвам го с водата да заври,и блесва. yes
и аз така - като нова става  Wink Grinning

# 11
  • Мнения: 1 798
 HugМомичета, ще пробвам с оцета,благодаря заи деите, че дъното на моята е кафяво вече ... Embarassed

# 12
  • Мнения: 648
   Наливам й вода и оцет и я пущам да заври, и готово Grinning

# 13
  • Мнения: 596
Слагам 2-3 супени лъжици оцет и оставям няколко часа, после изплаквам. Ако е по- силно замърсяването кипвам оцета с  малко вода в каната.  Peace

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз я чистя с лимонтозу на прах.Исипвам го с водата да заври,и блесва. yes

Идеално  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт