Как мога да се избава от клаустрофобия при летене със самолет?

  • 5 712
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Знам, че всичко се управляво от парче сиво вещество, но така ме мъчи този факт, че толкова възможности изпускам поради това? Някой да се е избавил от това? При мен се задълбочи с годинките, признавам

# 1
  • Мнения: 2 550
Ами...според мен единствения начин е да се изправиш пред страховете си, т.е. да се качиш на самолета  Simple Smile
Пий две големи водки и ще забравиш за страхаSimple Smile. В краен случай - вземи си някакво успокоително.

# 2
  • Мнения: 677
С алкохол..Започни доста преди полета..Успех!

# 3
  • Мнения: 3 491
Не знам доколко е сериозно. Имах една леля, която внезапно разви тежък случай на клаустрофобия - не можеше да лети в самолет и да пътува с автобус. Само с кола и колело можеше да се придвижва до по-далече. Опитвала е да се качи на автобуса, но в момента, в който хлопнат вратите, не издържа, моли да излезе, стои отвън и плаче. Определено е имало нужда от професионална помощ.
А ако просто си мислиш, че те е страх - ами и мене ме е страх. Преди всяко качване в самолета се чувствам напрегнато и ме е яд, че няма как да има влакове и автобуси до Америка.  Simple Smile Но като излитне самолетът, се успокоявам. И наистина, малко алкохолче или нещо успокояващо може да ти помогнат. А понякога алкохол сервират и в самия самолет.

# 4
  • Мнения: 1 063
Потърси класически хомеопат, на моя позната й помогна, излекува или там както се казва. То какво ли давам съвети, когато и аз съм с такъв проблем и все се каня да направя това, за което пиша.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много обичам да летя. Не съм се страхувала никога - може би защото, когато бях малка, се случваше да летим поне два пъти годишно. Даже веднъж се наложи с най-малката ми сестра да летим сами. Много гот беше, изядохме сума ти бонбончета от онези, киселичките, против повръщане. Laughing
Не, че не са ми минавали страховите мисли, но смятам, че ако ти е писано,може някоя тухла да те размаже, докато си вървиш по улицата. Не знам дали това ще ти помогне... Остава алкохолното опиянение. Confused

# 6
  • Мнения: 1 393
С алкохол..Започни доста преди полета..Успех!
И мен само това ме оправя. Обикновено го пия обаче в самия самолет като се кача вече.
И си държа като щраус, зарил глава в пясъка- представям си, че не съм в самолета на толкова високо по средата на океана.  Crazy

Не знам какво да ти кажа...освен, че не си единствена и напълно те разбирам, First choice.  Hug

# 7
  • Мнения: 293
и аз страдам точно от клаустрофобия при летене.
 
Да натвърдя на вече дадените съвети:

вариант 1: съветът на Ив
вариант 2: яко си пийни Simple Smile

не се майтапя, аз поне така бих постъпила, но скоро не ми се очертава... възможност  Cry

# 8
  • Мнения: 57
И аз съм за варианта с качването на самолет. Имах същия проблем преди 5-6 години. И като се качих за първи път си бях голяма картинка. Но след като приключи полета си дадох сметка, че съм се справяла с толкова много по-страшни неща от летенето със самолет. И така го преодолях Сега си летя без никакъв проблем.
Така че смело напред и нагоре )

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук има курсове за хора с такъв проблем, но не знам дали ги има в България.... newsm78

# 10
  • Мнения: 293
Danina, не знам дали това ще помогне, лично при мен е буквално животинска паника, не можеш да разсъждаваш, че да я овладееш.

# 11
  • Мнения: 3 423
Стани стюардеса.
Или иди на психолог.
Кураж!

# 12
  • Мнения: 235
Ако проблемът е в затвореното пространство - трябва работа с психолог. Има специални релаксационни упражнения, които се правят преди и по време на полет.

Ако става дума за страх от летене - има няколко основни принципа, които се обясняват на гореспоменатите курсове на големите авиокомпани. А именно:
- никакъв алкохол, кафе и др.  преди и по време на полет.
- винаги трябва да сте добре отпочинали и наспали се преди полета.
- дрехите и обувките ви трябва да са максимално удобни. 
- багажът ви трябва да е приготвен от рано, за да се избегне стресът на подготовката в последната минута.
- ако ще летите за пръв път,  опитайте да се информирате предварително от ваши приятели и познати за детайлите на пътуването (качване, настаняване, протичане на полета и т.н.)   
- при чекиране, искайте винаги място до пътеката, за да може свободно да ставате и да се разхождате. Това е и мястото, което се препоръчва при клаустрофобия.

# 13
  • Мнения: 1 462
Алкохолът няма да допринесе за трайно освобождаване от страха.

Обърни се към психотерапевт или към Него.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Знам, че всичко се управляво от парче сиво вещество, но така ме мъчи този факт, че толкова възможности изпускам поради това? Някой да се е избавил от това? При мен се задълбочи с годинките, признавам
При мен пък е обратното- толкова съжалявам, че нямам възможност да летя със самолет. Всеки път като видя самолет в небето изпитвам силно желание да съм в него. Само веднъж съм летяла, но старшно ми хареса (въпреки морската болест, която ме хваща при всяко полюшване).
Сигурно е въпрос на настройка newsm78

Общи условия

Активация на акаунт