Как да пие киселото мляко

  • 503
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Мами, четох от темите в библиотеката, че за бебе, по-голямо от 5 месеца, киселото мляко не се разрежда. Тъй като нямам никакъв опит с киселите млека (самата аз не близвам), искам да попитам: как тогава ще го пие, получава ли се този номер? Ние сме на адаптирано, искам отвреме навреме да давам и кисело, че вече финансово трудно издържаме, отиват към 8-9 кутии Нутрилон 2 на месец. И още нещо: за процента масленост. Чела съм, че трябва да е с висока масленост до към 2-3 години на детето, а тук, във форума, срещам като че ли повече мнения за предпочитане на ниската масленост - кое е вярното?

# 1
  • Мнения: 416
Задължително купувай кисело мляко с по-висока масленост. Това е важно за развитието на детето.
Ако да го пие, по-добре по-гъсто, но зависи много от марката - някои са гъсти, други са като айрани направо.

# 2
  • Мнения: 4 621
Защо да не го разреждаш, иначе няма как да го пие. Ако държиш да не е разредено можеш да ползваш лъжичка. За процентите масленост знам че до две годишна възраст на децата се дава 3.6%, а след две 2% Peace

# 3
  • Мнения: 7 803
не може6 ли о6те мааалко да zадържи6 киселото мляко  Praynig  колко пъти на ден яде АМ

# 4
  • Мнения: X
Киселото мляко трябва да е 3,6%, толкова е маслеността на кравето мляко. При по-висок процент има добавена мас /обикновено/, по-ниския не е подходящ за бебето.

Аз и до сега давам Пършевица, много съм доволна.

Значи разбиваш и даваш със шише с по-широк биберон или чашка. Добре е да настържеш вътре една - две бисквитки "Закуска", за да се засити достатъчно, защото киселото не е, като адаптираното.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Давай му 3,6% масленост - аз давам Пършевица, като го поразклатиш в шишето то става за пиене, ако имаш проблем сложи му биберон  с по-голяма дупка.
Колкото до слагането на бисквити - на моя син му стига само мляко, без бисквити или каквото и да било друго Simple Smile

# 6
  • Мнения: 124
не може6 ли о6те мааалко да zадържи6 киселото мляко  Praynig  колко пъти на ден яде АМ
Ами аз точно така исках - да минат още два месеца поне, но тя на ден изпива към 700-800 мл, пие по 150 пет пъти. Много искам да остане сутрин и вечер само, но ето какво се получава - на обяд си изяжда зеленчуковото пюре (понякога с месо) - около 100 гр. и едва издържа половин час - и хоп, 120 мл. мляко. Да не би пък да е повече психологическа зависимост от шишето? Да добавя, че вода почти не мога да я накарам да пие, сок - веднъж дневно по 100 мл, доста разреден.

# 7
  • Мнения: 3 042
тя на ден изпива към 700-800 мл, пие по 150 пет пъти.

Хубаво е, че бебчето пие толкова мляко на ден, НО щом нямаш възможност да даваш такова количество остави само 2 млечни хранения /по 180 -210 мл, което на ден ще е около 400 мл/, а сутрин след млякото давай попара, млечна каша, овесени ядки............., на обяд пюре, след обяд пак нещо от рода на закуската или кремче и вечер мляко.
Като не дадеш на обяд след пюрето мляко детето след обяд ще си огладнее и ще яде. Същото е и със закуската - като няма мляко след нея детето ще си изяде пюрето на обяд.  Колкото яде, яде. Постепенно ще свикне, че няма да има мляко след всяко хранене и ще започне да си яде другата храна.

Не бързай толкова с киселото мляко. Ще дойде и неговият ред.

# 8
  • Мнения: 124
Ами ще пробвам, да видим. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 10 568
Направи си сметка, защото в една стара тема четох, че разликата била 50 ст. на ден.

# 10
  • Мнения: 7 803
трябват само 3 мле4ни хранения, като мле4на ка6а съ6то се брои. дава6 само сутрин и ве4ер мляко, следобяд ка6а, на обяд п*ре, давай пове4е п*ре моите хапваха по 320 гр. п*ре и си иzкарваха после до ка6ата  Rolling Eyes ако има нужда вмуква6 о6те едно хранене, може би супи4ка със сухар  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз да отговоря на конкретния въпрос: ако разбиеш киселото мляко с пасатор, става идеално за пиене с шише.

Общи условия

Активация на акаунт