КАКВО СЕ НОСИ ЗА ПЪРВИ ДЕН В ЯСЛА

  • 1 060
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте,
прочетох каквото можах и затова се извинявам ако се повтарям, но кажете какво е нужно да се носи за детето първия ден. Всичките изследвания и чудеса тогава ли се дават. Как протича записването, понеже на нас ни казаха, че ще ни запишат тогава. Въобще съм благодарна за всякакво инфо, защото ние от понеделник сме "ученици" и направо треска ме тресе.
Благодаря за всички ценни съвети предварително

# 1
  • Мнения: 2 657
Записах го преди две седмици,а в петък занесох изследванията.От в4ера сме на ясла и на нас ни искат блузка с дълъг ръкав,още една с къс,4орапки,лигавник,къра за триене и памперси.Ве4е ти решаваш как ще го обле4еш като го водиш+тези неща дето изброих.

п.п.Надявам се да съм ти помогнала поне малко Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 626
И при нас искат още един комплект дрехи, памперси ако ползва, ако не 2-3 чифтагащи, 1 шише вода и 1 пакет салфетки.

# 3
  • Мнения: 8 505
Записах я в деня преди да тръгне на ясла.Носех изследванията,картон и имунизационния паспорт и на място попълних още нещо (но не помня какво Embarassed ).На следващият ден тръгна официално на ясла.Носех резервен чифт дрехи,пантофи и 2-3 памперса за смяна.Това беше.Друго не са ми искали.
Късмет с адаптацията!

# 4
  • Мнения: 2 950
Попитай в яслата, защото навсякъде е различно. На нас ни поискаха следните неща:
 - еднократно - 5 лигавника и 5 хавлиени кърпи 30х30 см
 - веднъж месечно - туба вода (аз дадох 3 л розова), пакет мокри кърпички, 1 руло тоалетна хартия, 1 сапун
 - в раничката всеки ден слагам пълен комплект за преобличане, повече гащи и тениски, пантофките си остават там, памперси и шишето.
Прави ми впечатление, че на ден ползват само по 1 памперс, което е доста пестеливо  newsm78 Сигурно ги слагат често на гърне.
Ние сме в ОДЗ 11 в Младост1 и съм очарована от яслата. Йоана от първия ден спи там, много си хареса сестрите и те са много мили, хранят я, винаги е чиста и суха като я взимам и при хубаво време ги извеждат. Дано само сме здрави  Praynig Не се притеснявай - според мен яслата е много хубаво нещо, стига да попаднете на добри сестри. Аз се изумих, когато още на третия ден беба се нахрани сама  Shocked

# 5
  • Мнения: 281
Попитай в яслата, защото навсякъде е различно.

PeaceАбсолютно е така!
На нас ни искаха 20 бр кърпи, 5 лигавника, 2 спални комплекта, да има дрехи за преобличане, памперси и т.н......
Най-добре е да отидеш на място и да поискаш подробно да ти обяснят, не би трябвало да ти откажат  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт