Да попитам?

  • 1 405
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Надявам се да е за тук тази тема, ако ли не - моля, преместете я където й е мястото   Embarassed
Искам да Ви попитам, мили мами, как почиствате фритюрника си?
Нали се сещате колко гадости се събират по капака и каква ужасна мазна гад има и в самото легенче   Sick
Е!?! Как чистите Вие всичко това? Не ми идва на ума   newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Махам мазнината, и го слагам в мивката - там го мия с какъвто препарат имам за мазнини.После го оставям да съхне поне 2 седмици.

# 2
  • Мнения: 377
Аз го мия с една паста на AMWay много съм доволна, но ми е насвършване, а жената, от която я взимах не е в БГ.  Confused
Моя се разглобява /включително и капака/, така че успявам да го изтъркам добре навсякъде. И задължително го оставям да съхне поне 5-6 дни.

# 3
  • Мнения: 3 251
Моят се разглобява на части, като реотаните се вадят и после всичко на мивката с препарат за съдове и "Роли", дъното му е емайлирано, а другите части са пластмасови с постоянен филтър е. Изсъхва за час-два и е готов за ново зареждане.

# 4
  • Мнения: 732
Ползвам Meglio. Много съм доволна Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 163
Почвам да мърморя, че фритюрника е мръсен и отговорника т.е мъжът ми, го разглобява, кисне във гореща вода, мие и сглобява.
Аз ползвам само палмово масло и накисването във вряла вода е почти задължително.
А препарата за миене си е само веро PUR Power Gel.

# 6
  • Мнения: 2 116
 
Почвам да мърморя, че фритюрника е мръсен и отговорника т.е мъжът ми, го разглобява, кисне във гореща вода, мие и сглобява.
Аз ползвам само палмово масло и накисването във вряла вода е почти задължително.
А препарата за миене си е само веро PUR Power Gel.


И аз съм с връзки!  Това е работа на скъпия! smile3521

# 7
  • Мнения: 3 927
Изобщо нищо не ми полепва никъде по фритюрника откакто използвам фритюрна мазнина. Просто я стоплям, източвам от контейнера, измивам вътре с гъбичка и изплаквам обилно с топла вода, след което подсушавам с една, две домакински хартиени кърпи....... Мия само с веро Апта, но това надали е от значение Wink
На вреmето, когато нямаше фритюрна мазнина, а пържех с олио резултата беше плачевен - използвала съм дори четка за зъби за някои места. Добре, че са измислили фритюрната мазнина, която на практика не може да прегори, макар че е несвойстевена храна за човешкия организъм......и добре, че пържа много рядко - само тиквички през лятото и 3-4 пъти в годината картофки Simple Smile Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 362
То и аз си имам отговорник   Laughing  Но ми каза да попитам прителките си как чистят техните  Wink
Благодаря на всички   Hug

# 9
  • Мнения: 2 257
И моят се явява отговорник по почистването и поддръжката (разбирай смяна на олиото).  Като го гледам, го пръска първо с някакъв спрей за почистване на готварски мазнини и после го мие със сапун за съдове и вода.

# 10
  • Мнения: 491
Добре де, ама не пречи ли да се мие с вода - всичките там жички, кабели (за тези, дето не се разглобяват де)  newsm78 Много съм боса, та се извинявам за тъпия въпрос. Или става въпрос за миене не под течащата вода, а за забърсване с мокри кърпи? Но ако е така, тези силни препарати отмиват ли се?
В архивите имам един изгорял тостер от миене с вода, въпреки, че съхна близо 2 седмици.  newsm78

# 11
  • Мнения: 14 489
и вкъщи мъжът ми е слънце, и той мие фритюрника, но един два пъти като го мих аз правя следното: пълня го с разтвор на препарата за чинии с вода, оставям го да стои, после през тръбичката откъдето се изцежда старото олио, източвам водата. така го плакна няколко пъти. после забърсвам с домакинска хартия. филтърът му трябва да се сменя често, така може би по-лесно ще се мие, олиото няма да се задръства, ама знам ли.

# 12
  • Мнения: 5 183
Не използвам такъв домакински уред
А и пържено много не ядем ...

# 13
  • Мнения: 2 427
Моля ви препоръчайте ми марка фритюрник който да се почиства лесно и да е с махаща се ваничка,която да се мие лесно.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз малко като лисицата с опашката...търкам колкото сили имам и до като не ми писне.
Сипвам новата мазнина в леко мръсен фритюрник  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт