Къде във Варна мога да намеря книги с тестове за CAE?

  • 2 679
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 874
Днес най-сетне се записах за (Certificate in Advanced English) на Кеймбридж и през декември съм на изпит. По принцип ходих на подготвителен курс през пролетта и смятах сега да си взема книги и да решавам вкъщи, защото определено не съм достатъчно подготвена. В библиотеката на Британския съвет имаха доста такива книги, но когато го затвориха и нея я изместиха. В имейла, който ми изпратиха пишеше, че от 1-ви септември ще мога да си вземам книги от библиотеката, в която щяха да ги преместят. Днес тръгнахме да я търсим, оказа се, че се казва "Пенчо Славейков" (ако не се лъжа) и се намира точно до бинго Мустанг. Аз не я бях чувала преди и за първи път влизах там. Попитах за книгите от британския съвет, но ми казаха, че не били готови. Не знам какво ще им правят и не можаха да ми кажат кога ще са готови (от отговорите ми стана ясно, че и до края на месеца може да не са), а жената не беше особено компетентна и ме питаше дали ставало въпрос за някакви езикови курсове и май идея си нямаше какво е САЕ. И сега на мен не ми е ясно какво да направя, защото книгите ми трябват и исках да си използвам последните седмици преди да започнат лекциите. Обаче идея си нямам къде да търся. Някой знае ли къде мога да намеря такива книги с тестове? Предпочитам да е библиотека, защото ако ще ги купувам предполагам, че са доста скъпи, а на мен 1 или 2 няма да ми стигнат.
Някой ако има и съвети за изпита също ще са ми от полза Mr. Green

# 1
  • Мнения: 311
Близо до "Годзила" на "Мария Луиза" има една табела на "Английска библиотека". Не знам за какво иде реч там и дали свободно можеш да ходиш и да заемаш книги, но пък може и да свърши работа. Видях го като табела само. За друга библиотека не мога да се сетя.

# 2
  • Мнения: 1 448
Точно до Градска Болница има английска книжарница с учебници, тестове и т.н., под една нова кооперация, провери там. Имаше и една до джамията, но не знам дали съществува още Simple Smile Успех на изпита!

# 3
  • Мнения: 6 874
Точно до Градска Болница има английска книжарница с учебници, тестове и т.н., под една нова кооперация, провери там. Имаше и една до джамията, но не знам дали съществува още Simple Smile Успех на изпита!
По-точно къде се намира това?

# 4
Доколкото си спомням има и сайтове с упражнения точно за САЕ. Пусни едно търсене и съм сигурна, че ще откриеш доста полезни неща, включително и съвети за по-ефективно решаване на тестовете. Успех! Peace

# 5
  • Мнения: 6 874
Доколкото си спомням има и сайтове с упражнения точно за САЕ. Пусни едно търсене и съм сигурна, че ще откриеш доста полезни неща, включително и съвети за по-ефективно решаване на тестовете. Успех! Peace
Не съм търсила специално, но съм поглеждала и съм намирала разни упражнения, но са някакъв ограничен брой. А и определено предпочитам хартиеният вариант.

# 6
  • Мнения: 942
Доколкото си спомням има и сайтове с упражнения точно за САЕ. Пусни едно търсене и съм сигурна, че ще откриеш доста полезни неща, включително и съвети за по-ефективно решаване на тестовете. Успех! Peace
Не съм търсила специално, но съм поглеждала и съм намирала разни упражнения, но са някакъв ограничен брой. А и определено предпочитам хартиеният вариант.
не са в органичен вариант.Аз лично се подготвях за този изпит по интернет(ама аз го изкарах преди 4 години)Ще се поровя в къщи и ако има нещо останало ще ти пиша на лични за да се разберем как да ти дам материалите.Но нищо не обещавам със сигурност(просто ми е трудно да намеря нещо вкъщи Simple Smile )

# 7
  • Мнения: 3 271
В Интернет има всичко. И за IELTS се подготвих от там. Има книги, форуми, съвети и какво ли не. Имаш време, стискам ти палци!

# 8
  • Мнения: 6 874
Ами аз мисля, че попитах за книги все пак. Ако някой има линк с тестове да го даде.
И благодаря за първите 2 адреса, ще ги потърся.

# 9
  • Мнения: 3 042
Мисля, че до ресторант Димят имаше един център на Longman, провери там.

# 10
  • Мнения: 6 874
Мисля, че до ресторант Димят имаше един център на Longman, провери там.
Мда, виждала съм го, но там мисля, че само продават. Поне с такова впечатление съм останала.

# 11
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
 можеш да използваш тестовете на express publishing, но не знам къде точно им е офиса във варна, ако искаш мога да ти дам телефона на централния офис  -  те могат директно да ти изпратят каквото те интересува или да те насочат кого да търсиш във варна. ако искаш виж тук http://www.expresspublishing.co.uk/ , можеш да видиш какво предлагат, а и цените на са лоши . успех. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 874
можеш да използваш тестовете на express publishing, но не знам къде точно им е офиса във варна, ако искаш мога да ти дам телефона на централния офис  -  те могат директно да ти изпратят каквото те интересува или да те насочат кого да търсиш във варна. ако искаш виж тук http://www.expresspublishing.co.uk/ , можеш да видиш какво предлагат, а и цените на са лоши . успех. Simple Smile
Имат 2 книги за САЕ, кажи телефона да го имам за всеки случай (тук или на лични ако искаш).

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 334
Бухтичка, имаш ли познати които учат/са учили в езикова гимназия ? Аз държах изпита преди 5 години, тогава в езиковите се ползваха тези учебници (на Кембридж Юнивърсити Прес).

# 14
  • Мнения: 6 874
Бухтичка, имаш ли познати които учат/са учили в езикова гимназия ? Аз държах изпита преди 5 години, тогава в езиковите се ползваха тези учебници (на Кембридж Юнивърсити Прес).
Не познавам, но и на мен не ми трябват учебници. Даже аз имам един ако става въпрос. Трябват ми книги с тестове и колкото повече и различни, толкова по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт