Ентерол - как се дава?

  • 4 429
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Детенцето ми е на 1.5 год.Има разстройство от 2 дена и не иска да пие почти никаква вода, а за храна да не говорим CryБаща й вчера й купи Ентерол, но не му дали листовка и не знам как се дава!Пакетчето е малко и предполагам,че се разтваря в лъжичка, но за всеки случай ще съм благодарна да ме просветлите малко!
Мерси предварителни!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 437
по  едно прахче на ден, разтворено в малко вода (да не е гореща, защото има живи съставки и ще се повредят). пие се поне 5 дни. но ентереола по принцип не спира разстройството, а само регулира чревната флора, затова ако искаш комбинирай го с прахчета хидрасек за кърмачета - те са запичащи и имат електролити против обезводняване. дават се според кг, но най-вероятно дозировката ви ще бъде 3 х 1 праахче на ден. успех! но освен лекарства, ще трябва да спазвате и диета.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да, разтваря се в малко хладка водичка или сокче и се дава така. Моят син не го харесваше обаче и разтвора му го давах с мерителната спринцовка от Панадола- пръскаш до бузката и няма как да го изплюе. Бързо излекуване!

# 3
  • Мнения: 397
Аз разтварям прахчето в малко вода, разбърквам хубаво да се разтвори и го давам на малкия да го изпие /с лъжичка/. Ако не го иска - му го смесвам с храна, сок или каквото там обича!

# 4
  • Мнения: 131
Ентерола го давам на моето дете в една лъжица разтворен във вода , като разбърквам  прахчето и водата да се получи една смес като каша и го давам да го изпие. Не е много приятно на вкус , но след него давам и да си пиине малко вода да му се оправи вкуса в устата . Ентерола винаги са ни го изписвали заедно със Смекта - пак прахче за разтроиство. Дано съм ви била от полза и бързо оздравяване на детето.

Общи условия

Активация на акаунт