Пораснала е само 1 см

  • 2 089
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
В четвъртия месец бебка е пораснала само 1 см. Педито каза, че не е ненормално, но аз да питам и вас, случвало ли се е на някой? Иначе е наддала 750 г.

# 1
  • Мнения: 6 315
Няма нищо обезпокоително Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 2 849
И ние само с 1 см .Не мисля ,че има нещо притеснително .На предната консултация беше : дръпнал : с 6 см .Да не казвам ,че и на кг не е качил нито грам ,а си хапва ,но не спира за секунда .

# 3
  • Мнения: 8 505
Няма нищо обезпокоително Simple Smile.

Така е.А и често се случва да не успеят да ги измерят точно.

# 4
  • Мнения: 2 171
И на мен ми се струва напълно нормално. Аз познавам бебета, които по няколко месеца не растяха и със сантиметър, а след това за 1 месец по 5-6 см.

# 5
  • Мнения: 2 211
Доколкото знам, децата не наддават на тегло и не растат на височина едновременно. Така че, най-вероятно следващия месец ще порасне повече и ще наддаде по-малко.

# 6
# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Случва се , другия месец може да порасне пък 6-7 см. Няма за какво да се безпокоиш.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма нищо обезпокоително Simple Smile.

Така е.А и често се случва да не успеят да ги измерят точно.
Точно така. Спомням си как веднъж изкараха Александра, че се е смалила ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
Не мисля, че има от какво да се притесняваш. 1во методите им за мерене не са точни. И 2ро ако е качило повече на килограми, е възможно детето да наддаде по-малко на ръст.
Аз така се шашках с Дияна като бебе, но педито ме успокояваше.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 692
И аз мисля,че е нормално.Моите деца са дребни и редовно растяха само с по 1 см. на месец!Да не говорим,че 3 месеца подред изкарваха,че дъщеря ми не е пораснала въобще!И един път главата и беше по-малка от предишния!

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 08:55 от Ali&Meli

# 11
  • Мнения: 429
И аз съм се шашкала един път, че Ани беше наддала само 50 гр, а друг път и изкараха главата по-малка от предишния.

# 12
  • Мнения: 4 392
Тези мерки и теглилки са ми много смешни. Въобще не вярвам на това мерене и теглене. При нас всеки път е някакъв ад. Симона още като види доктора и от вратата започва да се дере. Как да я измерят и претеглят?
Нашата е голяма дребосъчка. Расте по малко, (Сега е 79 см) а за последните 3 месеца наддаде само 300 г, но пък яде нон-стоп и цял ден е в движение.

# 13
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Не се шашкай.Моят Марти в 9 месец го измериха,че е пораснал с 4 см при,което сестрата каза "много е не е възможно" и пак го премери,като го изкара вторият път,че се е смалил с 2 см.
Сама си прави изводите.На последната консултация като го сложиха на големият кантар показа,че е под 10 кг,което означаваше че е отслабнал с около 600-700 гр.Тогава го сложиха на бебешкият,който показа,че е над 10.Наложи се да ходим в друг кабинет и там го измериха 11 кг.Аз въобще не им обръщам внимание на тези мерки и теглилки.Гледай си детето да ти е здраво,жизнено и игриво.

# 14
  • Мнения: 240
Няма нищо обезпокоително Simple Smile.

Така е.А и често се случва да не успеят да ги измерят точно.


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт