чухте ли по новините за аг-варна?

  • 2 940
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
мамчета ,чухте ли по новините по btv за мъртвата родилка,и за това че детето е било в нея мъртво повече от месец.направо съм потресена от немарливостта на лекарите ,казаха  че е ходила редовно на консултация,и че е трябвало да забележат отдавна за мъртвия плод.ужасена съм,аз раждах в аг-то ,но във време като това в което живеем ,с апаратура и специалисти(?????),ми се струва нелепо .изказвам най-сърдечните си съболезнивания на близките!!!! Cry Cry Cry Hug

# 1
  • Мнения: 601
     Чух по новините и направи впечатление,че нямаше никакви подпобности CloseНаправо съм потресена  Shockedот случилото се.
     Не мога да приема,че такива неща се случват в 21век при всички тези нови технологии и   разните там видеозони,в същото време съм бясна на цялото това безхаберие #Cussing out
     Милото момиче ,мир на праха и newsm17 smile3518

# 2
  • Мнения: 1 033
Родилка умря в АГ болница
Нямам думи...
Мир на праха й! Cry

# 3
  • Мнения: 601
    Всичко това е можело да се случи на всяка една от нас. CloseНикой не е застрахован.
    Трябва всички лекари ,които са били на смяна да бъдат уволнени като им се снемат лекарските права и да отидат в затвора.
    Те са виновни,че са допуснали родилката да почине и  то в болница
.
    Недопустимо е в 21 век!!!!!!!!!!!!
    Здравният министър да си подаде оставката!!!!!!!!!!!!!!

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 02:22 от tedito

# 4
  • Мнения: 286
Ужасно е! Нелепо е! Искрени съболезнования за роднините. Просто като си представя какъв удар е за тях - очакват бебенце, и изведнъж ТОЗИ КОШМАР. Сигурно бащата е съкрушен. Обзема ме страшен гняв. Twisted Evil Дано ги съдят, да разнищят историята до дупка. Крайно време е да се направи нещо в тази шибана държава, здравеопазването ни е умряла работа. Докога ще се ебават с нас?  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 287
Наистина е ужасно!
Просто съм много възмотена от това което сее случило с нея! #Cussing out Дано да разнищят всичко и който е бил виновен да си получи заслуженото.

Представям си как се чувстват нейните близки. Чаткат нов живот,а губят два.

Мир на праха и Flowers Rose Flowers Rose

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ужас  Shocked
Това е и за всички, които говорят колко по-добре е да се ражда в АГ, защото там имало специалисти!.... Специалисти в предпенсионна възраст и стара техника!
Горкото момиче, милото бебче и горкото им почернено семейство... Flowers Rose

# 7
Това наистина е отвратително място, тази болница - отнасят се с хората с пълно безразличие. Според близките й , е отишла на 6- празник, но са й назначили раждане за 11 - понеделник.
Да почива в мир.

ето какво пише днес :
Тройна експертиза търси причините за смъртта, според лекарите от АГ тя е в амниотична емболия 
 
Шефът на АГ болница д-р Петър Атанасов лично е присъствал при интервенцията за изваждане на бебето на младата варненка, която почина в понеделник сутринта в специализираната болница. Вчера той неохотно склони да каже повече подробности по случая, като изрично подчерта, че най-добре да се изчака заключението на съдебните медици. Назначена е и тройна експертиза, която се очаква да бъде оповестена в края на седмицата или най-рано в четвъртък.
До вчера на обяд патоанатомите установили, че няма видима причина за фаталния изход от страна на родовите пътища, нито пък има разкъсвания на органите. Оттук нататък, каза шефът на АГ болница, ще очакваме да се направят изследванията на биологично ниво. “Нашата предполагаема диагноза е амниотична емболия - диагноза, която е най-страшна и за нас, акушер-гинеколозите, и при която спасение няма. Поне досега в света няма случай родилка да е оцеляла при амниотична емболия. По-просто казано, това е нахлуване на част околоплодните води в кръвното русло на жената и запушване на капилярите, това причинява внезапна смърт”, посочи лекарят.
Младата жена е била наблюдавана от акушер-гинеколог. До началото на август бременността се развивала съвсем нормално. Тя е била следена и от доц. д-р Боян Балев, който е сред най-добрите специалисти. 32-годишната жена е посочила, че през август е преболедувала лятна инфекция с гадене, повръщане и температура. На 4 септември на контролен преглед при доц. Боян Балев се открива аномалия на плода, придружена с изпълване на вътрешните органи на плода с течност, каза д-р Атанасов. “При мен жената дойде в петък преди обяд, прегледахме я, потвърдихме диагнозата. Решихме да постъпи в болница в понеделник сутринта. При бебета с малоформации не се прилага секцио. В петък следобед обаче усетила, че бебето не е активно. Действително установих, че няма сърдечна дейност”, допълни още той.
Веднага е приета в болница, назначени са и са направени всички изследвания. В събота вечер започва да вдига лека температура, затова започва лечение с антибиотик. След предприето медикаментозно лечение в неделя следобяд започват леки родилни болки, които се засилват в понеделник сутринта. В същото време обаче родилката я втриса. Включени са веднага тройна комбинация антибиотици венозно. Под упойка изваждат бебето. “След интервенцията жената дойде в съзнание и аз слязох да си гледам работата. В 10,30 ч. ме извикаха спешно, тъй като внезапно младата жена изпаднала в клинична смърт. Когато се качих в залата тя бе интубирана. Извикан бе спешно кардиологичен екип от МБАЛ “Св. Анна”. Направихме всичко възможно, за да я върнем към живот и аз лично смятам, че нямаме грешка в лекарското поведение на екипа. Все пак това ще покаже експертизата. За жалост загубихме човешки живот, а това е много тежка загуба”, каза шефът на АГ болницата.
Комисия за детско и майчино здравеопазване също ще проведе свое разследване във връзка със смъртта на младата жена в АГ болница. Председател на комисията е доц. д-р Иван Гълъбов, който е начело и на регионалната лекарска колегия в морската столица. Освен представители на съсловната лекарска организация са включени и експерти от Районния център по здравеопазване, каза вчера за “Позвънете Новини” д-р Илия Лесидренски от Районния център по здравеопазване във Варна. От специализираната АГ болница вчера са уведомили РЦЗ за случая.
 
 

# 8
  • Мнения: 502
Аз незнам, но като се види че бебето е мъртво, не трябва ли веднага да го извадят? А не да назначават по - късни дати .При такова положение какво има да се чака? newsm78

# 9
  • Мнения: 171
Думи нямам да изразя възмущението си от случая!!
Горкото момиче ... нека почива в МИР  Praynig
Искрени съболезнования на семейството  Tired

# 10
  • Варна
  • Мнения: 199
Насълзиха ми се очите - това е толкова нелепо и същевременно толкова ужасно!!
Моите съболезнования на близките и семейството и  Cry

# 11
  • Мнения: 366
Шокирана съм!  Shocked Думи нямам просто! Как е възможно, след като е установено, че бебчето вече не е живо, да бъде оставено в майката повече от 48 часа?! Как е възможно подобни безотговорни същества да се наричат лекари?! Преди почти два месеца аз бях в същото положение. В 11 ч беше установена липсата на сърдечни тонове и още същата вечер постъпих за предизвикване на раждане. В 1ч след полунощ вече бях излязла от упойката. Благодарна съм на моята лекарка, която настоя да ме приемат веднага. Вече съм физически възстановена и се надявам до 6 месеца да се радвам на нова бременност.
А тези хора какво ли им е сега? Очаквали са с трепет появата на новия живот, а губят два. Моля се Бог да им даде сили и кураж да понесат мъката и да не се отказват, а да съдят лекарите. 
За майчето  Flowers Rose и за бебчето  Flowers Rose  cry

# 12
  • София
  • Мнения: 3 814
Много ми е мъчно!!! CryИ най-много ме е яд,че това е поредния случай,който ще остане потулен,неразгадан и ненаказан! Close

# 13
  • Мнения: 48
Вчера имаше тема за същия случай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126838.20

А това е цитат от един линка към темата:
"el_loco
Регистриран на: 14 Апр 2006
Мнения: 7


МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 6:06 am    Заглавие: Убиха ваша колежка и нашата скъпа адвокат Жасмина Нанева    
До всички юристи в България
от опечаленото семейство Наневи

Пиша ви лично на вас, защото вие сте тези, който могат да помогнат за възтаржествуване на истината и справедливостта. Пиша това писмо през сълзи. Сълзи, които никога няма да утешат мъката в душите ни. Убиха ваша колежка и нашата скъпа адвокат Жасмина Нанева.

Безотговорността на лекари причини смъртта на сестра ми на 32 г. Във варненската АГ болница

На 06.09.2006 г. Жасмина Нанева (млад адвокат) установява , че има някакъв проблем с плода. Преди това е посещавала много възможни лекари и са правени изследвания и многократни наблюдения с видеозон. На следващият ден (четвъртък 07.09.2006) посещава д-р Атанасов в свободният му прием, където заплаща за преглед с видеозон. Установяват че има проблем и съвсем долувимо се чува сърцето на детето, което явно умира. С пълна безотгоорност д-рът казва че ще я приемат чак във ВТОРНИК СЛЕДВАЩАТА СЕДМИЦА– има много свидетели които могат да потвардят написаното по горе. В петък те установяват, че плодът е мъртъв и тя бива настанена в болницата. Според всички лекари в такива случаи се действа бързо. Но там никой няма намерение да бърза. След пускане на връзки в целият град се влиза в болницата с помоща на д-р Чернооков (очна клиника , близък на семейството). Той говори с всички лекари там. Лекарите казват че има лекарство което се слага в матката с цел да се предизвика раждане. Но това лекарстео не се внася от години. Другият вариант е чрез система. Хапчето бива намерено с най големите възможни връзки в града .Слагат хапчето но за съжаление няма резулатат. Система обаче не се слага и се обеснява че през нощта не се предизвиква раждане , с което подписват смъртната присъда. На следващият ден се слага система и отново няма резултат. Не успяват да пукнат водите. През ноща е дежурен д-р Протопопов. Той заявява, за което има много свидетели че през ноща няма да и слагат система, подписвайки отново смъртната присъда. (през нощта не се предизвиква раждане по техните думи) На следващият ден- неделя е дежурна лекарка която най после успява да спука водите, използвайки второто хапче от специалните хачета, което е могло да бъде използвано много по рано. Това става след молба от майката, виждайки лошото състояние на дъщеря си. Водите изтичат и раждането започва чак в понеделник сутрин около 9.00 часа. Докторът излиза и казва извадихме го и нищо повече. Изведнъж се вдига голяма паника и идва линейка носеща някаква апаратура. Защо не е била подготвена предварително апаратурата? Защо са я оставили без надзор? Малко по късно апаратурата е върната обратно. Извикват роднините горе и с пълно безразличие пушейки цигара съобщават скръбната вест. Идва и полиция, която с още по голямо безразличи оглежда случая.. Днес чета статия във вестник Труд – притурка за Варна и вестник Позвънете Варна, където не се споменава дори и половината от истината . Явно дирижирана от господата....
Не хора, а изроди......
Да търся ли възмездие ? Има ли смисъл след като я загубих?
А някога ще видим ли един осъден в тази държава? Ще има ли някога правосъдие? Всички деца ли трябва първо да умрат?
Ще имаме ли поне веднъж ефективна присъда за смъртта на толкова невинни хора?
Моля за вашето съдействие.
Пиша това писмо през сълзи.....
Никога не сам плакал толкова много през живота си...

Брат и........
"

Пускам пак линка, ако иска някой да се включи и там
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=127640

# 14
  • Мнения: 581
 Cry Cry Cry
Милите! Сърцето ми се къса...

Поднасям съболезнования на семейството!

Онези да ги натирят в затвора за безразличието и за ненавременната намеса.
Егати лекарите! Възмутително!

Общи условия

Активация на акаунт