PAP III и HPV-тест

  • 1 070
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте!

Имам PAP III и  в момента чакам резултатите от изследванията за HPV-тест. Много съм уплашена! От 8 месеца нямам менструация, а съм на 39г. Щитовидната ми жлеза също не функционира нормално и пия вече втори месец сутрин йод.   На годината съм ходила поне 3 пъти на преглед и едва сега откриха това PAP III 

Има ли някой с подобни проблеми?

# 1
Успокой се и изчакай резултатите от ДНК теста. Ако се окаже, че нямаш високорисковитипове HPV, вероятността да развиеш рак е по-малка от 3 %. А дори и да имаш онкогенните типове твоят лекар ще предприеме нужното лечение.

# 2
  • София
  • Мнения: 599
Здрасти. Аз имах PAP IIIa преди 2 години. Нямах никакви проблеми или оплаквания, но цитонамазката даде този резултат. Беше направена в Майчин дом, където ми взеха и биопсия и ми казаха, че трябва да се подложа на операция и да се изреже въпросната раничка. Аз естествено изпаднах в ужас и казах ,че няма да се подлагам на никаква операция, докато не се консултирам и с друг лекар. С големи мъки успях да си везма стъклото с пробата, която бяха изследвали и отидох в Шейново. Там пък ми казаха, че нищо ми няма. В крайна сметка занесох резултата в онкологията, където гледаха абсолютно същото стъкло (и то няколко лекари) и казаха, че въобще не се налага никаква операция. Изгориха ми раничката за по-малко от минута. Ходя през 6 месеца за цитонамазка и вече резултатите са нормални, т.е. РАР 1. Та искам да ти кажа, че за една и съща проба гледана от разлчни специалисти, може да получиш съвсем различни мнения. Според мен преди да решиш как да потъпиш се консултирай поне с още един специалист. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт