Как съхранявате кърмата?

  • 454
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Обръщам се към всички майки, които имат много кърма и не искат да я изхвърлят. Замразявате ли кърма във фризера, в какви съдове и колко месеца може да се съхранява?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 507
Аз лично я замравам в пикчета, които пускам предварително за около 30 секунди в микровълновата, написвам ги с дата и какво количество и ги пъхам във фризера. Срока, който аз знам е 24 часа в хладилник и 6 месец във фризер. По мой наблюдения кърмата не се променя след размразяване, така че смело.    bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 823
Аз също съм замразявала кърма.
Кърмата я слагах в изварени бурканчета от бебешки пюрета.
Държах я в камерата 3 месеца.

# 3
  • Мнения: 182
Аз стерилизирам шишенца от мин.вода 330мл. В едно шише от 2.5л, на което съм отрязала гърлото, разтварям 1/4 хапче на Чико. И така кисна за 1/2 час няколко шишета едно след друго и ги затварям. Когато дойде ред да ги пълня, чак тогава ги изплаквам с преварен вода. После прибирам във фризера, като самото шишенце слагам в торбичка, за да не поема миризми от фризера. Задължително надписвам датата. По принцип в камера дават да се съхранява 3 месеца, а във фризер (под -18 градуса)- 6 мес.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз замразявах във фризера в пластмасови чашки,отгоре сложено фолио и ластик.използвах до 3месеца.Сега трябва да изхвърля всичко останало.

# 5
  • Мнения: 942
И аз я съхранявам във фиреза,в серилни контейнерчета.

Общи условия

Активация на акаунт