Може ли едногодишно да има колики?

  • 1 189
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Питам, защото след едно боледуване и съответно лечение с антибиотик като че ли Рали има колики. Или нещо подобно...не знам. Спи лошо, често се буди нощем и ми се струва че коремчето и курка. Кърмим се доста - 4-5 пъти в денонощието. Не мога да разбера коремче ли я боли, защото само нощем сме така, през деня не забелязвам да се присвива или нещо подобно.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Защо се учудваш - може да има. През деня се занимава с нещо и не им обръща толкова внимание, а вечер като се успокои и започват болките в коремчето - които са явни.
Поне аз така  разбрах от това, което си написала и така си го обяснявам .

# 2
  • Мнения: 300
Едни мои познати имат дете на 4 години, което има колики, а като бебе никога не е страдало от тях. За това не се учудвай. И дано скоро да отшумят.

# 3
  • Мнения: 335
Ками,извинявай че  се включвам в твоята тема не с отговор,а с въпрос  Blush Сметнах че е излишно да пускам нова тема,като проблема ни е почти сходен.
По същество:Моята бебка от известно време се събужда с рев по няколко пъти нощем.Само кърменето я успокоява и така се кърмим по 4-5 пъти до сутринта.Сметнах че е от зъбите,защото и излязаха 7 зъба за един месец  #Crazy Но ето че всичките(седем )вече се показаха,а тези събуждания с писък не спират  newsm78 Забелязвам че през ноща пръцка доста често  Thinking А вчера сутринта и червата и кюркаха леко.
Въпросите ми са:Въсможно ли е това пръцкане да е от зъбите?Или е настинала??? А в Петък ни биха последното ДТК и бяхме два дни с Т,възможно ли е газовите да са реакция на ваксината  newsm78
Мами,помагайте със съвети   bouquet   bouquet   bouquet
П.С. Ками,бързо управяне и при вас,защото предполагам какво ти е  Hug

# 4
  • Мнения: 539
При нас плопжението е горе-долу като при galaxy, но аз и досега го отдавам на зъбите (все още нямаме).
Но ......преди около месец-два споделих на педито, че детето спи неспокойно и тя ми каза да му дам капки против колики! И аз бях Shocked Не съм давала капките, но се чудя дали да не пробвам.... newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 790
А бе и аз от начало си помислих, че неспокойния сън може да е от зъби - за сега имаме само два. Обаче други признаци за зъби нямаме. Пък и това пръцкане и куркане на червата...Като бебе имаше много силни колики и тогава давах капки, но сега с този наш чувствителен корем не смея да и дам...

# 6
  • Мнения: 455
Ние бяхме с много неприятни колики до началото на 5 месец, след това позатихнаха, а и бебката вече се окопити съвсем и се заглежда и разсейва през деня. Винаги се е будила вечер и сега след като съм я захранила, съм сигурна, че не е от глад.Коремчето и също къркори и като се събуди с плач се изпръцква и притихва. От педиатърката си знам, че децата могат да имат колики и на 3-4 год, на самите капки също има дозировка за възрастни. Така, че явно е възможно, но незнам до колко има смисъл от капки, на нас не ни помагаха. Сега и слагам чайче за колики в кашата, пробвай да и дадеш под някаква форма отвара от копър.

# 7
  • Мнения: 577
И моят син от онзи ден е с температура и го боли яко коремчето та и аз си мисля че може да са един вид колики.При все това че като бебе не е имал изобщо

Общи условия

Активация на акаунт