Първата тежка контузия

  • 513
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 817
Не бях преживявала такъв кошмар до момента. Снощи Яна падна от стола за хранене. След като я вдигнах като че ли припадна за момент, а няколко минути по-късно повърна. Имах чувството, че ще почина от ужаса, който изпитвах. За Бърза помощ не можеше и дума да става, защото кой знае кога щяха да дойдат. Хукнахме към Пирогов, където се започна едно безумно чакане пред кабинетите. Слава Богу, казаха, че е добре. Казаха да внимаваме да няма днес резки движения, да не се удари, да не я извеждаме на слънце. Направиха снимка на главата, което е ок, но дали не трябваше да направят изследване за тромб? Яна преживя такъв стрес, че се буди няколко пъти, плачейки много силно и трудно успявах да я успокоя. Сутринта стана много рано и още беше изплашена и плачеше. Аз изкарах нощта, следейки дали диша. Още треперя и плача от ужас. Чувствам се като най-лошата и немарлива майка на света. Сега заспа и се опитвам да си събера ума.

Дано на нокой от Вас не му се случи да изживее подобно нещо!

# 1
  • Мнения: 1 134
Съжалявам за случилото се.
Моята дъщеря падна от една люлка преди месец и аз също минах през всички тези етапи - ужасът, Пирогов (още по - голям ужас от гледките там), страхът няколко дни след това и т.н.
Добре е, че си реагирала веднага. Просто трябва да я наблюдаваш 2 - 3 дни. Има няколко подобни теми - потърси ги, за да видиш подробностите, а и да се убедиш, че не си лоша майка, и че се случва на всяко дете.
Дано си остане първата и последна контузия! Hug

# 2
  • Мнения: 430
Ние пък през пролетта минахме по този ред. На детски рожден ден в Ментов носорог /не ходете там!/, при налични 2 каки и 1 татко, едно дете бутна Маги е детето падна по гръб на теракота. Текнаха едни кърви.... От там в Пирогов, залепиха и раната, по мое настояване направиха снимка и слава Богу, не беше пукната главата. Разбира м ужаса ти, но ... просто свиквай. А това да се самообвиняваш - недей. Глупаво е. Ще има още падания, рани, цицини. Така растат децата. Не можем да сме постоянно около тях, а бели стават и докато сме на 1 ръка разстояние от тях. Горе главата! Гушни детето и го целуни!  Hug

# 3
  • Мнения: 552
Не се притеснявай, че си лоша майка. Ти не можеш да предотвратиш всяко лошо нещо, което ще се случи на детето ти. Реагирала си адекватно и много си се изплашила. То май при нас, майките, стресът идва малко по-късно, когато сме излязли вече от ситуацията.
Когато синът ми беше на няколко месеца, след къпане го поставих на масата, на която го повивах за секунда, колкото да се пресегна с едната ръка да взема пелените (тогава още нямаше памперси  Rolling Eyes) и той се обърна за пръв път........ естествено - падна и се удари. Бях малка още - на 20 и инстинктивно го прегърнах и се свих с него в един ъгъл на стаята. Той реве - аз два пъти повече от него. За да го отскубне от мен, баща му видя голям зор. Добре че малките са като гумени топки - нищо му нямаше физически. Стресът е друг въпрос.
С годините се научих, че трябва да съм твърда и да изглеждам хладнокръвна в моменти когато се случи нещо, защото когато аз се паникьосам, детето се паникьосва още повече и травмата (психическата) е по-голяма. Е, после, разбира се си поплаквам тайничко, ама едва след като е преминал кошмара.

# 4
  • Мнения: 1 492
Ей, не си лоша майка, разбира се Hug
Съжалявам за случилото се, но вече лошото е отминало. Нормално е да сте в стрес и двете. Наблюдавай я и днес за разни отоци и промени в поведението и. Но според мен днес всичко ще е наред.
Дано да не ви се случва никога вече подобно нещо. Hug

# 5
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Знаеш ли колко такива падания ще има!! Въобще не си немарлива!!! Не си вменявай вина. Важното е ти да си винаги в час-не изпадай в паника, защото малкото човече вярва в тебе!!! А сега малко повече спокойствие и ще му мине!! Малките са като гумени топки!!!! По -важно е да не се повтаря....  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт