памперса мирише силно на амоняк

  • 6 726
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
привет  Wink
днес сутринта махам памперса на Саши и усещам страшно силна и остра мириzма на амоняк. До сега не ми се беше случвало да усетя такава мисриzма , и да е имало сигурно е била много по слаба. Има ли някой информация от какво се получава таzи мириzма? От храна , вода, сок, или трябва да идем на лекар да прегледа бебето?
благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 324
От обезводняване ... Sad

Вземи мерки, и най добре иди на лекар

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
От обезводняване ... Sad

Вземи мерки, и най - добре иди на лекар
Точно така, давай повече течности. Аз съм имала случай да мирише памперса преди да го сложа на бебето, но при теб не е така.

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Хомеопатията има обяснение за тази миризма - не е някаква патология, а само показва част от индивидуалноста на бебето и евентуално от какво хомеопатично лекарство би имало нужда при болест. Peace

# 4
  • Мнения: 430
Едно изследване на урина би било добре да се направи. Ако можеш да вземеш и стерилна, за всеки случай.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравей, значи наличието на миризма на амоняк показва че организма на бебето се е обезводнил. Давай повече вода и това ще се оправи. Разбирам по думите ти че е бебе, следоваелно не можеш да вземеш урина и да я видиш дали е бистра, какъв цвят е, и дали има белтък. Но наистина най-добре е да отидете на д-р.

# 6
  • Мнения: 2 292
да той е на 9 месеца и не иzглежда обеzводнен, zащото пие по повече от половин литър вода всеки ден. пие си вода. храни се , и кисело мляко хапва , в което също има доста вода. намерих една предишна тема , в която пишеше, че може и да е от престояла урина , понеже не сменям памперса нощем  newsm78 но ще се обадя да попитам лекаря . благодаря .

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
При Калина имаше подобна миризма от бактериална инфекция - Ешерихия коли. За да се установи дали не е от това, трябва да вземеш стерилна урина.

# 8
  • Мнения: 1 058
Пусни урина.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 850
И аз мисля,че трябва да отидете на лекар-една стерилна урина вероятно ще покаже има ли проблем.
Това,за което аз си мисля обаче е друго-аз слагам памперси на малката само нощем.Една сутрин като и свалих памперса се разнесе точно такава ужасна миризма.Много се притесних,видимо на детето му нямаше нищо.Впоследствие се оказа,че някои от памперсите на Памперс излъчват такава миризма като се понапълнят.Това го споделиха и други майки.Разбира се,това не значи,че и при вас е така-най-добре ще ти обясни и отговори лекар.Успех! Hug
Освен това,аз зная,че при обезводняване урината мирише на ацетон,не на амоняк.

# 10
  • софия
  • Мнения: 376
може наистина да е от памперса,но за всеки случай се посъветвай с докторката,за твое успокоение
И аз мисля,че трябва да отидете на лекар-една стерилна урина вероятно ще покаже има ли проблем.
Това,за което аз си мисля обаче е друго-аз слагам памперси на малката само нощем.Една сутрин като и свалих памперса се разнесе точно такава ужасна миризма.Много се притесних,видимо на детето му нямаше нищо.Впоследствие се оказа,че някои от памперсите на Памперс излъчват такава миризма като се понапълнят.Това го споделиха и други майки.Разбира се,това не значи,че и при вас е така-най-добре ще ти обясни и отговори лекар.Успех! Hug
Освен това,аз зная,че при обезводняване урината мирише на ацетон,не на амоняк.
Peace

# 11
  • Мнения: 1 313
лекар задължително потърси

# 12
  • Мнения: 8 585
Един от първите симптоми на вероятна уроинфекция.
Направете нужното, за да я изключите.
Не се дължи на обезводняване...

# 13
  • Мнения: 83
На моя син преди 4 месеца така му миришеше памперса после по4на да го боли нещо 4ърката ,заведох го на лекар пуснахме урина и се оказа 4е имаме бактерии,пихме един Антибиотик и се оправи ,но може при вас да не е това все пак му пусни една урина !

# 14
  • Мнения: 119
Това,за което аз си мисля обаче е друго-аз слагам памперси на малката само нощем.Една сутрин като и свалих памперса се разнесе точно такава ужасна миризма.Много се притесних,видимо на детето му нямаше нищо.Впоследствие се оказа,че някои от памперсите на Памперс излъчват такава миризма като се понапълнят.Това го споделиха и други майки.Разбира се,това не значи,че и при вас е така-най-добре ще ти обясни и отговори
Случвало ми се е абсолютно същото с един пакет на Памперсл

Общи условия

Активация на акаунт