Изследвания по време на бременността?

  • 2 741
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, сдружение Настоящи и бъдещи майки организира кръгла маса по въпросите на зачеването, бременността, раждането, кърменето и отглеждането на децата.

В тази връзка ме интересува подробна информация относно изследвания по време на бременността, за да видим как е възможно да се увеличат, защото по наше мнение са крайно недостатъчни.

От моята бременност имам спомен, че на всяка бременна се полагаха 3 ехографии и 3 кръвни изследвания и урина. Това ли беше всичко, освен ежемесечните прегледи? И всъщност прегледите как бяха веднъж консултация и веднъж преглед месечно или нещо друго?

Моля ви да кажете как  сега ситуацията, дали не е променено нещо, за да знаем какво да искаме от институциите.

С Доплера как стои въпроса?

Моля специално майките на близнаци или бременните с близнаци  да споделят дали им се полагат повече прегледи или не.

И също чужбинските майки на близнаци и бременни с близнаци  да споделят как е при тях за сравнение  Praynig

Извинявам се за глупавите въпроси, но аз си следих бременността при частен лекар и съответно не съм се възползвала от нито една от `екстрите`, осигурявани от здравната каса.


Благодаря на всички, които ще се включат по темата в аванс    bouquet Информацията ще е полезна за всички ни .

# 1
  • Мнения: 7 803
и тук касата пла6та 3 видеоzона, но мен ме гледаха на всеки преглед. прегледите бяха вzависимост от състоянието ми. когато полу4их първите контракции ходех на 2 седмици, ина4е на 4 седмици. урина ми вzимаха на всеки преглед. кръв 2 пъти, и в болницата няколко пъти допълнително. тестове zа кръвна група и токсоплаzмоzа съ6то 2 пъти. 2 пъти вагинален секрет. в болницата и анален секрет, 2 пъти доплер, на ден по 3 пъти тонове на бебетата. zа абсол*тно ни6то не съм пла6тала, даже и zа престоя в болницата. понеже се окаzа, 4 еимам гестационен диабет ходих и на курс по диети4но хранене. полу4их ел. помпа zа кърма беzплатно.

# 2
  • Мнения: 2 022
То за тези прегледи трябват обучени лекари, а 90% (дали не и повече) са дълбоко в мъглата. Аз лично пътувах до София (от Бургас съм) през 13-та, 19-та и 24-та седмица за фетална морфология, като в 24-та правих и фетална ехокардиография пак в София. В Бургас няма свестен обучен ехографист за провеждането на това специализирано ултразвуково изследване. По ЖК ни мериха с метър, мериха ни кръвното и ни теглеха на един кантар Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ходих само заради болничните. БХС също не се прави на много места - може би само в София, Варна и Пловдив. То при разнояйчни близнаци всъщност няма как да се интерпретира резултата от БХС.  Никой не препоръчва изследване на тироидните хормони както и на антитела, които често компроментират бременността, а също и голяма част от серологичните изследвания не се правят - токсоплазмоза, рубеола, хепатит и т. н. Трябва да се преразгледа и актуализира майчиното здравеопазване с това, което е в Канада например (нека Емито да каже).
Ето една статия, където е описано, какво е необходимо да се направи преди и по време на бременността като прегледи и изследвания:

Пренатален скрининг, женска консултация


П. П. Еха колко са пораснали мишките и колко са сладки Simple Smile Пу пу

# 3
  • Мнения: 7 803
малко в страни от темата. тук фетална ехография по4ти не се прави беz повод, както и БХС.  ако лекар прецени, 4е има не6то нередно или има наследствена опастност се правят. та по тотzи повод си мисля дали не се преиграва в бг. 6то се отнася до специалисти, ако в бургас наистина няма, то пла6а се какво ли е в малките градове  Shocked

# 4
  • Мнения: 2 022
малко в страни от темата. тук фетална ехография по4ти не се прави беz повод, както и БХС.  ако лекар прецени, 4е има не6то нередно или има наследствена опастност се правят. та по тотzи повод си мисля дали не се преиграва в бг. 6то се отнася до специалисти, ако в бургас наистина няма, то пла6а се какво ли е в малките градове  Shocked
jump, по принцип мамите от форума си ги правят масово за успокоение. При мен показанията бяха - 33 г. и забременяване ин витро ( ако могат да се считат за показания), но аз държах да направя всичко. В Бургас е по-лошо от малките градове, защото си мислиш, че има специалисти (в малките поне знаеш, че няма) и ти загубват и време и нерви и средства. Но това е друга тема, да не спамвам тази.

# 5
  • Мнения: 7 803
аz то4но zа бол6инството майки говорех, не zа слу4аите, които наистина иzискват теzи иzследвания   Peace това zа специалистите е наистина от4айва6то  Cry в болницата си има цяло отделение zа пренатална диагностика  Hug да не ти покаzвам какви реzултати вадят теzи ма6инки  Shocked да се 4уди6 и мае6 как ехограф може да иzвади толкова инфо

# 6
  • Мнения: 3 336
То за тези прегледи трябват обучени лекари, а 90% (дали не и повече) са дълбоко в мъглата. Аз лично пътувах до София (от Бургас съм) през 13-та, 19-та и 24-та седмица за фетална морфология, като в 24-та правих и фетална ехокардиография пак в София. В Бургас няма свестен обучен ехографист за провеждането на това специализирано ултразвуково изследване. По ЖК ни мериха с метър, мериха ни кръвното и ни теглеха на един кантар Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ходих само заради болничните. БХС също не се прави на много места - може би само в София, Варна и Пловдив. То при разнояйчни близнаци всъщност няма как да се интерпретира резултата от БХС.  Никой не препоръчва изследване на тироидните хормони както и на антитела, които често компроментират бременността, а също и голяма част от серологичните изследвания не се правят - токсоплазмоза, рубеола, хепатит и т. н. Трябва да се преразгледа и актуализира майчиното здравеопазване с това, което е в Канада например (нека Емито да каже).

Ето една статия, където е описано, какво е необходимо да се направи преди и по време на бременността като прегледи и изследвания:

Пренатален скрининг, женска консултация


П. П. Еха колко са пораснали мишките и колко са сладки Simple Smile Пу пу


Прочетох всичко от линка, но ми се струва, че повечето неща не се поемат от здравната каса newsm78

Това трябва да знам, след като вече имам инфото от Сигнус ще знам какво трябва да се направи Wink

П.П. Наистина много са порастнали, имаме вече 2 зъба, но и двата в устата на госпожицата Mr. Green Опитваме се и да прохождаме #Crazy На твоите мишки кога ще им видим снимките Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 7 640
многоплодната бременност влиза в графата рискови бременности, така че може би трябва да се дълбае там, з-то не е толкова частен случай.

Конкретно- изследвания на обикновена урина и Хб, записи на тонове колкото често е необходимо.
И постнатални грижи- да не се изписва майката без бебетата, ако тя не желае това.

# 8
  • Мнения: 7 803
И постнатални грижи- да не се изписва майката без бебетата, ако тя не желае това.
стига бе, уби ме ве4е.  zна4и много има да се иска  Praynig

# 9
  • Мнения: 7 640
 Джъмп- обикновено майките ги изписват на 5тия ден, децата седят в болницата сами. Кофти работа.
Ама то и по света всъщност е така.
Но тук става въпрос, ако престоят е за 10тина дни, примерно, иначе не е възможно практически месец-два да се отглежда и майката.

# 10
  • Мнения: 7 803
оооо много бърка6 мила. 6то се отнася до света. моите бяха в нео. мен ме държаха 7 дни zаради секциото. сега малко по подробно. те бяха в друга сграда. аz не бяха при дригите родилки, а при оперираните. вси4ки родилки, 4иито деца са в нео бяха при оперираните. не ни смесваха, ясно по какви при4ини. оба4е при малките може6 да ходя деноно6тно, таткото и други посетители до 22 4аса, други се броят само баба и дядо. можех и по тел да искам сведения, в стаята има. можех да поискам и да ме викат по тел, когато малките се събудят или 6те им правят не6то. така след 7 дни, вси4ко бе6е ок със секциото и ме иzписаха. преди това ме питаха как 6те е по нататук. имах 2 варианта.  да отида в отделението при малките или да се прибера в къ6ти, като те ми осигуряват нон стоп паркинг място в болницата. останах при малките. беzплатно. полу4авах и храна. пак ме викаха да храня и zа каквото искам. накрая като ре6иха, 4е малките са добре и след няколко дни могат да ни иzпи6ат ме питаха дали искам да направим пробно гледане, в смисъл оставам сама с малките, в отделението раzбира се и цялата отговорност си пада върху мен, само като ходех да ям вкл*4вах бебефон и една сестра ги набл*дава6е, ако има нужда. това е супер готино, 6тото така се се6та6 какво да пита6 и ти се обяснява. та ако това не е супер вариант zа майката просто не zнам. аz и zа това се потресох така  Tired

# 11
  • Мнения: 7 640
ми това е чудесно- значи си се водила  и ти лежащо болна- така ли? Не си била вкъщи и да ги посещаваш когато искаш.
Явно навсякъде е различно.

# 12
  • Мнения: 7 803
ами не не се водех лежа6то болна, а придружава6та децата. можех да иzлиzам иzвън болницата когато искам и zа колкото искам. ина4е бях там на долния етаж са спални поме6тения zа майките.

Общи условия

Активация на акаунт