Какво ми препоръча гастроентеролога....

  • 4 645
  • 74
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
След хиляди въпроси, много лутане и различни мнения, реших да заведа бебка на УЗ при гастроентеролог, преди малко се връщам.
Прегледа я обстойно и заключи, че никога не е имала рефлукс, претоварила съм й коремчето с тези 160, 170г. Cry, от това й повръща напоследък, иначе повръщането в болницата и след това е във връзка с повръщането на кръв и раздразненото стомахче...както й да е..
Препоръча следното:
1- 50мл. Фризовом като предястие ( няма как да го спра рязко, защото е свикнала и ще повръща иначе)
2- 100мл. друго обикновенно  мляко след това, като ми каза да си избера от НАН, Аптамил, Милумил, не препоръчва Фризолак, защото бебка е със запек и без това.
Аз сега седя и се чудя какво от тези млека да взема, Фризовома трябва да го изключа до 1 месец - просто бебка не е имала нужда от такова мляко...тази педиатърка заслужава незнам какво #2gunfire
Моля ви за пореден път за мнение, знам че съм страшно досадна, но се чувствам толкова объркана...  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 790
Аз бих ти препоръчала Аптамил или Милумил. Виктория ядеше само Фризолак, но никога не се е запичала от него /явно си е до бебе, а пък и в новия има пребиотици/.
Целувки на малката принцеса!
Извинявай, че ще го напиша тук, надявам се, че не ми де сърдиш, но понеже прочетох в една друга тема, че й даваш овесена вода - мисля, че малко е рано да й даваш глутен, може да й предизвикаш алергия. Мое мнение, надявам се, че не се сърдиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти,  разбира се, че не се сърдя  bouquet, още повече, че овесената вода я запече още повече и я спрях Confused
  bouquet

# 3
  • Мнения: 8 505
Мога да напиша кое мляко не бих избрала-НАН-а.Дъщеря ми се запече от него,впоследствие започна и да повръща.Но това би бил моят избор-все пак различните деца понасят различно различните млека.

# 4
  • Мнения: 416
На нас първо ни препоръчаха Фризолак, но го повърна два пъти. С Аптамил не сме имали никакви проблеми и мисля, че ще срещнеш само добри отзиви за това мляко.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви момичета  bouquet, чудя се дали това е най - добрата препоръка, защото не съм чувала за такъв начин на хранене Thinking, в смисъл дали такова хранене с предястие от едно мляко и добавка от друго няма да навреди...
Уф, знам че звуча параноично, но...

# 6
  • Мнения: 5 790
Благодаря ви момичета  bouquet, чудя се дали това е най - добрата препоръка, защото не съм чувала за такъв начин на хранене Thinking, в смисъл дали такова хранене с предястие от едно мляко и добавка от друго няма да навреди...
Уф, знам че звуча параноично, но...

Ми то по тази логика Фризовома трябва да се дава накрая, щото е по-гъсто и няма да го повърне. А каква е логиката да се дава първо гъстото мляко, а после рядкото  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Ми, не знам да ти кажа, той го обясни, ама аз нали съм с голямо ЕГН и не разбрах... Embarassed

# 8
  • Мнения: 3 116
Препоръчвам ти Аптамил, като можеш да смесиш Фризовома с Аптамила без проблеми. Малката беше до 9-10 месеца на Фризовом с Аптамил, като постепенно намалявах количеството Фризовом, докато накрая съвсем го спрях. Трудно ми е да приема, първо едно мляко, след него друго. Не знам дали и бебето ще го приеме този вариант. В края на крайщата и то си има вкусове  Thinking

# 9
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Да се включа и аз в темата, след като проблемите ни са общи. В болницата даваха на бебетата Фризолак и аз купих една такава кутия, но доктора ни препоръча НАН. Обаче бебчо много повръща и ака по един път на ден или на 2 дена. Чудех се какво мляко да купя след като свърши НАН-а и взех АПТАМИЛ без да се консултирам с Доктора. Вчера на консултацията му казах, че детето повръща и той препоръча Фризовом. Не съм го купила все още. Искам да кажа, че бебо яде и трите вида, които съм му давал досега, но си е все така запечен. Сега остана да пробваме и Фризовома, да видим дали ще има ефект. Луда работа - при всяко дете е различно, пък и докторите като си харесат едни лекарства и това е - няма експерименти, а всеки ден излиза по нещо ново.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, много гадно е така...това ще ни е 4 марка мляко Confused
Сега се обади мъжът ми, че е взел Милумил, дали да не го смесвам с  Фризовома, вместо да правя предястие, и след това да давам Милумил?
Как е решил да вземе Милумил... Crazy, вместо първо да ме пита, хем му казах, че чакам отговори по темата Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 3 645
Да, много гадно е така...това ще ни е 4 марка мляко Confused
Сега се обади мъжът ми, че е взел Милумил, дали да не го смесвам с  Фризовома, вместо да правя предястие, и след това да давам Милумил?
Как е решил да вземе Милумил... Crazy, вместо първо да ме пита, хем му казах, че чакам отговори по темата Sad
Ето че прочетох и тази твоя тема-малко съм изостанала ама ще ме прощамаш Embarassed
Преди време и аз бях пуснала тема- да смесвам Аптамил и Фризовом- ама момичетата във форума ме посъветваха да не смесвам млека от различни марки и затова подарих Аптамила,взех Фризолак/Валето вече го беше пил в болницата и като начало след кърменето-ама ноя милост реши да си прави експерименти и да сменя млеката...ама това е друга тема/
Така към петия месец-повръщането понамаля,коликите бяха забравени и нямаше запек-започнах да смесвам Фризовом и Фризолак.Не се появи проблем със запека изобщо- аз лично съм доволна от Фризо-то.На 6 месеца напълно изключих Фризовома и сега сме на Фризо 3
Така по въпроса- според мен не трябва да ги смесваш двете млека-прави като начало както те е посъветлал лекаля-ако имаш възможност и него попитай дали може да даваш Милумил+Фризовом,нека си каже мнението,но аз до колкото си спомням Милумила беше за злояди деца newsm78 и беше ароматизиран,нали./Нека някоя опитна мама го потвърди,че аз на моя лакумник не съм му го давала-само това ми липсваше да иска още и още Laughing/
  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 116
Милумила и аз знам че  е за злояди деца и че е ароматизиран  newsm78

За смесването на АМ от различни марки (специално Фризовом като лечебно мляко + друго АМ), консултирала съм се с 2 педиатри, единият неонатолог в голямо АГ в София. Комбинация Фризовом + друго АМ, не е никакъв проблем, и аз това упражнение го практикувах доста време. Така или иначе, за да се изключи Фризовом, трябва да се намалява постепенно количеството,  а не да се спре от раз и да се мине на друго мляко. А не всички деца понасят Фризолак например (моята бебка яко повръщаше от него, да не говорим за запичането).

Специално съвета ми за смесването на млеката е на базата не само на собствен опит, но и на сериозни консултации мами  Hug

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Буболина, още в предишна тема, като четох колко грамаж даваш на детето ми стана ясно, че страшно претоварваш стомахчето, НО реших да си замълча, защото много често влизам в спор на такава тема.
170мл. се дават на 6-7 месечно дете принципно.

За рефлукса:
Много са ми смешни тез доктори-гастроентеролози, как разбра с УЗ, че детето няма рефлукс ?
Моя син на ренген го гледаха и пак не можаха нищо да видят !!!

Моя съвет:
Не спирай Фризовома, просто намаляй постепенно количеството, според мен 130-140мл. най-много ще са идеалния грамаж за възрастта ви в момента, но трябва да намаляш много внимателно и постепенно.

Фризовома можеш да го спреш когато видиш, че детето спре да повръща, а това да смесваш различните марки млека ми се струва направо нелепо.

Извинявай, че така директно казвам всичко което мисля, спокойно можеш да ми теглиш една... Mr. Green  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
ritka Би ли ми казала как да смесвам, в едно шише ли или Фризовома като предястие, а Милумил отделно или в едно шише?
Благодаря!  bouquet
doniboni ,няма проблем, аз затова пускам тема, за да ми отговорят и да ме посъветват Hug, ако знаех всичко... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт