Как да замаскирам вкуса на гадно лекарство (за дете на 1,5г.)?

  • 566
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 664
Дайте идеи, мами!
Става дума за скъпа хранителна добавка, изписана ни от лекар. На прах е, уж е подсладена, но на дъщеря ми й се гади от нея. Мислех да я разтворя в к.мляко, но това е едно от малкото неща, които наистина обича и ме е страх да не я отвратя от него.

# 1
  • Мнения: 48
А какво количество трябва да му даваш?
На нас ни се наложи да приемаме стрита 1/2 таблетка. Лекарството адски горчеше а нямаше мирис. Пробвах със сок - пълен неуспех, след това с малко сладко, като първоначално му давах една лъжица без лекарство и във 2-та го слагах. След втория прием така просто нямаше смисъл от първа лъжица - защото като видеше лъжицата моментално затваряше устата. Така че минахме на крайния вариант "на сила".

# 2
  • софия
  • Мнения: 376
пробвай с плодово мляко,че е по-сладко

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Зависи какво е количеството.
  Ако може да се разтвори в сок, вода или плодово мляко, можеш да дадеш със спринцовка. Много бързо става и няма време да го изплюе, колкото и да е гадно. Иначе наистина може да се отврати от любима храна, ако сложиш добавката в нея.

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
Аз смесвам със захар.Така нито може да го повърне нито да го изплюе, ако искаш пробвай.Само така мога да дам течен аналгин, когато вдигне много висока температура.И не се чудете за аналгина от останалите температуропонижаващи лекарства, освен от ефералгана на свещички се изрива.Успех и бързо отстраняване на здравословния проблем. Peace

Общи условия

Активация на акаунт