Kakво ядат вашите кърмачета на годинка?

  • 334
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
   Имам предвид като закуска, обяд, вечеря и междинна закуска (закуски). Ще ми бъде интересно, ако можете да посочите примерни менюта - кога какво давате. 

# 1
  • Мнения: 535
Здравей, Ели!
Тъй като и мен ме вълнува този въпрос, ще ти кажа как се храни моят палавник, а ти си прецени дали можеш да даваш толкова храна Wink
Значи от 8 вечерта до 8 сутринта е само на кърма като суче през около два часа Wink
В 9 сутринта закуска- макарони/кус-кус със сирене или овесени ядки, понякога някаква закуска със сиренце или каквото реши да му направи баба му(примерно и попара става).
На обяд- хапва си някаква домашна манджичка, обикновено му правя или зеленчукова или месна с телешко/пилешко месце(отдавна вече не иска да яде НИКАКВИ пюрета, тъй, че не му и правя...)
След обяда, когато се видим(значи към 1 часа) минава на мляко и заспива и така до към 3-4 часа. После хапваме някаква лека следобедна закуска- овесени ядки с ябълки или някакъв друг плод или пък хапва от това, което си хапвам и аз. И това е последното му хапване с твърда храна. След като си изяде следобедната закуска, непременно се кърмим и после продължаваме кърменето през час- час и половина. Рядко му давам вечеря или ако му давам, то е само когато отсъствам и няма налично мляко. Количествата, които изяжда са към 150-200 гр. Предпочита зеленчуците пред плодовете, което ме радва и то много Hug Е, това е нашият режим, който неминуемо ще се промени скоро, защото ще ми се промени и работният режим, така, че е възможно да отпадне закуската, а да премине на стабилна вечеря.
Поздрави на малкия Тошко Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 631
моето е малко под годинка но аз ще кажа
значи от 20ч до 8 сутринта е само на кърма - поне 5 кърмения т.е вечер и сутрин и 3 през ноща
към 9 ч закуска - обикновенно му давам каша на Милупа - млечна каша грис или бисквитена /попара не обича /
на обяд към 12ч зеленчуково пюре или месно - аз му ги готвя не много пасирани така по на едричко
след това към 13-14 кърма до следобедната закуска към 17ч ни се събират 2-3 кърмения
а и ако не излизаме преди обяд към 10ч пак го кърмя - когато излизаме той не се сеща
значи следобедна закуска 17ч пасиран плод сгъстен с малко каша млечна или безмлечна
обикновенно вечеряме около 18,30-19,30 и той каквото откачи от нашето малко домат, малко краставица, хлебче, сиренце, ако ядем по леко ядене парче картофче от нашето, ориз или нещо
но малко не колкото бих му дала за цяло ядене
около 20 ч кърма и заспиване
ще трябва да пробвам да му варя овесени ядки кук-кус и други такива
би трябвало да му харесат

Общи условия

Активация на акаунт