Детенце на 2 месеца и половина - безсъние почти цял ден

  • 2 334
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
 Confused Здравейте мили мами! Детенцето ми е на 2 месеца и половина близо, но от две-три седмици през деня почти не спи! Мислех си че е гладно, но като го сложа на гърда суче малко и заспива, и така през 15-20 минути, мислех че са колики, но те вече доста се успокоиха и не са като в началото ! В леглото през деня спи максимум през деня 1-2 часа - при което като постои будничка започва мощно да реве, през останалото време само на гърда, гърда и пак гърда и така само в мен се успокоява и заспива за около 30-на минутки след което пак се буди! Sad На какво според вас се дължи това и какво да правя, за да започне да спинка повечко, аз ли някъде греша ? Иначе пък нощем си спи спокойно! Blush

# 1
  • Мнения: 549
И мойта беба е на два месеца и половина и сме по същия начин-не спи само реве, спокойна е само докато се кърмим и после пак рев.Видяла съм се в чудо и си го изкарвам на баткото,горкия само му крещя.Ще следя темата с интерес!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Моята дъщеричка е на същата възраст и понякога също не спи по цял ден. Не спи дори и по 30 мин. като вас. Дреме докато я кърмя и после ококорва очи и така до следващото ядене след 2-3 часа. Не реве много, повече пъшка. Аз съм убедена, че проблема е в коремчето й. И всичко свързвам с моята вечеря предния ден. Вече в чудо съм се видяла какво да ям. Почти спрях да готвя, защото имам чувството, че от всичко й е зле. Май напоследък я карам само на сирене и домати, че ми се вижда най-спокойна. А пък знам, че храната трябва да е разнообразна, само дето не мога да разбера в какъв вид да я консумирам, че да не му е тежко на бебчето.

# 3
  • Мнения: 867
И ние не спим. Обаче Лора не еспала през деня досега с изключение на първите 1, 2 седмици след раждането. не си мислете че е от коликите, защото ние почти нямахме и ни преминаха бързо. Сега си е спокойничка, кокори се вика ауу, бауу и гука, но не спи това дете. и мен ми беше много чудно но няколко приятелки казаха че и при тях е така и аз се успокоих. Така че ако няма друг проблем детенцето и е спокойно мисля че не е повод за притеснение.

И, ааа ние си спинкаме през нощта все пак.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 802
Ще им мине на бебчовците  Peace Според мен е някаква криза на растежа, която преодоляват и имат нужда да са повече гушнати в мама. При моя син се редуват такива периоди, за радост сега сме в период на почти целодневно спане  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 988
И моето бебе мина през същата фаза на същата възраст. Първо да ви успокоя - минава. На три месеца беше значително по-добре, на пет повечето дни е истински ангел (пу-пу)

Възможно е да е криза на растежа, точно в този месец често има такава - вие правите вече необходимото като кърмите често.

Възможно е да е от коремче. Майчината диета наистина оказва огромно влияние. Първият виновник за такива неразположения обикновено са млечните продукти (т.е. сиренето не е добра идея). При нас коликите бяха съчетани и с обриви, като махнах изцяло млечните всичко спря точно за три дни като по чудо. Да ви успокоя отново - диетата не е вечна, още между 4-6 месеца вече храносмилателната система на детето е много по-зряла, аз опитах "забарнените" храни когато тя беше на четири и имахме пак проблеми, но сега (пет и половина) вече не реагира на храната ми, хапвам отново кисело мляко и сирене без проблем.

Опитайте се да им създадете спокойна обстановка за сън (това е съвет който аз самата не успях да приложа на практика, но ако вие се сетите как да стане  Mr. Green) Също не знам дали знаете, но бебетата през деня най-лесно заспиват около 2 часа след последното събуждане (плюс-минус, според детето).

В крайна сметка, по колко часа общо на денонощие спят? Ако се събират към 15 часа, значи всичко е наред. Просто ще трябва да стиснете зъби и да изчакате да мине  Rolling Eyes към 6 месеца вече почти всички деца сами са си създали някакъв режим на равномерно будуване и спане.

# 6
  • Мнения: 878
И моето бебе мина през същата фаза на същата възраст. Първо да ви успокоя - минава. На три месеца беше значително по-добре, на пет повечето дни е истински ангел (пу-пу)

Възможно е да е криза на растежа, точно в този месец често има такава - вие правите вече необходимото като кърмите често.

Възможно е да е от коремче. Майчината диета наистина оказва огромно влияние. Първият виновник за такива неразположения обикновено са млечните продукти (т.е. сиренето не е добра идея). При нас коликите бяха съчетани и с обриви, като махнах изцяло млечните всичко спря точно за три дни като по чудо. Да ви успокоя отново - диетата не е вечна, още между 4-6 месеца вече храносмилателната система на детето е много по-зряла, аз опитах "забарнените" храни когато тя беше на четири и имахме пак проблеми, но сега (пет и половина) вече не реагира на храната ми, хапвам отново кисело мляко и сирене без проблем.

Опитайте се да им създадете спокойна обстановка за сън (това е съвет който аз самата не успях да приложа на практика, но ако вие се сетите как да стане  Mr. Green) Също не знам дали знаете, но бебетата през деня най-лесно заспиват около 2 часа след последното събуждане (плюс-минус, според детето).

В крайна сметка, по колко часа общо на денонощие спят? Ако се събират към 15 часа, значи всичко е наред. Просто ще трябва да стиснете зъби и да изчакате да мине  Rolling Eyes към 6 месеца вече почти всички деца сами са си създали някакъв режим на равномерно будуване и спане.
Много добре казано newsm10,търпение  smile3511се изисква и гушкане,израстват го и след време си изграждат режим.  love001

# 7
  • Мнения: 8 242
То и мойто хич не спи през деня.. Макар че му се спи и реве много за сън.. Стиска си очите и продължава да реве.. инат бе  Crazy Даже не иска и да яде.. Нищо. Само носене на ръце.. иначе ревввввввв до небесата  Rolling Eyes
Та тъй... През нощта спим и ядем, а през деня се пулим на света и зяпаме любопитно наоколо.. А съм го сложила легнал, а ни е чул целия квартал  ooooh! И туй не виждам как ще се промени скоро  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
Много позната история... и моята принцеса спи все по-малко. Забелязвам, че вече света наоколо й става интересен и се кокори повече. Това обаче я уморява, започва да й се приспива, но не може да се отпусне и започва едно мрънкане и пискане. Тогава само гушкане в мама я приспива или в по-добрия случай возене из хола в количката и галене по челцето. Понякога й покривам очичките с ръка, защото иначе от любопитство не може да си ги затвори - едвам гледа, но не може да се отпусне да заспи, да не изпусне нещо интересно... Simple Smile

Наблюдавай повече бебето си, то ще ти покаже как да го гледаш. Аз постоянно се уча от Ени. Изучавам поведението й и се опитвам да разгадавам какво иска.

# 9
  • Мнения: 79
Не се притеснявайте. Според мен все още не се изморряват достатъчно ,пък и в момента цокането е най-интересното и приятно нещо. Мисля, че в началото при всички бебчета е така, те и в корема на мама са спали така. Сега имат нужда да се адаптират към новия свят, а на всичкото отгоре и тези колики...
Имайте търпение, всичко ще си дойде на мястото, естествено след като поникнат зъбите Laughing

# 10
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И ние бяхме така като мънички.Не се притеснявайте . Спеше 2-3 пъти по 20-40 минути..ей измъчвах се значи.Сега обаче елате ни вижте - спи 2 пъти през деня по 3 /три/ часа Shocked

# 11
  • Мнения: 422
И ние минахме този период два или три пъти вече  Simple Smile Търпение и това е . Peace

# 12
  • Мнения: 136
И Аделка беше така. Татко й дори казваше: -Този плач ще спре ли някога? Но аз стигнах до извода, че колкото по малко спи толкова по-трудно заспива. И започнах да я приспивам през час, като тя спеше по 40 мин. В началото спеше в ръцете ми, после от форума научих за слинга...разнасях я в него, спях с нея на леглото..после лееко се изнизвах.  Докато  не се  успокои, сякаш разбра, че не е толкова страшно щом "мама винаги е под ръка" само да гъкне. Сега е най- спокойното бебе на света! Приспивам  я, вярно друсайки, но за 2 мин. И спи -по 6 часа през деня й се събират общо. / през ноща спи 11 часа/ Има кризи понякога, но с търпение, гушкане и спокойствие всичко се подрежда. Дано да съм помогнала на мамите. Heart Eyes

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 23:36 от Екатерина

# 13
  • Варна
  • Мнения: 365
И при нас положението е същото. Единствения начин да го приспя е да излезем навън с количката. Вкъщи се кокори и мрънка, защото му се спи, а не може да заспи. Много се надявам този период да мине скоро, че нищо не мога свърша, защото цял ден сме навън.

# 14
  • Мнения: 942
Много позната история... и моята принцеса спи все по-малко. Забелязвам, че вече света наоколо й става интересен и се кокори повече. Това обаче я уморява, започва да й се приспива, но не може да се отпусне и започва едно мрънкане и пискане. Тогава само гушкане в мама я приспива или в по-добрия случай возене из хола в количката и галене по челцето. Понякога й покривам очичките с ръка, защото иначе от любопитство не може да си ги затвори - едвам гледа, но не може да се отпусне да заспи, да не изпусне нещо интересно... Simple Smile

Наблюдавай повече бебето си, то ще ти покаже как да го гледаш. Аз постоянно се уча от Ени. Изучавам поведението й и се опитвам да разгадавам какво иска.
Все едно аз съм отговорила на въпроса Simple SmileИ ние сме абсолютно същите и по същия начин се държим.

Общи условия

Активация на акаунт