Бебето ми има анемия, какво да хапвам аз?

  • 731
  • 12
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте! Да ви запитам-малката сладурана  има анемия, давам й Малтофер, но искам да й помогна и с моята храна. Освен спанака, дайте някои други  храни, които  съдържат желязо. И изобщо дали това ще помогне, как мислите?

# 1
  • Мнения: 683
MESOTO, qicata...

# 2
  • Мнения: 11 818
Колко е голямо детенце? Колко й е хемоглобина?
Може да се яде още бамя, леща, елда, просо..

# 3
  • Мнения: 282
И аз да допълня,освен всичко изброено-черен дроб Mr. Green

# 4
  • Мнения: 14 654
червено цвекло, броколи, сок от моркови

# 5
  • Мнения: 42
най-богат източник на желязо е черния дроб, съдържа се още в жълтъците на яйцата,сушените плодове (кайсии, сливи, стафиди), овесените ядки, пълнозърнестия хляб, орехите.

# 6
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Бебка е на два месеца, но се рофи в седмия. Хемоглобина е 85  Sad А дали черния дроб не е противопоказен-някакви алергии-не знам  newsm78
Благодаря на всички   bouquet

# 7
  • Мнения: 288
И изобщо дали това ще помогне, как мислите?

хм... мисля, че допълнително желязо в твоята храна няма да помогне кой знае колко много за кратко време....По принцип желязото в кърмата е малко, но пък се усвоява почти цялото количество. Проблемът е, че бебчето не е успяло да натрупа явно резервоарите щом се е родило по-рано. Изследвахте ли отделно нивото на желязото или давате малтофер само на база на ниския хемоглобин  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 211
Моля, мамите, които са отговорили преди мен да не се обиждат, но тъй като детето ми е алергично и много изстрадахме покрай това, бих искала да предпазя другите от моите грешки.
Камишева, бебчето ти е още много малко, а повечето от желязосъдържащите храни са силни алергени. Наблегни на червените меса, просото, елдата, сушените сливи и броколите. Като кърмачка в никакъв случай не бива да консумираш яйца, черен дроб, бамя, леща,червено цвекло, ядки, кайсии, прекалено много моркови.
Преждевременно родените деца обикновенно са с по-нисък хемоглобин, понеже плода трупа запаси от желязо през деветия месец от бременноста, а те са го пропуснали.

# 9
  • Мнения: 2 116
Моля, мамите, които са отговорили преди мен да не се обиждат, но тъй като детето ми е алергично и много изстрадахме покрай това, бих искала да предпазя другите от моите грешки.
Камишева, бебчето ти е още много малко, а повечето от желязосъдържащите храни са силни алергени. Наблегни на червените меса, просото, елдата, сушените сливи и броколите. Като кърмачка в никакъв случай не бива да консумираш яйца, черен дроб, бамя, леща,червено цвекло, ядки, кайсии, прекалено много моркови.
Преждевременно родените деца обикновенно са с по-нисък хемоглобин, понеже плода трупа запаси от желязо през деветия месец от бременноста, а те са го пропуснали.
Напълно съм съгласна с tety! И моят син е недоносен в седмия месец, но си навакса с Малтофер!  Wink

# 10
  • Мнения: 310
И моя син се роди недоносен и нищо не съм му давала допълнително, а и аз нищо специално не съм приемала. А и защо са му изследвали хемуглобина на 2 месеца? Има ли някаква специална причина? По принцип тестовете за хемоглобин се правят на 6 месеца. 

# 11
  • Мнения: 2 211
Сега се сетих, че желязото се усвоява само в комбинация с витамин С. Моят син го тъпках два месеца с Малтофер и единствения резултат от него беше запек. Не знам дали е препоръчително да се дава витамин С по-продължително време на двумесечно бебе. Обърни се към лекарите, които пишат в здравния форум /Бърди например/.

# 12
  • Мнения: 599
Всички тези съвети са чудесни, но важат за мама с анемия. Нивата на желязо в кърмата не се влияят от майчиния прием. Също така не е вярно, е желязото се усвоява единствено с вит.С - подобрява се резорбцията му, да, но и иначе се усвоява, макар и по-слабо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт