Да ходи или не на ясла? Моля за вашето мнение?

  • 2 060
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,

дъщеря ми е на 2.5г. от 04.09 я пуснахме на ясла. Ходи 4 дни и се разболя. Сега от една седмица сме вкъщи и като и кажа за понеделник за ясла, не ще и да чуе. Много ми е мъчно. От друга страна съм бременна и мога да си взимам болничен и да си седя вкъщи да си я гледам.
Знам че всеки сам преценява за детето си, но на мен наистина ми е много трудно. Пуснах я уж да се социализира, да общува със себеподобни и т.н.всички предимства на яслата\градината, обаче се чувствам тъпо. Наистина ли е толкова хубаво или е мит? Вие бихте ли си дали детето на ясла ако имахте възможност да си го гледате?

Благодаря на всички за отговорите! Лек ден!

# 1
  • Мнения: 7 362
                         Нашия е на 1 г 5 м и от утре ще го дадем на ясла.Също можем да го гледаме в къщи,но искаме да видим как ще се адаптира и ако свикне ще ходи.Ще имаме бебе ноември живот и здраве ,ще ни бъде по-лесно да ходи на ясла, само в най-студените дни ще си седи в къщи.Дано свикне и да няма проблем.
                        Според нас в яслата той ще може да си играе с деца,да е по често навън ,докато в къщи с малкото бебе ще е доста "скучно" за него ,особено в началото.  bouquet

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Това с боедуването е нормално, период на адаптация.И двете ми деца боледуваха след първата седмица на ясла/тръгнали са преди да навършат 2 г./ . А и 4 дни са супер малко, на малкия му трябваше около месец докато свикне и спре да плаче. Когато ходех на обяд да го прибера, още от оградата го чувах кака се дере. Но...всичко е въпрос на време,  вече е в 1-ва група, и макар че смени госпожите няма никакви проблеми.
  Спокойно, не се притеснявай толкова, ще свикне и ще и бъде много добре. Спреш ли я сега, после ще е много трудно .Колкото до въпроса ти-да, бих си дала детето на ясла, дори да мога да си го гледам, защото там му е много по-добре. Самата аз имам познати, които не работят, но децата им ходят . И още един съвет - не се измъчвай, детенце ще свикне, а ти си гледай бремеността.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, никога NaughtyАко не работех или бях бременна в момента, щях да си го гледам поне до 3, 3 и половина. Градината е страхотна за децата, но за яслата въобще не съм на същото мнение. Ники казва, че му харесва принципно...Но не мисля, че в двора с мама и други деца, които не ходят на ясла, щеше да му харесва по-малко. И със сигурност щеше да яде по-качествена храна и да боледува по-малко.
А може би просто съм бясна в момента, че след 3 дни на ясла е със сополи #Cussing out

# 4
  • Мнения: 1 858
Съвет няма да ти дам защото съм неспособна да съм обективна. Ще разкажа обаче как беше при нас.
На две годинки и 2/3 месеца го пуснах на ясла, ходи седем кошмарни дни. Детето не се чувстваше добре там и накрая се разболя. От яслата си донесохме стафилокок ауреас и после месеци наред имахме проблеми. Като го пуснах бях с идеята да започна работа но се отказах! Остана да си го гледам и третата година. Не знам какво ще решиш но каквото и да е ви пожелавам успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 814
Това с боедуването е нормално, период на адаптация.И двете ми деца боледуваха след първата седмица на ясла/тръгнали са преди да навършат 2 г./ . А и 4 дни са супер малко, на малкия му трябваше около месец докато свикне и спре да плаче. Когато ходех на обяд да го прибера, още от оградата го чувах кака се дере. Но...всичко е въпрос на време,  вече е в 1-ва група, и макар че смени госпожите няма никакви проблеми.
  Спокойно, не се притеснявай толкова, ще свикне и ще и бъде много добре. Спреш ли я сега, после ще е много трудно .Колкото до въпроса ти-да, бих си дала детето на ясла, дори да мога да си го гледам, защото там му е много по-добре. Самата аз имам познати, които не работят, но децата им ходят . И още един съвет - не се измъчвай, детенце ще свикне, а ти си гледай бремеността.
Подкрепям казаното с две ръце! PeaceМойта кукла тръгна на ясла на 1г.9м.,трябваше и една седмица да се адаптира.Много бях доволна от госпожите и лелките там,което според мен е от много голямо значение за адаптацията на детето.Вече сме втора група в градината и нямаме никакви проблеми.Според мен децата свикват много по-лесно,когато са по-малки. Hug  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 814
А по повод боледуваният-да,първата година се случва по-често,но на втората за цяла зима е боледувала само един път.Според мен децата там си създават имунитет. Hug

# 7
  • Мнения: 7 474
Мит е ooooh! А това за адптирането е супер относително. Дъщеря ми вече 3 г. не може да се адаптира Naughty А и при положение, че си бременна рискуваш да те зарази от какво ли не Tired

# 8
  • Мнения: 3 042
Аз имам възможност да си гледам малкият и не бих го дала на ясла.

Когато забременях с малкият и имах възможност да си гледам щерката в къщи престанах да я водя на градина, защото тя много боледуваше / 1 седмица ходи и веднага прихване нещо/ и щеше постоянно да ми носи вируси. Аз забременях през декември и през цялата зима и лятото докато родих нито щерката е боледувала, нито аз. Което преди, когато ходеше на ясла и градина не ни се беше случвало.

Ти сама трябва да прецениш, кое ще е по-добре за твоето дете и теб.

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ако имаш възможност да си я гледаш в къщи- това според мен е най-добре. Аз бих постъпила така.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Дъщеря ми тръгна на ясла на 1г10м. Свикна ужасно трудно. Боледува повече, особено от тази пролет. Ако можех да избирам не бих я пуснала на ясли като знам колко голям стрес изживя първия месец и половина. Друг минус за мен е това, че зимата почти не ги изкарват навън.

Мисля че 4 дни са прекалено малко за да може наистина да прецениш дали детето ще се адаптира лесно. На моя приятелка дъщеря и през първата седмица пищеше през целия път до яслите. Сега обаче ходи с огромно желание и не могат да си я приберат следобед- иска при децата.

Моето мнение е - изчакай още малко и виж детето как ще се чувства, пък тогава решавай.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 300
Наистина ли е толкова хубаво или е мит? Вие бихте ли си дали детето на ясла ако имахте възможност да си го гледате?

Мит е. Не виждам кое му е хубавото на 2.5 години детето на ходи на ясла. Бих си го гледала вкъщи.

# 12
  • Мнения: 7 831
В твоята ситуация, аз бих пробвала с яслата.
Пусни детето и виж как е. Може да не боледува много, ако боледува ще я спреш за известно време и после пак.
Виж и как се адаптира, някой не могат с години, на други им трябват дни.
Запази си възможността като се появи бебето, голямата да ходи някъде, та дори и за по седмица, две в месеца, това ще ти е от голяма полза.
А ако носи зарази и не се адаптира, сама ще знаеш отговора  Simple Smile!

# 13
  • Мнения: 14 133
Изчакай поне месец, за да си правиш изводи.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте,

дъщеря ми е на 2.5г. от 04.09 я пуснахме на ясла. Ходи 4 дни и се разболя. Сега от една седмица сме вкъщи и като и кажа за понеделник за ясла, не ще и да чуе. Много ми е мъчно. От друга страна съм бременна и мога да си взимам болничен и да си седя вкъщи да си я гледам.
Знам че всеки сам преценява за детето си, но на мен наистина ми е много трудно. Пуснах я уж да се социализира, да общува със себеподобни и т.н.всички предимства на яслата\градината, обаче се чувствам тъпо. Наистина ли е толкова хубаво или е мит? Вие бихте ли си дали детето на ясла ако имахте възможност да си го гледате?

Благодаря на всички за отговорите! Лек ден!

Моя син е на възрастта на твойто дете. Тази есен ще тръгне на ясла, но само и единствено защото няма кой да го гледа. На твое място бих си взела болнични. За социализация - време колкото щеш.
Успех.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт