zа воде6тия блиzнак да питам

  • 2 056
  • 24
  •   1
Отговори

Анкета

кое е воде6тото блиzна4е?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 7 803
първороденото ли е воде6тото или обратно ?

# 1
  • Мнения: 4 965
При нас се редуват по отношение на различни неща.
В отношенията им помежду им са абсолютно равноправни - разбират се добре, понякога се посбиват, имат различни интереси и рядко си пречат, а ако играят заедно се забавляват добре.
Когато са с други хора, Кика първа се отпуска и започва контакт, докато Еса е по-срамежлива, но пък Еса общува повече с други хора, докато Кика е по-самостоятелна.
По отношение на физическото развитие - Киса е по-напред (по-слабичка и дребничка е, но е по-жилава, първа прави неща, за които на Еси й трябва повече от месец). Криси първа седна, първа проходи, първа започна да се катери по пързалки и т.н.
По отношение на психологическото развитие пък Есинка е водещата - доста по-разумна е (не се хвърля напред с главата, а обмисля дали не е опасно), първа проговори, сега се опитва да брои до 5 (много е смешна), облича се сама, първа махна памперса, постоянно иска да й чета книжки (Кика изобщо не се интересува от приказки) и т.н.
За протокола, Крисчето е "каката".

# 2
  • Мнения: 7 803
При нас се редуват по отношение на различни неща.
В отношенията им помежду им са абсолютно равноправни - разбират се добре, понякога се посбиват, имат различни интереси и рядко си пречат, а ако играят заедно се забавляват добре.
Когато са с други хора, Кика първа се отпуска и започва контакт, докато Еса е по-срамежлива, но пък Еса общува повече с други хора, докато Кика е по-самостоятелна.По отношение на физическото развитие - Киса е по-напред (по-слабичка и дребничка е, но е по-жилава, първа прави неща, за които на Еси й трябва повече от месец). Криси първа седна, първа проходи, първа започна да се катери по пързалки и т.н.
По отношение на психологическото развитие пък Есинка е водещата - доста по-разумна е (не се хвърля напред с главата, а обмисля дали не е опасно), първа проговори, сега се опитва да брои до 5 (много е смешна), облича се сама, първа махна памперса, постоянно иска да й чета книжки (Кика изобщо не се интересува от приказки) и т.н.
За протокола, Крисчето е "каката".
аz това по скоро го отдавам на индивидуалните ка4ества на малките  Peace
по между си каzва6 са равноправни. не се ли слу4ва една да е по нахална спрямо сестра си, да и вzима не6тата например, да я zака4а и дърпа доакто се храни .......

# 3
  • Мнения: 15
според мен няма значение, коя е първа. лидерството мужду моите две кукли се редува.напоследък Мими казва на Гери какво да прави.а тя се роди по-мъничка.според докторите в родилното моите госпожици се родили едновременно. странно нали? и докторът за първи път виждал такова нещо. а това кой от двата близнака, ще е водещ зависи изцяло от неговият характер и темперамент. все пак това са две отделни личности

# 4
  • Мнения: 7 803
не6то не мога да го представя раждането на 2 бебета едновременно  Tired

# 5
  • Мнения: 15
ами пробвай и ще видиш

# 6
  • Мнения: 7 803
какво да пробвам  newsm78 да родя 2 бебета на веднъж ли  newsm78
виждам, 4е секцио си раждала, освен да са те ряzали преz целия корем, тогава мога да се съглася да са иzлеzнали по4и zаедно, но при раzреz 10 см да иzлеzнат и двете малко трудно ми се вижда  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 14:16 от jump

# 7
какво да пробвам  newsm78 да родя 2 бебета на веднъж ли  newsm78
виждам, 4е секцио си раждала, освен да са те ряzали преz целия корем, тогава мога да се съглася да са иzлеzнали по4и zаедно, но при раzреz 10 см да иzлеzнат и двете малко трудно ми се вижда  Rolling Eyes
mislia 4e e wazmojno...moite sa s razlika 1minuta..rabotiat otgore mi dwa ekipa lekari-po otdelno za wsiako beb4e..na zapisa na kamerata razreza mi se wijda ogromen..watre "barkat " iako..werno 4e sega we4e e 10sm...no to e 4ak sega...
po-mani4koto e po-kasno rodenoto ,no we4e prohodi..po-goliamoto pak samo dokato rewne i wsi4ki makwame...taka 4e ne znam koe ste e wodesteto.. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 7 803
абе и моите са 1 мин раzлика, това не го коментирам. ей zа тва иде ре4  Shocked
според докторите в родилното моите госпожици се родили едновременно. странно нали? и докторът за първи път виждал такова нещо.

# 9
  • Мнения: 4 965
jump-че, много рядко помежду им някоя надделява. Случва се в един момент едната да не е на кеф и да удари на другата 2-3 шамара, за да я остави на мира или пък на другата да й се играе и да се закача (изключение е, когато по погрешка едната вземе играчка или дрешка на другата или едновременно са уморени при разходка и искат да ги нося, което е невъзможно, но тогава настава олелия и "ощетената" си търси правата).
Общо взето, имат много малко общи интереси и не си "влизат в територията", а и тогава си се разбират помежду си (нямам идея как).
Ако обаче някой дразни някоя от двете, тогава стават като осички и скачат и двете срещу натрапника.
Големи са терци  Laughing.

А това с едновременното раждане и на мен ми се струва невъзможно. При мен също имаше 2-ма "оператори" и 2-ма педиатри, които да ги поемат и разликата им е по-малка от 2 мин., но едновременно не си го представям (по-точно представям си в корема си 2 чифта ръце и 2 бебета, което е физически невъзможно). А и времевата разлика при раждането не е от значение - винаги вадят първо (ако е секцио и разрезът е в гънката под корема) това бебе, което е отдолу (то би излязло първо и при "нормално" раждане).
Според докторите, няма връзка между пола или размерите на децата върху това кое ще се роди първо и кое второ.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 446
Гласувах, че първият е водещият. Като по-скоро имам предвид като характер. Повече се налага, той е лидерът на този етап. Не знам дали след това ще се обърнат или ще си остане така. Те са още мънички, но често Здравчо(първият) измисля разни белички и Митко копира от него.
Иначе във физическо развитие вървят наравно. По едно и също започнаха да седят, проходиха, зъбите им излизат до сега с броени дни разлика. Единствено пълзенето - Митко започна да пълзи към 7-ия месец някъде, а Здравчо първо проходи, след това пропълзя Laughing Сега са на етап бърборене Simple Smile (и правене на бели).

# 11
  • Мнения: 7 803
Гласувах, че първият е водещият. Като по-скоро имам предвид като характер. Повече се налага, той е лидерът на този етап. Не знам дали след това ще се обърнат или ще си остане така. Те са още мънички, но често Здравчо(първият) измисля разни белички и Митко копира от него.
Иначе във физическо развитие вървят наравно. По едно и също започнаха да седят, проходиха, зъбите им излизат до сега с броени дни разлика. Единствено пълзенето - Митко започна да пълзи към 7-ия месец някъде, а Здравчо първо проходи, след това пропълзя Laughing Сега са на етап бърборене Simple Smile (и правене на бели).
то4но zа това питах и аz. провокираме една слу4ка в магаzина. 6/7 годи6ни блиzна4ки си стояха, май бяха еднояй4ни, и иzведнъж беz да са си говорили или правили не6то едната zапо4на да раzдава 6амари на другата, а тя само стое6е мирно и не реагира6е. това се слу4ва понякога и в къ6ти. дано се оправят моите, 4е горкото теди е цялото наръфано от сестра си  Cry

# 12
  • Мнения: 7 640
зависи от гледна точка на какво- дъщеря ми е водеща от гледна точка на неядене, неспане и неуморност.
Синът ми- с мечешките ласки, определено е по-агресивен.

# 13
  • Мнения: 7 803
кой е по нахалния, по напористия, кой се налага по 4есто

# 14
  • Мнения: 7 640
госпожицата е по-нахална и напориста, той по- се занимава сам. Но реши ли, че иска нещо- не е възможно да го залъжеш и пердаши сестра си ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт