високи АСАТ и АЛАТ на бебе

  • 2 483
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте,

Бебето ни (момченце) е на почти 2 месеца. Вчера от поредните изледвания заради продължителна жълтеничка получихме резултат АСАТ=120, АЛАТ=85, Билирубин=45. Първите дни на жълтеницата (бебето беше на 8 дни) Билирубина беше 193. Личната педиатърка каза, че не е много обезпокоително, но все пак е притеснително състояние. Тя предлага консултация с друг лекар. От детското отделение казаха, че не е критична ситуация. Предложиха тест за Хепатит В. До сега има имунизации само от родилния дом.

Някой имал ли е подобна ситуация? Дали тези резултати са следствие от жълтеницата? Каква може да е друга причината? Детето наддава нормално, жизнен е, храни се добре, няма външни признаци за какъв да е проблем.

Благодаря предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 4 324
Какви са референтните стойсности за АСАТ и АЛАТ за бебета? При възрастни знам че е 50. При всички случаи резултатите ви са завишени Sad

Аз също бих препоръчала изследване за хепатит, но не кръвно а серологично!!!! Важно е!!!

Възможно е тези завишени стойности да са от бебешката жълтеница, но се консултирайте със специалист!

При мен, завишените нива на АСАТ и АЛАТ се оказаха причинени от някаква вирусна инфекция, но не и от хепатит за който ме лекуваха.

Общи условия

Активация на акаунт