трябва да спра да кьрмя

  • 824
  • 13
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
това е положението Cry Sad.....само не 3нам как да стане най-бе3боле3нено 3а дребното Sad....
проблемьт е, че качвам кг с кьрмене Confused.....ходих на диетолог тук, направиха ми режим 3а хранене и упражнения, храня се почти 100 % ра3делно, обаче качвам....тялото ми се промени доста в лоша посока, гьрдите ми станаха буквално като дини Sad, сутиените не успяват да ги удьржат в правилното положение, в ре3ултат на което под тях имам боле3нени рани от протриване...по принцип сьм с много тежьк кокал, а сега и те3и кг. ми идват доста в повече....искаме второ бебче, но ако трьгна от те3и кг. докторката ка3а, че е много голяма вероятността 3а тежка бременност с усложнения....имало жени, който качвали с кьрмене, явно а3 сьм от тях, а не от щастливките, които 6 месеца след раждането са в предишната си форма....
как да отбия малкото бе3 серио3ни последствия.....той не пие нищо от шише с биберон, водата я пие от шише сьс сламка...пре3 нощта почти не се буди, но ако се сьбуди само гушкане не при3нава, иска си и цица....кьрмемето ни е сутрин след ставане, на обяд преди лягане и вечер преди сьн.....и пре3 нощта, ако се сьбуди....
моля, дайте сьвет как да стане  Praynig....

# 1
  • Мнения: 8 917
Не мога да помогна, но исках да ти кажа, че е голям сладур Heart Eyes Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
amei, защо не си направиш изследвания на хормоните на щитовидната жлеза. Понякога бременността дава тласък в такава посока. Все пак кърменето ти не е толкова интензивно и при режим и упражнения, качването на килограми не е нормално. Ще бъде жалко да отбиеш, а това да не реши проблема.

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
amei, защо не си направиш изследвания на хормоните на щитовидната жлеза. Понякога бременността дава тласък в такава посока. Все пак кърменето ти не е толкова интензивно и при режим и упражнения, качването на килограми не е нормално. Ще бъде жалко да отбиеш, а това да не реши проблема.

 202uu  202uu  202uu

Мисля че,съвета на Ива е много добър. Ти не кърмиш интензивно, че да качваш от кърмене!

# 4
  • Мнения: 1 030
И аз подкрепям изследването на хормоните. Аз ям като прасе, но не съм качила нищо. По-скоро се притеснявам дали няма да напълнея, ако спра да кърмя. А колкото до формата допреди раждането, аз си я възвърнах със самото раждане.

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
направихме всички и3следвания, Ива, всичко ми е наред Confused....диетоложката ка3а, че органи3мьт ми е свикнал на диети и лишения и по та3и причина сега всяка погьлната калория се "складира" 3а храна на детето....когато спра да кьрмя, то3и "складиращ" процес щял да се 3абави и след определено време да спре да действа, в следствие на което проблемьт с трупането на 3апаси 3а храна ще отпадне....сега каквито и ограничения да спа3вам ставало  по-лошо Sad....

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Няма ли да е по-лесно да започенш да спортуваш или да правиш нещо свързано с физическа активност.
Аз например също не съм сваляла с кърмене, но пък едни народни хора друсам по 2-3 пъти седмично, че 7 кила от зимата смъкнах без никаква хранителна диета и лишения.

# 7
  • Мнения: 11 306
Няма ли да е по-лесно да започенш да спортуваш или да правиш нещо свързано с физическа активност.
Аз например също не съм сваляла с кърмене, но пък едни народни хора друсам по 2-3 пъти седмично, че 7 кила от зимата смъкнах без никаква хранителна диета и лишения.
Амей, съжалявам, че така се стичат нещата при теб.
Мога само да потвърдя, че Джейд наистина е отслабнала много от тез хора.
Като говори с диетоложката, тя предложи ли ти вариант спортуване?
Малко ми се вижда странно да ти препоръчва да отбиваш, защото си складирала. newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 164
Амейче, една голяяяма  Hug от мен!
Не мога да ти кажа "Не отбивай!" или "Отбий!", ти най-добре ще си прецениш нещата (ние с Еммата сме в период на отбиване в момента).
Мога да ти кажа аз как съм махнала въпросните кърмения. Но Емма няма нужда от цица, заспива си сама, та не знам дали ще съм ти от полза  Rolling Eyes
С нощното имахме проблеми докато го махнем (имаше един период, в който ме беше подлудила), не пиеше от шише, не пиеше нито вода нито чай, не е заспивала на ръце... Започнах да я уча да пие от шише с накрайник за чаша, приготвях й чай и баща й ставаше нощем да й дава. В един момент спря да се буди (стана за няколко дни).
Кърменето преди лягане спряхме най-лесно. По принцип баща й я къпе и я "тоалетизира" след баня, след това я кърмех. Е, преместих кърменето преди банята, впоследствие смених кърменето с "твърда" вечеря (преди около две седмици).
Сутрин след ставане, в момента това ни е единственото кърмене. Емма като се събуди обича да си играе в креватчето. Сложи му играчки докато му приготвиш закуската, примерно. Дай му нещо, което обича.
Не знам, много ми е трудно. Аз дълго време се подготвям за момента на отбиването, Емма няма кой знае какви мераци да суче вече... Не спирай и трите кърмения изведнъж, опитай постепенно в рамките на месец поне.
Дано съм помогнала поне малко. Объркана съм, не знам какво бих направила в твоята ситуация.
Цунки на Шоки-то  Heart Eyes

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
благодаря, момичета  Hug Heart Eyes  bouquet
имам упражнения, сьвместно с режима 3а хранене и ги правя най-редовно...около половин час на ден....благодарение на това не сьм качила повече Rolling Eyes......отделно непрекьснато сме навьн с малкото и не се спираме да тичаме....проблемьт не е в кг., които са до сега, а че продьлжавам да качвам вьпреки режима на хранене и упражнения  Confused....
Хот Ели, благодаря 3а сьветите Hug Heart Eyes  bouquet....при нас май ще трябва да спра пьрво следобедното и после сутрешното кьрмене....вечерното ни е най-тежко от кьм отбиване....много целувки на теб и Ема  love001

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Амей, хубаво е, че резултатите от изследванията ти са добри:).
В Красива мама има тема за диета, която повлиява на метаболизма (Книгата на Майкъл Търмънд...). Може да ти е от полза, ако случайно не си я видяла Simple Smile.

За отбиването - постепенно, с много гушкане и занимания. След сън може да го гушнеш и  показваш някакви цветна книжка, да го разхождаш из къщата или веднага да му предложиш неща, които обича да прави. Преди сън лягате заедно и му разказваш нещо тихичко,галиш го. Друг начин е да му дадеш да суче, но постепенно да намаляваш времето на гърдата (например първо суче докато заспи дълбоко, после докато започне да се унася и го слагаш полузаспал в леглото и накрая стигаш момент, когато заспива след кърмене). Можеш докато го кърмиш и заспива, да му шепнеш и галиш по гръбчето и така той да си създаде асоциация с това при заспиване и да я използваш при отбиването.
Успех Simple Smile!

# 11
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Ива, благодаря  bouquet 3а сьветите....темата я четох 3 дни Rolling Eyes, че докато прочета 35 стр.  Crazy...момичетата бяха много мили да сканират повечето от книгата, но при мен има ра3минаване между метаболи3ьм и тип тяло Confused.... 3а това още не сьм пробвала....
иначе малкото не 3аспива на гьрда....кьрмя го преди сьн, като го галя по главичката, когато се нахрани той сам си пуска гьрдата, после си "говорим" около 10-тина минутки в леглото и чак тогава го слагам да спи в неговото легло....но май ще трябва постепено да променим ритуала....
благодаря още ведньж на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 004
Успех! Дано нито един от двама ви страда много  Praynig

# 13
  • Мнения: 3 926
Аз само да кажа, че мислено сме с вас и много ви прегръщаме - теб и цялото шоколадово семейство. Ти си герой Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт