Много ме боли.....

  • 1 027
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
 Cry Cry CryМомичета тук от няколко седмици изпитвам огромни болки в ръцете.Първоначално изтръпват,а след това ме болят ужасно.Не мога да спя по цели нощи.Говорих с гинеколога  ми и той ми изписа магнезий,само че от както го пия съм още по-зле.Някой минал ли е и през това,какво ви беше лечението? Cry Cry

# 1
  • Мнения: 10 514
Не, за пръв път чувам за подобно нещо. Консултирай се с друг лекар.

# 2
  • Мнения: 178
От магнезия на мен ми ставаше лошо ,чувствах се отпаднала и изпитвах дискомфорт.По-добре го спри и върви при друг лекар..

# 3
  • Мнения: 907
В книгата на Лоранс Перну "Аз чакам дете" пише, че е нормално да те болят ръцете, особено нощем. Пише, че причината са измененията в гръбначния стълб, които настъпват през бременността - оказват натиск върху някои нерви, "При силни болки лекар може да помогне успокоително средство, предписано от лекар." Иначе препоръчва през нощта да се спи с две възглавници, които да повдигат раменете, както и през деня да не се носят тежки предмети и ръцете да да не се държат отпуснати покрай тялото.
Има и т. нар. "синдром на карпалния канал" - изтръпване на ръката, което се дължи на притискането на нерв на нивото на този канал, който се намира в китката на ръката.
Присъединявам се към мнението, че е добре да се консултираш и с друг доктор.
Успех!

# 4
  • Мнения: 869
Благодаря "GERTRUDKA"..малко се успокоих....но дали тази болка ще отшуми с раждането?

# 5
  • Мнения: 1 910
Не казваш коя г.с. си... Не казваш коя част на ръцете също.
Примерно аз към края бях много зле.Особенно нощем и сутрин. Не можех да стисна нищо от болка. Имаше моменти почти не можех да си мърдам  пръстите. Въобще така бях и със краката, и вобластта на таза, и с челюста даже. Не ми предписаха нищо. Казаха, че като родя щяло да мине. Така стана.
Дръж се!  Hug

# 6
  • Мнения: 869
Почти в деветия месец съм вече .И досега ме боля,но поносимо и само ставите,а сега целите ръце до рамо.Изтръпва и боли.Днес говорих с леля ми и тя ми каза че е имала същия проблем през бремеността и досега я наболяват ръцете.Явно не си обърнала внимание тогава и....ето го резултата.Е,тя с това го свързва,но може и да не така...незнам

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
В края на бременността изпитвах силни болки в определени пръсти на ръцете си, особено в палеца на лявата ръка, когато го свиех просто не можех да го разпъна, много смешно се закачаше сякаш и с усилие се разтваряше, болеше си ме доста. Мислех, че съм хванала артрит  Embarassed, но този проблем отшумя след раждането и се оказа, че е бил един от сюрпризите на бременността.

# 8
  • Мнения: 795
I az sym v 9-ti mesec i ot 2-3 sedmici imam podobni problemi. Na men me boljat srednia i bezimennia prusti, po-to4no gi 4uvstvam shvanati, a sutrin kato stana sa poduti. I na men kazaha, 4e e ot bremennosta.Mislja 4e nlama mjasto za pritesnenie. Spokojno! Whistling

# 9
  • Мнения: 1 264
Аз имам болки в ставите на ръцете, по-точно всички стави на пръстите. И като допълнение ми се подуват пръстите на ръцете и тогава е непоносимо. Казах на гинеколога си при последното посещение, но той каза, че всичко е наред.  ooooh!  Явно е нормално.

# 10
  • Мнения: 869
Е аз му се обадих и той каза да отида при него да ми даде направление за невролог.Ей сега тръгвам и ще видя...

# 11
  • София
  • Мнения: 169
Здравей и аз имам същият проблем, но вчера се консултирах с лекар и той ме успокои, че е напълно нормално и че даже след като родя може да продължи още няколко месеца, но със сигурност ще изчезне.Много е неприятно знам, но както се казва това са рисковете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт