Някой има ли списък за родилното на Пещерско шосе?

  • 3 864
  • 10
  •   1
Отговори
Хайде ако някой има списъка с това какво трябва да се носи при раждане в  родилното на пещерско шосе,да го даде.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 264
Тове е списъка който пратих на друга майка от форума. Надявам се да ти помогна. Просто го пействам тук.

За съжаление не преписах точния списък, но ще се опитам да възстановя най-важното:

за теб
1. направление от личния лекар + изследвания (кръвна картина, урина, васерман, гръвна група!!!) + лична карта + личаната карта на таткото (Илил копие от нея)
2. тоалетни принадлежности + сапун, шампоан и т.н.
3. чашка, прибори, чинийка или купичка
4. нощница с копчета отпред (аз си приготвих 2-3)
5. хавлии (за къпане + 1-2 малки)
6. чехли или джапанки
7. лигнин
Не дават да се носи бельо, но аз ще си взема (така ме посъветваха познати). Приготвила съм и 1 пакет превръзки за бременни.
Чорапи - щяло да ми бъде студено след като родя, така ми каза моя позната.
8. помпа за кърма (не съм сигурна дали го искаха) Аз си взех една евтина за всеки случай (около 3лв), защото не знам дали изобщо ще ми трябва.
Да не забравиш телефон + зарядно!   Аз ще си взема и фотоапарат със зарядно. (ако не забравя, защото още не съм го сложила в багажа).
9. Вода и шоколад   докато чакаш да родиш

за бебо
1. 1 пакет памперси + мокри кърпи
2. шише за вода, ако искаш, защото техните са с големи дупки
3. дрешки за бебо, ако държиш на това (но не е задължително да носиш! в болницата имат дрешки) За изписването ще ти трябва комплектче за детето.
4. Бебешко сапунче, шампоан, лосион и т.н. (мисля че това също не го искаха)

Обърквам се какво искаха задължително, защото моя позната, раждала там, ми направи списък и ми го даде. Когато отидох на място, видях, че не всичко, което тя ми е писала се иска задължително, но не преписах списъка от болницата. Исега имим само този на моята позната. Помня, че за бебчо искаха само памперси + мокри кърпи задължително.

# 2
Благодаря за списъка!Аз мисля да си взема дрешки,защото ми се струва по хигиенично.Ти кога ще раждаш и къде?Аз съм на 28.11.06 на Пещерска.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Аз раждах там, но на 24.11.2005г.
Мога да те посъветвам да си вземеш помпа за кърма - почти е наложително, по за мен - бях секцио, гърдите ми се втвърдиха, а бебето не искаше да сучи;
за бебето си вземи дрешки, 1-2 бархетени пелени, че се случва да се намокри детето, ако изпусне памперса, а не винаги то дават чаршафчета допълнително, вземи си и дрешки, че и те понякога са кът, а също и хавлийка за баня за него - бях изненадана, че имаше нужда от това;
 не носи бебеки шампоан и лосион - мият ги със сапун набързо и след това минава специална акушерка, която им прави тоалет - маже ги с мазнина, облича ги;
за теб - носи прибори + чаша; чиниите са от тях;
за бельото - изискват да си без него само на визитация и като ти правят тоалет;

ако има нещо  - питай Simple Smile

леко раждане!

# 4
  • Мнения: 982
Преди 1 година родих там и единственото,което носих са памперси за бебчо и тривиалните принадлежности за мен-четка за зъби и т.н.После ми се наложи да използвам помпа,но таткото ми я донесе.Не се обременявай излишно-каквото ти потрябва,близките ще ти го донесат.Използвахме дрешки от болницата.Картона,изследванията ти,направлението е ясно,че трябва да носиш.Успех!

# 5
# 6
  • Мнения: 1 264
Благодаря за списъка!Аз мисля да си взема дрешки,защото ми се струва по хигиенично.Ти кога ще раждаш и къде?Аз съм на 28.11.06 на Пещерска.
Терминът ми е на 14.10.2006. Решила съм да раждам във ВМИ (Пещерска), но мисля другата седмица да попътувам малко. Та ако не ме хване на път раждането ще съм във ВМИ  smile3521

# 7
  • Мнения: 69
И аз ще раждам във Вми(пещерска) при доктор Крумов , бях на обиколка в родилното и да ви кажа няма никаква разлика между Вип и нормалните стай и затова се чудя още.Термина ми е на 3. 12

# 8
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Съвсем скоро ми предстой раждане. Насочила съм се към Вми. Искам обаче и да съм във вип залата за раждане (таткото няма да присъства, искам да съм там, за да съм сама). Знам, че цената е 50 лв. Има ли обаче изискване да платиш на определен екип, за да си във випа?

# 9
  • Мнения: 982
И аз ще раждам във Вми(пещерска) при доктор Крумов , бях на обиколка в родилното и да ви кажа няма никаква разлика между Вип и нормалните стай и затова се чудя още.Термина ми е на 3. 12
Страхотен лекар и аз раждах при него.
Разликата в стаите май е само климатика.Но свиждане има 3 пъти на ден за Вип стаите,за това избрах Вип.

# 10
  • Мнения: 1 264
Съвсем скоро ми предстой раждане. Насочила съм се към Вми. Искам обаче и да съм във вип залата за раждане (таткото няма да присъства, искам да съм там, за да съм сама). Знам, че цената е 50 лв. Има ли обаче изискване да платиш на определен екип, за да си във випа?


Няма такова изискване. Плащаш само 50 лв на ръка на акушерката, която ще стои при теб.

Общи условия

Активация на акаунт