за режима и видовете храни на 4м бебе

  • 1 259
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
здравейте мами  bouquet
имам въпроси и съм сигурна че ще ми дадете безценни съвети Hug
димана се храни по следния начин до момента
7.30-мляко
9.30-1/2 бурканче плодово пюре
11-зел.пюре
14.30-мляко
15.30-16-1/2 бурканче плодово пюре
18-мляко
21.30-мляко
другата седмица трябва да започна да давам и каша.въпросът и е кога да я дам.педи каза че трябва от веднъж да заместя хранене(без да захранвам постепенно),но кое да е то newsm78 каква каша ще ми препоръчате newsm78също така можело да давам и кисел-как се приготвя newsm78 доки ми обясни но докато излязох от кабинета бях забравила всичко ooooh!
другото което се чудя е как ще давам пюре когато запиша беба на детска кухня.тук я вземат от 11.30 до 12 а тя няма издържи до тогава.дали ще е по-добре ако давам пюрето в 14.30 newsm78
а до кога къпехте бебчетата всеки ден.моятя братовчедка ми обясни така-първия ден цялото бебче с косичката,втория ден само телцето,третия ден само дупето newsm78
благодаря предварително за отговорите Hug

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
здравейте мами  bouquet
имам въпроси и съм сигурна че ще ми дадете безценни съвети Hug
димана се храни по следния начин до момента
7.30-мляко
9.30-1/2 бурканче плодово пюре
11-зел.пюре
14.30-мляко
15.30-16-1/2 бурканче плодово пюре
18-мляко
21.30-мляко
другата седмица трябва да започна да давам и каша.въпросът и е кога да я дам.педи каза че трябва от веднъж да заместя хранене(без да захранвам постепенно),но кое да е то newsm78 каква каша ще ми препоръчате newsm78също така можело да давам и кисел-как се приготвя newsm78 доки ми обясни но докато излязох от кабинета бях забравила всичко ooooh!
другото което се чудя е как ще давам пюре когато запиша беба на детска кухня.тук я вземат от 11.30 до 12 а тя няма издържи до тогава.дали ще е по-добре ако давам пюрето в 14.30 newsm78
а до кога къпехте бебчетата всеки ден.моятя братовчедка ми обясни така-първия ден цялото бебче с косичката,втория ден само телцето,третия ден само дупето newsm78
благодаря предварително за отговорите Hug



С всяка нова храна се захранва, избираш каша която е съобразена с възраста на детето и захранваш.
Аз давах каша за следобедна закуска.

За каква кухня става въпрос ? Кухнята не е ли от 8-ми месец ?


п.п Гледам, че нямате и 4м. а вече си захранила с плодово и зеленчуково пюре, та чак и каша ще въвеждаш, чесно казано  #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 186
Каша на Ивон дадох на 5 месеца и заместих храненето в 4:30 с нея- давах отначало оризова каша с мляко на НIPP а за кисел незнам но като започнеш с кисел можеш да го редуваш през ден с кашата Peace

# 3
  • Мнения: 1 446
Напълно подкрепям мнението на doniboni. Прекалено много бързаш със захранването. Прочети библиотеката.
С твойте темпове на захранване май искаш на 5м. пържоли ли да яде.  Wink

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 13:54 от г-жа Анна

# 4
  • Мнения: 7 803
абе мам4е много 4есто го тъп4е6 това бебе. то преz 4ас два яде не6то  Rolling Eyes колко мляко поглъ6та? мисля си, 4е трябва да имате пове4е мле4ни хранения на таzи въzраст. ако и от сега по4не6 кухня да му дава6 падам  #Crazy пък zа къпането направо не zанм 6о zа режим е това  Tired

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако трябва да отговоря точно на заглавието на темата: за режима и видовете храни на 4м бебе
Бих отговорила така:
мляко
мляко
мляко
мляко
мляко
мляко

  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 042
Аз също съм захранвала рано, но с храните, който си въвела и темповете до сега направо ме изненада. Shocked /Има и други майки , който го правят де Rolling Eyes/

Забави малко темпото. Peace Има време за всичко. На вашата възраст най-важно е млякото.

Със абсолютно всяка нова храна се захранва бавно и постепенно.

А за кухня ви е още много, много рано.

# 7
  • София
  • Мнения: 676
crazykitty, с каша съм замествала следобедното хранене без захранване. Започнах с бананова каша на "Слънчо". После минах на Humana, Nestle, Blevita. Иначе се препоръчва с оризова каша да се започне.
 За киселите - има готови, в пакетчета и там пише как се приготвят.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

 За киселите - има готови, в пакетчета и там пише как се приготвят.


Тези готовите в пакетче...как да кажа...са пълни боклуци


КРЕМЧЕТА И КИСЕЛИ
Как се проготвя кисел?
КИСЕЛ-захранване и съхранение
Как да приготвя кисел?
Готов кисел
Киселът-кога?-и други въпроси
За киселите (айде и аз да питам)
Не иска да папа кисел:(
Въпрос за кисела
Извинявайте, ама да питам за кисела
За кисела и аз да питам
Пак въпрос за кисела
За кисела
Как се прави кисел с адаптирано мляко?
С какъв плод правите кисела?
Кисел - от кога?
За кисела
Kога се дава грис?
ГРИС???
Какъв грис?
Как правите грис?
За приготвянето на грис
Що е то МУС и как се прави?
Кремче на д-р Откер
За прясното мляко?
Помощ!! Захранваме се с каша!!
Крем горена захар
От кога кремчета...
Какво мислите за нишестето?
Какво значи "модифицирано нишесте"?
За или против правенето на кремчета с прясно мляко
С какво мляко приготвяте гриса и кремчетата?
Кой не дава кисели и кремове?
Какво кремче за 8 мес. бебе

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 18:51 от doniboni

# 9
  • Мнения: 5 103
Забави малко със захранването Hug

# 10
  • Мнения: 772
благодаря за конкретните отговори   bouquet
мислех да не коментирам но цял ден следя какво става в темата и съм малко огорчена Sad знаех че ще отнеса и критики но някои от постовете си бяха направо.....
да,четох доста по въпроса!да,захраних рано!така съм решила така съм направила!
това че някой смята че късното захранване е по-добро-ами да си храни детето както счете за добре!
зададох конкретни въпроси и очаквах конкретни отговори!благодаря още веднъж на мамите които ми отговориха коректно  bouquet  bouquet  bouquet
мислех и все още мисля че форума е за взаимопомощ а не за да караме някой да се чувства престъпник само защото храни детето различно от повечето хора във форума.
приемам и още съвети та били и те малко по-крайни

пс.тук детската кухня е от 4ти месец като включва пюре и кисел

# 11
  • Мнения: 7 803
аz ли4но не те виня zа каквото и да било, но може6 да zабави6 темпото. ти ве4е си zахранила, няма връ6тане наzад, но сега бебо се нуждае от пове4е мляко. 5/6 мле4ни хранения, това не те спира да си дава6 и другите не6та  Peace

# 12
  • Мнения: 4 428
Ние сме на 5 хранения и аз давам кашата на следващото ядене след пюрето. При нас това е 18-18.30ч. След това имаме още едно мляко. Аз започнах да давам каша на 5м, така че още не сме пробвали нищо друго освен ориз и царевица на Фризокрем. Освен кашата прибавям и малко плодово пюре. Маги обожава такава каша. Но аз започнах да давам каша както пюретата - постепенно, а не направо. Аз попринцип въвеждам новото ядене за 7 дни, като последните 3 дни сме основно на новото ядене. Така направих и с кашата.
А готовите кисели и според мен са пълни боклуци. Аз вместо кисел й правя плодово пюре с повечко АМ. Взела съм и натурално царевично нишесте и ще си правя аз киселите, като реша да давам такова нещо.

# 13
  • Мнения: 240
Здравей, аз може би бих хранила по следния режим , но ти най-добре познаваш детенцето си :
1. 7.30 - АМ / колкото изпивате /.
2. 10.30 - АМ + 1/2 от плодовото пюре / нещо като плодово мляко да стане /.
3.  14.30 - пюрето от кухнята.
4. 17.30 - 18.00 - кашата , но по-хубаво е да я приготвяш с АМ + 1/2 от плодовото пюре.Тук може да редуваш прз ден с кисела от кухнята.
5. 21.30 - АМ / колкото изпивате /.

Разбира се часовете ги нагаждаш в зависимост кога огладнявате.
За кашата , моят съвет е да вземаш безмлечна , безглутенова и да я приготвяш с АМ, което хапвате.Аз започнах захранването с оризова на Милупа , но съм доволна също така и от кашите на Блевит и Фризокрем.На Беби съм вземала каша от елда , която е много полезна за хемоглобина и съм доволна, но такава съм открила единствено в магазина "Щастливо бебе".Що се отнася до захранването с каша , захранва се постепенно както с всяка нова храна. Аз първият път сложих една лъжичка в млякото , на вторият ден 2 , после 3 и после цяла порция.След като захраних с един вид каша и достигнах цяла порция , с всеки следващ вид не съм захранвала отново , а си давах направо колкото изяжда.
Ами , това е каквото мисля по въпроса и дано да съм ти била от полза.
 Hug

# 14
  • Мнения: 6 390
моя съвет е да си смениш педито  Stop
няма храна която да НЕ се завежда постепенно а да се дава ОТ ВЕДНЪЖ изцяло  Shocked

И аз подкрепям мнозинството да забавиш малко темпото със захранване и кухня от 4.ти месец  Shocked

Знам че всеки най добре си знае сам за себе си, но изглежда се съмняваш в нещо щом питаш , нали  Wink и мисля че всеки те съветва от Добро, а не за да те кара да се чустваш виновна - това си е по скоро твой проблем как се чустваш всъщност  Wink Peace

Каша винаги съм давала МЛЕчНА и като вечеря  Wink

А за къпането - на 20 месеца е детето ми все още къпя всеки ден, шампоан според нуждите - един, два пъти в седмицата, същото е и с лосиона за тяло  Wink зависи главно дали детето ти обича или не къпането  Wink а теорията на твойта приятелка ми е  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт