Отговори
  • Мнения: X
Момичета,
днес гледах нещо по ТВ, което ме накара да се замисля...наистина ли всякакви отслабващи, стягащи, антицелулитни и прочие процедури са табу по време на кърмене? Умерено спортуване става, това е ясно, но нещо друго?

Знам че има много мами които свалят безпроблемно килограмите и влизат във форма докато кърмят. Аз не съм от тях, а и като мен има много момичета. Докато кърмех Бобо си заковах 10-те килограма в повече и си ги нося и сега - през втората бременност. Не съм правила драми от това - кърменето на детето ми е по-важно от отслабването. Но...ми омръзна вече да съм дебела. Козметичката ми ми е предлагала един куп процедури, но аз все се въздържах заради кърменето, после и заради бременността. Сега смятам също да кърмя дълго и второто бебе. Още 2 години ли да ходя дебела? Никакви антицелулитни кремчета, никакви глезотии за оправяне на фигурата и самочувствието?

Моля, ако има мами с повече инфо по въпроса, нека се включат.

Извинявам се ако темата е обсъждана, но нищо не ми попадна с търсачката.

# 1
  • Мнения: 3 760
Побут  Wink
Според мен антицелулитните кремове и процедури са недопустими през първите 6-8 месеца. След това няма проблем някаква умерена употреба. Мазилата съдържат кофеин. Предполагам, че ако се предлагат непосредствено след кърмене ще е безопасно.
Иначе можеш да прилагаш разни диетки - мисля НВД, разделно хранене и т.н.
П.С. Аз самата си влача едни 8 кг, но просто ме мързи да спортувам, а обожавам да ям  Laughing И наистина смятам, че кърменето е по-важно от външния ми вид (с това се оправдавам   Party)

# 2
  • Мнения: 1 737
Табу са в един момент, но трябва да се прави разлика м/у 1-месечно кърмено бебе и 3 - 6 - 9 - 10 и нагоре месечни бебета. След 3-тия месец съм си позволявала да пия по 1 кафе, защо да не се намажа с антицелулитен крем, съдържащ кофеин, който едва ли даже ще достигне кръвоносната ми система?!
Има разлика и м/у различните хапчета за отслабване - какво му е лошото на един ябълков оцет, например?

Освен това нали знаеш, че в нашата държава е прието за нормално да се кърми 3-6 месеца, затова коментарите по телевизията са такива и е нормално при по-малки бебета майката да се ограничава повече. Едва ли обаче са обсъдили, че при по-големите кърмачета - 6+, 12+ месеца, въпросът стои друго яче, тогава даже се кърми и по-рядко, часовете м/у кърменията са по - големи и има време въпросното в-во да се разсея и да не се поеме от кърмачето.

# 3
  • Мнения: 1 735
Хм, и аз съм на същото дередже.
10-те кг. отгоре си седят и не помръдват.
Едно разбрах: за да отслабна трябва не да се движа, а да се спукам от движение. Ако тренирам много яко, ще успея, но все не мога да се наканя...  ooooh!
Като те чета обаче се сещам, че по-добре да почвам, че току виж съм забременяла пак.
Съветвам те като ти дойде времето и ти да не се жалиш, че то иначе просто няма как да стане.
Аз не съм фен на диети - никакви! Обожавам да ям и не бих се лишила от нищичко. Затова чревоугодниците имат само един избор - като наливат гориво до дупка, да го и горят до дупка.
След 4 до 6-тия месец ,спокойно можеш да тренираш. Пожелавам ти голям инат и леко раждане на първо време!  Hug

# 4
  • Мнения: 7 605
Има разлика и м/у различните хапчета за отслабване - какво му е лошото на един ябълков оцет, например?

ЛоШото е, 4е когато се слабее, се отстраняват и раzли4ните токсини, натрупани в органиzма, а те влиzат и в кърмата.  Sick

И аz не съм хипер доволна като се виждам в огледало, или като пробам някоя дреха. Но суетата е много по маловажна от zдравето на бебетето ми  Peace

# 5
  • Мнения: X
Има разлика и м/у различните хапчета за отслабване - какво му е лошото на един ябълков оцет, например?

ЛоШото е, 4е когато се слабее, се отстраняват и раzли4ните токсини, натрупани в органиzма, а те влиzат и в кърмата.  Sick

И аz не съм хипер доволна като се виждам в огледало, или като пробам някоя дреха. Но суетата е много по маловажна от zдравето на бебетето ми  Peace

Точно така знам и аз - при отслабване се отделят токсини, които преминават в кърмата. Затова диети не са за препоръчване по време на кърмене.
Е, аз се пробвах с НВД, като започнахме да се отбиваме и вече имах 1-2 кърмения дневно, ама нищо не се получаваше. Явно е било от хормоните, защото преди с тази диета съм постигала чудни резултати.
Антицелулитни кремчета след 8 месец на бебето - да приемем че няма да са толкова вредни, ама това е само козметичен някакъв ефект, ако изобщо го има.

А за спорт - ами супер. Само дето на мен кърменето ми влияе толкова зле на енергията, че...за спорт не мога и да помисля. Бобо не беше никак спокойно бебе, не спеше, колики, носене на ръце, нощни кърмения през 2 часа до 8-9 месец. Само спорт ми липсваше и щях да се гътна. Сега всички ми казват че с двете деца ще отслабна без да усетя...ама аз нещо не съм убедена.

Мислех че нещо съм пропуснала някакво полезно инфо по въпроса, ама... явно ще си стоя дебела и доволна че правя най-доброто за детето си още някоя и друга година.

Благодаря за отговорите. Ако някой има какво да добави по въпроса няма да му се разсърдя. Wink

# 6
  • Мнения: 1 383
Ами аз бях писала в темата ти, но постингът ми се е затрил някъде. Та накратко - не бих правила антицелулитни процедури по време на кърмене, ако ще и детето ми да е на 2 години. Отделят се токсини, мажат се обширни части от тялото с активни продукти /не е само кофеинът/. Леко ограничаване на храната и спорт - да, стига да има ефект newsm78 Аз след първото раждане отслабнах с антицелулитни процедури, и сега мисля така, но ще чакам до другото лято - не мисля да кърмя след 2 години.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен зависи от възрастта на бебето.Докато Ники беше изключително на кърма, нищо не смеех да предприема. Когато стана на 7-8 месеца и вече си хапваше и други неща, започнах диета/умерена, и да не кърмех - пак нямаше да гладувам, не мога просто/, целутрон и антицелулитни мазила, спорт. За 2 месеца влязох във форма - махнах 8 килограма и зверски целулит от кръста до коленете EmbarassedС кърмата не съм имала проблеми. Прости пиех много течности, ядах супи и салати. Детето продължи да расте със същия интензитет като по-рано, бях спокойна, че не е недохранен. Кофеинът също не му е повлиял. Според мен, като му дойде времето, опитай. Следи поведението на бебето. Ако му е дискомфортно, ще трябва да спреш с мазилата.Някои деца са чувствителни към кофеина. Сега, докато си бременна, по-добре не предприемай нищо. Специално за целутрона съм сигурна, че е абсолютно забранен при бременност.

# 8
  • Мнения: X
Белинда, благодаря за мнението ти!
Внасяш лъч надежда в душата ми Simple Smile
 Вече почти се бях примирила че още поне 2 годинки ще си стоя кръгла и сладка.   Crazy Благодаря!

# 9
  • Мнения: 5 026
 Смаятах да пускам подобна тема. Просто вече не мога да се търпя! Все се оправдавам, че кърмя и ако не си хапна нещо си може да се отрази зле на лактацията. Но като попрочетох коментарите виждам, че ще продължавам да си дебелея или поне да поддържам "стройното си тяло" докато се кърмим. Все пак бебо е по-важен!

Общи условия

Активация на акаунт