изследване по време на бременност-урина?

  • 7 736
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
    Здравейте!

 Интересувам  се колко пъти по време на бременност трябва да се изследва урината?На мен ми искаха урина само в началото , а чувам,че има жени ,които правят това изследване всеки месец ,на контролния преглед.Как е при вас?Благодаря предварително за отговорите! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 390
Аз правя всеки месец-и кръв ,и урина ,и секрет.

# 2
  • Мнения: 2 673
  Аз си пускам урина и кръв - всеки месец. Всъщност питай Доки, той ще ти каже при теб как да е ..

# 3
  • Мнения: 174
аз също всеки месец,но само кръв и урина.Доколкото знам здравната каса отпуска само 3 изследвания.На тези които им правят всеки месец си плащат нещо като абонамент към болницата поне при мен е така.

# 4
  • Мнения: 851
Pone 3-4 puti. Az do sega sum pravila kruv 3 puti, a urina 4, no sum v 8 mesec.Bi triabvalo da ti puskat pove4e izsledvania men ako pitash

# 5
  • София
  • Мнения: 137
 до сега са ми правили само веднъж в началото и сега трябва да си направя пак ,засега тоест 2 пъти Rolling Eyes

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Кръв и урина ми изледваха около 4 пъти през бременността. Имах веднъж съмнение за белтък и сама отидох и си пуснах изследвания на урината, които си платих.

# 7
  • Мнения: 869
АЗ съм вече в деветия месец и са ме изследвали само веднъж...и аз малко се притеснявам затова,ама все не се сещам да попитам когато отида на консултация

# 8
  • Мнения: 88
                Момичета,благодаря за отговорите,така получавам малко повече яснота .Както изглежда ,не съм единствена.Явно всеки доктор различно процедира.Току-що питах секретарката на моята докторка.която ми каза,4е не било нужно всеки месец да се дава урина.За по-подробно обяснение ще попитам на следващата консултация.Ако вие знаете нещо повече-пишете!
   Лека бременност на всички! Hug

# 9
  • Мнения: 419
На мен ми изследваха урината на всеки контролен преглед до самото раждане.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 043
До сега урина - веднъж. Кръв 3 пъти: веднъж за кръвна картина, веднъж за СПИН и васерман и веднъж за антитела, но това последното е, защото съм с отрицателен резус-фактор, а мъжът ми е с положителен.

# 11
  • Мнения: 962
Когато бях бременна всеки месец си правех изследване на кръв и урина ,а и ме гледаха на ехограф  Peace

# 12
  • Мнения: 6 164
Аз правих само в началото и в края - месец преди термина. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 38
До момента са ме изследвали 2 пъти - кръв, урина и 2 пъти антитела - от ЖК-то, а иначе от време на време ми правят "домашни" изследвания - майка ми е клиничен лаборант.

# 14
  • Мнения: 146
Изследвания като кръв и урина ми правят само когато си поискам сама иначе не се сещат, но какво се учудвам така работят докторите чрез касата. виж частния доктор не пропуска, но там си плащам.

Общи условия

Активация на акаунт