Въпрос за болничните по време на бременно

  • 671
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 982
В момента съм в болнични за 1 месец и ако след това съм добре, мисля да се върна на работа. Но ако после се наложи, пак ще изляза в болнични и ще ги ползвам колкото месеца е необходимо. Та въпросът ми е едно такова връщане на работа ще се отрази ли на парите, които ще получавам, ако пак изляза в болнични. Осигуряват ме на 160 лв. В двата случая колко трябва ми плащат - ако има прекъсване и ако няма, стига то да се отрази.
Питам, защото ми казаха, че ако се вземат болнични в последователни месеци, не трябва да има прекъсване между тях.
Малко сложно го обясних, дано ме разберете   Embarassed

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 17:15 от Гигилче

# 1
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Когато си в болничен, обезщетението се изчислява за 6 месеца преди датата когато си излязла в болничен. Ако се върнеш на работа и после пак излезеш в болничен този месец през който си сега в болничен ще влезе в базата за изчисление на обезщетението и ще го намали, но незнам с колко. Това мога да ти кажа, някоя мама счетоводител може по подробно да обясни

# 2
  • Мнения: 8 917
В момента съм в болнични за 1 месец и ако след това съм добре, мисля да се върна на работа. Но ако после се наложи, пак ще изляза в болнични и ще ги ползвам колкото месеца е необходимо. Та въпросът ми е едно такова връщане на работа ще се отрази ли на парите, които ще получавам, ако пак изляза в болнични. Осигуряват ме на 160 лв. В двата случая колко трябва ми плащат - ако има прекъсване и ако няма, стига то да се отрази.
Питам, защото ми казаха, че ако се вземат болнични в последователни месеци, не трябва да има прекъсване между тях.
Малко сложно го обясних, дано ме разберете   Embarassed

Гигилче, не си видя отговора в другата тема и изчезна Peace След като осигуряват на 160 лв, независимо какво ще правиш щеси вземеш като майчинство 160 лв - по-малко от това просто не може. Peace

# 3
  • Мнения: 10 982
Благодаря  Hug Наистина съм пропуснала отговора в другата тема  Embarassed На мен съседки по легло в болницата ми казаха, че ако имам прекъсвания между болничните, ще вземам 80% или 90% от осигурителната си заплата, а по мои сметки това са ... само 128 лв. или 144 лв.   Cry

# 4
  • Мнения: 14
Zdraveite ,mami. Znaete li kogato izlizash v bolni4en po mai4instvo koi poema pensionnite osigorovki, darjavata ili rabotodatelq?MOLQ VI ZA OTGOVOR. Rabotih po trudov dogovor, ne sam se osigorqvala sama?

# 5
  • Мнения: 2 013
Мисля че държавата newsm78
Поне така беше преди 6 г., когато майка ми пое от мен майчинството.

# 6
  • Мнения: 869
При болничния работодателя и ти в определени пропорции,а когато излезеш в майчинство-държавата.При майчинство работодателя ти поема здравната осигуровка.

# 7

Общи условия

Активация на акаунт