аналгетици и местна упойка

  • 1 154
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Мили майчици,
Днес ми правиха операция за вадене на мъдрец. Гадна работа  Cry Цял ден не мога да се окопитя, но не това ми е важно сега. Искам да знам дали мога да кърмя бебчо, защото естествено ми биха упойка и след като почна да преминава изгълтах 2 аолина и един течен аналгин /болката беше нечовешка!!!/. От утре ще трябва да взимам  и атибиотици за раната. Доктора каза, че може да ми предпише антибиотици за бременни и малки деца, но те все пак ще минат в кърмата, а аз не искам да тровя слънчицето без да има нужда.
Посъветвайте ме как да постъпя!
П.С. Да знаете от зъба не ме боля толкова, колкото, от факта че не мога да кърмя бебчето си.....  cry

# 1
  • Мнения: 539
Шест часа след упойката кърмата се изцежда и се хвърля. За антибиотика - щом се налага по-добре го пий, все пак и твоето здраве е важно, за да може да си гледаш детенцето. Аз съм пила преди известно време оспамокс и нямаше проблеми.
Дано ти мине бързо, аз се разминах с ваденето преди няколко дни Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Веднага щом се възстанови чувствителността на мястото, може да се кърми без проблем - местната (а дори и кратковременната пълна) упойка се метаболизират много бързо и няма риск за детето. Повече за това може да прочетеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103642.0
Има съвместими с кърменето антибиотици, които могат да се прилагат при кърмачки - концентрацията им в кърмата въобще не е такава, че да има терапевтичен ефект, така че определено няма да тровиш детето. Не е приятно да се кърми и да се пият медикаменти - и по принцип съществува възможността да се цедиш за определен период и бебето да получава замразена от преди кърма или АМ. Но реално рисковете от прекъсване на кърменето за седмица или повече са по-големи (както проблеми с количеството кърма, така и възможно нежелание на бебето за приемане на заместители) и лишаването от гърдата може да е далеч по-неприятно за бебето, отколкото минималните количества от лекарството, които могат да се открият в кърмата.

# 3
  • Мнения: 6 243
Хедра го е написала прекрасно, няма какво да се допълни (както винаги  Wink).
Само за да те успокоя, ще ти кажа, че по време на кърменето и на двете деца съм провеждала стоматологични лечения - в т.ч. вадене на мъдрец, лекуване с АБ - винаги стоматоложката ми (и хирургът) са ми давала абсолютно същите препоръки, като това, което ти е написала Хедра.

В моя случай съм имала късмет, че посещавам зъболекарка, която е много информирана и много про-кърмачески настроена и тя и до този момент не спира да ме поощрява, че като кърмя дъщеря си (2 г. 4 м.) правя най-доброто за нейното здраве, а и за моето собствено.

# 4
  • Мнения: 379
Благодаря ви много за отговорите;  bouquet
Изхвърлих първата кърма, но проблемът дойде след това - от стреса и глада /вече 3ти ден съм на кис мляко и натурален сок, защото не мога да дъвча/ кърмата ми спадна двойно; храня дребчо с АМ; той е свикнал на дохранване от първия ден, така че не му се отрази лощо, но скоро няма да имам съвсем кърма, а толкова исках колкото може по-дълго да се кърмим; не само, защото кърмата е здраве, но и защото сам си показва, че моето мляко му е най-вкусно;
Нищо не споменахте за аналгетиците? Продължавам да взимам аналгин и аолин от време на мреме. За сега удържам фронта без антибиотик.

# 5
  • Мнения: 599
Ужасна е болката, съчувствам ти... Но по-добре пробвай да обезболяваш с ибупрофен-съдържащи лекарства (Нурофен например). Но не го комбинирай с други нестероидни противовъзпалителни, като Аулин например. Непременно чети листовките и спазвай дозите! 2 Аулина + течен аналгин  - не повтаряй повече тази комбинация. За упойките са ти писали вече - няма никакъв проблем да кърмиш още след процедурата. Ако се наложи да пиеш антибиотик - има много, които можеш да приемаш, ако ти предпише стоматологът, може да се провери. Дори широкоизписваният Родожил е съвместим  Peace

Общи условия

Активация на акаунт