за косата след раждане

  • 12 426
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Момичета, косата ми почна  да пада и то доста Imp Докато се реша по гребена остават доста косми, а преди раждането един не ми беше паднал за 9 месеца  #Shocked Пиех таблетки фолиева киселина с желязо и косата ми растеше като светкавица, явно е от хапчетата, защото никога не ми е пораствала косата толкова бързо Thinking Даже колежките ми в офиса се бъзикаха, че искат и те да са бременни ,за да имат коса като моята Heart Eyes Е да ама не...сега въобще не ме кефи #Silly Да не би да е от боята на Л'Ореал, която ползвах преди 3 седмици...абе трябва нещо да се направи!!! Приемам всякъкви съвети за маски и други неща - купешки или домашни!

# 1
  • Мнения: 1 417
Не е от боята, нормално е да ти пада косата след раждане. Аз пих около 3 месеца хапчета Ревалид, шампоан и ампули  Виши и определено има резултат. Косата ми винаги е падала, като изключим периода на бременноста а след този курс -вече месец след като приключих не пада.Може би ако отидеш в някоя аптека ще те консултират какво ще е най-добре.

# 2
  • Мнения: 4 406
без допълнителни добавки, само с плодово- зеленчукови витамини, косата ми спря да пада 3 месеца след раждането

# 3
  • Мнения: 945
Да zнаеш, и марката на боята има zначение... Аz си боядисвам моята коса от 5 години, zащото има много бели косми. И миналия месец сглупих и си я боядисах с L'oreal като тебе. Не zнам дали самата боя на мен не ми понася или просто е некачествена, ама косата ми падаше като zа световно... на всяко сресване падаше по една шепа коса. А най гнусното беше, че и докато се седях в офиса, тя си капеше... Един ден гледам, на риzата на колегата ми чак един от моите дълго косми Embarassed .
Но... откакто миналата седмица се боядисах пак с Garnie, почти спря да пада... е пак си пада ама по 10_20 косъма на ресане... родих се Grinning .
А zа рецепти... хм, моята когато е много zле я мацам с най бабешката рецепта: жълтък на яйце, смесен с кисело мляко... на мен много ми помага

# 4
  • Мнения: 6 243
По всички книги за бременни пише, че косата спира да капе по преме на бремеността. така че след раждането тези 50 или 100 косъма, които губим ежедневно, почват да падат накуп и изглежда, като че да оплешивяваш. Но като си изпада каквото трябва, спира.  Аз лично бях доволна, като почна да пада, че преди това бях заприличала на Чубака и фризьорката ми се чудеше как да я обуздае тази къделя.

# 5
  • Мнения: 46 434
Моята започна да пада към третия месец след раждането. Нищо не съм и слагала, нито съм пила, сега мина около месец от тогава и вече поспря.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 395
И моята капе доста. Sad
Ама знам, че е съвсем в реда на нещата.
Не правя нищо по-различно от това, което си правя винаги. Шампона, маска за коса. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 394
Цитат на: geri_1
А zа рецепти... хм, моята когато е много zле я мацам с най бабешката рецепта: жълтък на яйце, смесен с кисело мляко... на мен много ми помага


Гери дай тази рецепта, не звучи сложно, значи ще имам време pls

# 8
  • Мнения: 945
Нямаш проблеми

Вzемаш 1-2-3 жълтъка (абе колкото ти останат от някоя торта по праzниците  Flutter  newsm38 ) и ги смесваш с няколко лъжици кисело мляко. И мацаш, мацаш  #Silly  #Silly  #Silly . Седиш си така 5 мин и иzмиваш косата. Като бях малка майка ми ме цапотеше така всяка неделя и после само ми я иzплакваше косата, беz шампоан, ама имай пред вид, че си мириш неприятно това яйце... Така че по добре си я иzмий с шампоан.

В маската може да се добави 1 лъжица гаz, става по бляскава косата (ами сега... почнах да се чудя дали точно гаz беше... ПОМАГАЙТЕ... гаz ли се слага???? newsm12 ).
И... много важно беz белтъците. Да не станеш на торта  #Silly  newsm77

# 9
  • Мнения: 4 358
На мен фризьорката ми препоръча някакви ампули, но не си спомням как се казваха  Embarassed
Предполагам, че всяка фризьорка ги знае и ще те ориентира.

# 10
  • Мнения: 4 212
Не се ли слага оцет за блясък Thinking
На мен като ми пада  косата, хеле на есен си купувам лосион и шампоан против косопад.И след 15 дена спира да пада.
Знам 4е е хубаво в маските за коса да се слага по една ампула витамин А. Grinning

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
хубава маска за коса маже да стане със зехтин ,някакво олио за коса/+ жълтък,кисело мляко- по желание/
косата се завива за 1/2-1 час
добре е също да се добави 1 л. алкохол-водка ,коняк ,ракия с цел по-лесно измиване

# 12
  • Мнения: 4 965
Цитат на: GAL_Bs
хубава маска за коса маже да стане със зехтин ,някакво олио за коса/+ жълтък,кисело мляко- по желание/
косата се завива за 1/2-1 час
добре е също да се добави 1 л. алкохол-водка ,коняк ,ракия с цел по-лесно измиване


Само да допълня (четох го по разни книги): ако косата ти е суха, не слагаш алкохол (да не я доизсушава); ако е мазна - слагаш. Иначе рецептата си я бива - ползвам я от години и имам хубава коса, която обаче също започна да пада (след като ми дойде първия цикъл)  Sad , но виждам как всеки ден капе все по-малко. Не знам дали е от маската или от хормоните  Thinking .

# 13
  • София
  • Мнения: 6 522
моята пък расте като полудяла и изобщо не капе след раждането, даже от нормално-мазна стана нормално- суха, но по темата.
Имах проблем пред да забременея падаше по -обилно на есен та съм пила Revalid - 90 капсули около22 лв първия месец 3 пъти дневно по 1 таблетка, после 2-3 месеца по 1 дневно и Fitoval 60 капсули около 10 лв. по същата схема и от двете съм много доволна + шампоан на Виши за заздравяване ( забравих как точно се водеше , но по аптеките го знаят) около 12 лв.
сигурно има и чудесни домашни маски, но мен ме мъррррзи Embarassed

# 14
  • Мнения: 421
Не знам дали е много подходящо сравнението, но моята кучка като роди и така оплешивя, че здраво се бях притеснила...чак кожата и прозираше, а тя все пак е коли и то от рунтавите:). За няколко месеца обаче започна отново да се кичи с козина и оттогава все си е така рунтава Grinning  Grinning  Grinning Та си мисля че си е някакъв естествен процес и не е болка за умиране... Grinning  Grinning  Grinning Косата пак ще си поникне, но временния ефект е малко неприятен Grinning  Grinning  Grinning  Close-mas:

Общи условия

Активация на акаунт