Произхода ви ...

  • 4 290
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 462
Съфорумки има ли такива от вас които да произхождат от някой известен  род ?Чуствате ли се по различни от този факт ? Винаги ми е било интересно да слушам различни семейни истории.Споделете вашата .

# 1
  • Мнения: 677
Аз съм негър от Алабама  Twisted Evil

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
 Mr. Green Аз съм от род безизвестен, ама има нещо дето като го ядосам чичо ми му вика "панчалийска жилка" и "упорит павликянин". Наполовина съм от традиционно павликянско потекло. Нали знаете онази секта - павликяни, нещо като богомилите, ама не съвсем.

# 3
  • Мнения: 1 526
майка ми е от Панагюрище и когато бях малка баща ми все я бъзикаше, че е от рода на Райна княгиня, аз (щурче) го приемах на сериозно и доста се надувах Laughing, пък ~3 клас се светнах, че той само фигуративно така се изразявал... Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 237
майка ми е от Панагюрище и когато бях малка баща ми все я бъзикаше, че е от рода на Райна княгиня, аз (щурче) го приемах на сериозно и доста се надувах Laughing, пък ~3 клас се светнах, че той само фигуративно така се изразявал... Mr. Green

И аз съм от Панагюрище,казвай бързо коя си ! Heart Eyes
Иначе аз съм от рода на Атмаджа войвода,знаменосец на Страхил войвода.Ето някои извадки от народното творчество за Атмаджата:

 "   ...  Атмаджа дума Страхилу:
- Страхиле, страшен войводо,
що тъй си толкоз кахърен?
Дали ти пушка дотегна,
или ти сабя омръзна,
или ти старост потропа,
или ти булче домиля?
Страхил Атмаджа думаше: ....  "




 и още :

 Ей че довтаса потеря,
потеря бюлюк-башии,
войвода им е Атмаджа.
Атмаджа Кирчо думаше:
- Що ти са плашат телците,
телците в тиличерника?
Кирчо Атмаджа думаше:
- Снощи са крава отели,
та й са вляче лужиту.


Има и още,ама да не ви затормозявам.Истинското му име е Никола Атмаджов.Той е пра-пра отеца на нашия род,аз съм негова издънка  Mr. Green Ми гордея се пък ! Хубавко ми е ! Още повече че Атмаджата е бил страшилище за турците.Такива ми ти работи....

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Мдам, дядо ми има един от първите лични печати "Огнемиръ Тъженъ".

Мъжът ми произхожда от Зеленаците, а майка му от Полендаците  Laughing Абе май беще обратното...  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 792
 Единия ми дядо е бил околийски на Неврокоп след Първата световна война, 23-та година го убиват защото е земеделец. Иначе има разни интересни имена, не толкова публични, защото са хора известни в научните среди и от двете страни на рода ми   Laughing.

# 7
  • Мнения: 1 052
Мда, от известен род съм. Печално известен. Преди революцията трябваше да обяснявам, че нищо хубаво не сме направили, след нея, че нищо лошо. Но ПР-а и рекламата си вършат своето, хората не четат, те искат да гледат филм по книгата. Като добавим и други подробности, не мога да си сложа ръката на сърцето и да кажа-да, то българите сме много толерантни и дружелюбни. И това май ще се окаже поредния ПР.

# 8
  • Мнения: 97
Съвсем наскоро наистина се убедих, че пра-дядо ми е бил македонски войвода - по домашни спомени и един случайно открит домашен снимков архив. По надписа на гърба на една снимка. Оказа се Петър Милев, за когото е написана  книга -"Спомени от Македония" на Артър Смит.

# 9
  • Мнения: 3 423
Не съм от Гераците.
И Юрталана не съм го срещала.
Баба Илийца не ми е била съседка.
Дядо Йоцо не ме е и поглеждал.
Като бирник царски дошел е днеска
моя милост не я е тресяло треска.
И Солунската митница не пожелах.
Абе чудя се, как така мъжът ми ме
взе такава една невзрачна като ер-малък.

# 10
  • Мнения: 6 167
Да, от род съм.
Семейната история няма да разкажа.

# 11
  • Мнения: 5 462
Да, от род съм.
Семейната история няма да разкажа.


Лени , спокойно бе жена кат не ти се разправя недей де ... Joy никой не ти слага пистолет у #2gunfire главата я ..

# 12
  • Мнения: 97
Много е интересно да пишеш във форум,че знаеш, ама няма да кажеш. И цял свят тръпне в очакване.

# 13
  • Мнения: 6 039
единият от дядовците ми е бил известен лекар, въвел детската хирургия в България

иначе имам роднини, които сега са по-известни

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 00:44 от Malenna

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
И от двете страни по майчина и по бащина линия родата произхожда от Гърция и Македония. Възможно е да имам някакви знатни предци, но определено не са българи

Общи условия

Активация на акаунт