до всички жени с проблеми с обмяната на вешествата

  • 2 911
  • 15
  •   1
Отговори
открих решение на проблема с обмяната на веществата,след хиляди колики ,изпити гадости и удвояване на дози поради привикване на стомаха ми към тях!
 
Имам нередовен стомах от както се помня говоря за проблем не от 2-3 дена ,а за повече от 5 та до 10.нищо не ми помагаше :зелен чай пих но корема ми привикваше към него и от множеството колики ми се гадеше.вода с мед пих -не помогна.бях започнала да пия безалакс ,но и към него свиквах ...докато един ден ми препоръчаха гръцките хапчета,бонбони Laxatol.те не са разхлабителни ,а карамелови бонбони.имат вкус на карамел и на нищо друго.смучат се вечер и на сутринта всичко е окeи без колики без къркорене на корема.не привикваш към тях можеш да си смучеш по едно докогато решиш и ще действа.не знам дали се продават в нашите аптеки ,но ако ги има или има кои да ви ги купи от Гърция горещо ги препоръчвам:)))))))

# 1
  • Мнения: 27 524
Само да попитам - каква е връзката нарушена обмяна на веществата - коликиThinking

# 2
  • Мнения: 13 512
Може и има предвид кръговрата в природата Grinning

# 3
  • Мнения: 27 524
Може и има предвид кръговрата в природата Grinning

А, добре, че ме светна, нямаше да се сетя  Laughing

# 4
  • Мнения: 6 039
може би пбмяна на вещества=преработка на храна

за заблуда на противнковия лагер

аз имам нарушена обмяна и редовен стомах, ама много много редовен  Laughing

# 5
  • Мнения: 581
При мен пък обмяната е страшно бърза и това много ме тревожи. Хапна ли тичам до тоалета. Сестра ми все ме успокоява и казва:- Како и аз съм така, а по - добре ли е да имаш запек? Да ви призная понякога им завиждам на онези със запека. Все си мисля, че нещо не ми е в ред.  Cry

# 6
  • Мнения: 569
При мен пък обмяната е страшно бърза и това много ме тревожи. Хапна ли тичам до тоалета. Сестра ми все ме успокоява и казва:- Како и аз съм така, а по - добре ли е да имаш запек? Да ви призная понякога им завиждам на онези със запека. Все си мисля, че нещо не ми е в ред.  Cry

Напротив,всичко ти е наред. Имащ щастието да се освобождаваш от излишните отрови в организма си навреме, защото това са точно отрови, при запек започват да се наблюдават много странични проблеми, все пак това е един вид задържане на храна в червата от което идват киселини, колики, газове, лош дъх, изпотяване и много други неща.  Peace

# 7
  • Мнения: 13 512
Хаъде към групата с бързата обмянааааааааа.....

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
Без да коментирам връзката между скоростта на обмяна на веществата и честотата на посещение на WC, ще отбележа, че бонбонките са наистина с меко и много сполучливо действие. Купих ги случайно, при едно пътуване, от аптека на главната улица в Смолян. уви, в София не успявам да ги открия, и то не само аз, а и колежки, на които по необходимост съм ги казала. Ако някоя от вас ги е купувала или поне виждала в софийска аптека, моля, нека напише къде.

# 9
  • Мнения: 2 386
Аз съм си купувала подобни-казват се Лактофлор и ги има във всяка втора аптека.Наистина са много добри и също са с карамелен вкус..Просто различните фирми ги наричат по различен начин...
На тях пише следното:  за подобряване на храносмилането,за възстановяване на чревната микрофлора,пробиотичен ефект, съдържа lactobacillicus bulgaricus и т.н.. Именно на принципа на последното се прави така нашумялата и неефективна Активия.
Освен това енатурален продукт и не съдържа генетично модифицирани съставки.
Не ви правя реклама,доволна съм просто.

# 10
  • Мнения: 6 167
Аз не разбирам какво е общото между обмяната на веществата и
проблемите ти с храносмилането!?
Внимавай от тез карамелени чудеса.
По-добре се ориентирай към кивитата. 3 кивита и глей кво става  Mr. Green
много редовно ще стане всичко)))

# 11
  • Мнения: 2 386
Каква е същността на усвояването на хранителни вещества?
Усвояването на храната е процес, извършван в стомашно-чревния тракт. Състои се в преминаване на хранителни вещества през клетъчните стени на стомаха, дванадесетопръстника, тънките и дебелите черва и попадането им в кръвта, пакетирането и обезвреждането им от черния дроб, а след това, до разнасянето им до всяка клетка.

Обмяна на веществата - съвкупност от химически и физически трансформации в живия организъм, които осигуряват неговата жизнена дейност във взаимовръзката му с околната среда; постъпване в организма на различни вещества от околната среда, тяхно усвояване и използуване като източник на енергия и материал за изграждане и функциониране на структурите на организма и отделяне на образувалите се обменни продукти в околната среда; включва процесите асимилация и дисимилация; = метаболизъм


Следователно-усвоявам храната по-добре,'трансформирам я','разнасям' до всяка клетка по-бързо и осъществавам обмена по-качествено.


П.С.Кивита,млека,кафета на гладно...нищо не ми помага на мен.

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
При мен пък обмяната е страшно бърза и това много ме тревожи. Хапна ли тичам до тоалета. Сестра ми все ме успокоява и казва:- Како и аз съм така, а по - добре ли е да имаш запек? Да ви призная понякога им завиждам на онези със запека. Все си мисля, че нещо не ми е в ред.  Cry

Това е точно моят случай.  Mr. Green Колкото пъти ям, толкова пъти ходя до тоалетна. Който не знае какво е, си мисли, че е голям кеф. Twisted Evil Всъщност е бая досадно.  Tired

# 13
  • Мнения: 581
Съгласна съм, и все гледам да не ям нищо преди важна работа или излизане, защото ме е страх да не ме хване по улицата... EmbarassedКошмарно е.

# 14
  • Мнения: 27 524
При мен пък обмяната е страшно бърза и това много ме тревожи. Хапна ли тичам до тоалета.

Мила Динка, това не е бърза обмяна. Това, дето го хапваш, е невъзможно да излезе преди да са минали няколко часа, зависи какво е. Просто слагането на нещо в стомаха предизвиква контракции на дебелото черво и следва отделяне. На преди това изядена храна.  Laughing Така действат всички нормални стомаси общо взето. 

Общи условия

Активация на акаунт