Как се прави лимонада?

  • 3 969
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 257
Имам една купчина хубави, едри лимони, които трябва да оползотворя бързичко. Единственото, за което се сещам е да ги направя на лимонада. Как обаче? В сокоизстисквачката и после вода и захар, нали? На вкус вероятно? Нещо, което да не се сещам в момента, а вие се? newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 2 257
Я да си отговоря сама Laughing. Номерът бил в захарния сироп. Naughty

MrsG, мерси!

# 3
  • Мнения: 581
Най - лесния начин го знам от баба ми:

В чаша сипвам 2 лъжички захар и 1 лъжичка лимонтузо, след което прибавям малко водичка.
Бъркам докато се разтопят. Доливам вода до горе и после сипвам 1 лъжичка сода. Бъркам и то шуква. Става страхотно лимонде Simple Smile

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ако искаш да опиташ нещо по-различно, може да пробваш джинджифилова лимонада! На нас много ни харесва! Ето линк към рецептата:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.msg3078#msg3078

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Пусни с търсачката "лимонада" и е ти изскочи и друга рецепта. Мисля, че беше 6 лимона за 5 литра вода и чаша захар. Пасираш на едро лимоните и престоява една нощ в хладилника. Много е популярна сред форумските мами.

# 6
  • Мнения: 920
Наталина, златна си. Страшно ми харесват тия джинджифилови питиета, но в България още не съм намерила.

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Моля, моля - радвам се, че съм била полезна! Просто обoжавам джинджифил! А опитвала ли си чай от него?( Извинявам се за спама!) Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт