Черен хляб

  • 4 451
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
 Ядат ли децата ви? На нас ни трябваше доста време докато се научим. Но сега много го обичаме и само такъв плюскаме. Та не знам дали заради него, но акаме след всяко хранене. Тук много се яде и на децата се препоръчва само ръжен да се дава и пълнозърнест. Ефектът е поразителен за запечените и лениви черва. Бях чувала, че се яде за изхождане, но сега се убедих на практика, че действа. Иначе се чудех как при тази суха храна и основно базирана на хляб, картофи и ориз хората успяват да се изакат, при положение, че само малка част от тях консумират кисело мляко. Сигурно сте обсъждали темата ама за всеки случай да ви припомня  bowuu

# 1
  • Мнения: 27 524
Да, аз на такъв го уча и яде. Въпрос на навик, като зехтина и маслото  Wink

# 2
  • Мнения: 1 910
И тук казват само черен да му давам. Явно, като свикнат и си го ядат после без проблем.

# 3
  • Мнения: 2 907
Аз не се сещам откога не съм купувала бял хляб. А и 4ерният е не само полезен, но и поне за мен по-вкусен. Но хляб купувам само от Био-магазин, защото в нормалните има между 2 и 20 Е-та Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 3 880
Аз бял хляб не купувам, най-много някакви хлебчета от време на време, най-често купувам някакъв смесен или пълнозърнест. По принцип обаче не ядем много хляб, дъщеря ми пък още по-малко.Ако държа да хапне малко хляб трябва да й го смеся с яденето, иначе най-много една-две хапки да хапне...

# 5
  • Мнения: X
Този хляб го харесвам още от Дания
Тук правя с машината типов хляб за мъжете, а за мен - ръжен хляб с кисела закваска, детето много го харесва, не се прави трудно, писах рецептата преди време в готварския

хляб не купуваме - много е скъп, замразяват го веднага след производството и после издържа 30 дена, не ми се мисли какво има в него, въпреки, че има знак за здравословна и екологично чиста храна

# 6
  • Мнения: 3 367
тук има един измамен,дето е бял на цвят,но е пълнозърнест(не знам как го докарват)..това яде защото другите ядат бял хляб и ве1е става много и това да и е разли1но(яде супи вместо сухи храни,не давам сокове и кукита и пр)..
съпругът ми си пе1е сам хляб,бял, и си го яде
аз карам на сухари или без

# 7
 Толкова време вече,така и не мога,да намеря свестен черен хляб,уж не съм много
  капризна Thinking
 Добре,че е руския магазин,та спасява положението...

# 8
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
бял хляб и3общо не купуваме...в 95 % купуваме пьлно3ьрнест - био....ако няма в момента - някакьв подобен...на малкото му е любимо да рьфа крайчетата  Grinning.....

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
И двете деца такъв хапват, пълнозърнест или гранари. Тук не всички деца са свикнали на него и ми е проблем, като ни дойде гостенче ядящо само бял хляб  Crazy В такива моменти моят бързо вмъква, че майка му купувала само здравословна храна   Twisted Evil В стрес изпадам като дойде гостенче, навиците ни за хранене са различни от местните  Confused

# 10
  • Мнения: 486
Какво беше това бял хляб? Grinning такова нещо у дома не се е купувало от има-няма 10-тина години. Основно хапваме черен и пълнозърнест, понякога  - ръжен.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 097
И в нашата къща се набляга на пълнозърнестия. Бял ям само с наденички или пържолките от грила  Wink

# 12
  • Мнения: 253
И аз предпочитам да купувам черен хляб, ама от "social pressure" в градината искаме да ядем бял хляб. Затова откак започнаха да продават "Best of Both" - (изглежда като бял, но има съдържание на черен), има тишина и мир около хляба. 

# 13
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Синът ми първоначално ядеше само бял хляб, но много често получаваше запек. Тогава докторът ни препоръча да му даваме само пълнозърнест или черен хляб - от тогава проблеми не сме имали /да чукам на дърво Praynig/.

# 14
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
пълнозърнест ядем в повечето случаи. рядко франзела или хлебчета от бял хляб. но той си ги яде сухи.

Общи условия

Активация на акаунт