Бебето започна да става по 4 пъти на нощ, дори 6 пъти

  • 457
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Събужда се с рев през час и млякото едва го успокоява, а вече е на 6 месеца
доста сънува докато спи и се мята в съня си от време на време
а преди ставаше по 1 път на нощ, сега е доста по зле

# 1
  • Мнения: 251
Събужда се с рев през час и млякото едва го успокоява, а вече е на 6 месеца
доста сънува докато спи и се мята в съня си от време на време
а преди ставаше по 1 път на нощ, сега е доста по зле
На кърма ли е? Ако да -нормално е. И на мен ми се случи.Но ако не е- не знам защо.Сигурна ли си, че се наяжда? newsm78

# 2
  • Мнения: 603
Сигурно ви расте първото зъбче. Нашето изби точно на 6 месеца след 2 безсънни нощи. Провери, дали има беличко или подутинка отпред на венеца

# 3
  • Мнения: 97
благодаря много за хипотезите
да на кърма е
сега ще разгледаме бебо за зъбчета

# 4
  • Мнения: 97
Сигурно ви расте първото зъбче. Нашето изби точно на 6 месеца след 2 безсънни нощи. Провери, дали има беличко или подутинка отпред на венеца

има беличко на венците, но тя не плаче през деня

а кога се оправиха нещата при вас и как
когато почнахте да хапвате нещо допълнително освен кърма ли?

# 5
  • Мнения: 251
Сигурно ви расте първото зъбче. Нашето изби точно на 6 месеца след 2 безсънни нощи. Провери, дали има беличко или подутинка отпред на венеца

има беличко на венците, но тя не плаче през деня

а кога се оправиха нещата при вас и как
когато почнахте да хапвате нещо допълнително освен кърма ли?
Ами ние още не сме почнали да даваме нещо допълнително.Но отскоро преминахме на АМ тъй като изведнъж ми спря кърмата.Когато я кърмех обаче точно така се получи.В началото ядеше по 1 път нощем, после постепенно почнаха да се увеличават и ние стигнахме до 6 пъти.Мисля че не успяваше да се наяде на веднъж а хапваше по малко няколко пъти.Но това все пак е хипотеза.Не съм много сигурна дали е било така.А и има разлика във възрастта на децата.Може да се изцедиш някоя вечер и когато се събуди през нощтта да й дадеш определеното количество, което й е нужно, за да видиш дали ще се събуди по-късно пак няколко пъти.Така ще прецениш дали е от недояждане.Нали знаеш че кърмата може да стои в хладилника 24 часа.А честно - за зъбче не се бях сетила.Може и от това да е. newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901
Започна се едно полупостоянно висене по гърдите ми към седмия месец - зъбчето изби в 8мия и така до изкарването на 16тото зъбче на 1 г и 4 мес.!

# 7
  • Мнения: 603
Ако е от зъбчето, ще мине, когато избие.
Давай и да гризе нещо. Може да изстудяваш играчките във фризера. Студено облекчава. Също има едни гелчета за мазане.
Ако положението е много сериозно, може и малко панадол за бебета /за обезболяване/. Но това не е препоръчително да се използва често. А и все пак е лекарство , ако искаш се консултирай с педиатъра. Мисля, че има и едни хомеопатични свещички за обезболяване.

Ако смяташ, че не може да се нахрани, зачести храненията /например  през два часа, не не по-често/ Постепенно кърмата ще се нормализира и ще минето на нормални интервали. Захранвай с друго само в краен случай

# 8
  • Мнения: 422
И при нас е така от както започнаха да му никнат зъбчетата.Обаче си спим спокойно (той спи до мен) ,намира си гърдата и продължава да спи.Сега точно ни растат горните зъбки и е кошмар , на два пъти се наложи да го мажа с пастичка BabyOrajel , много му помага , за секунди го облекчава.Но ако е поносимо положението по-добре само го разсейвай.Също има разлика в плача при нас и така разпознавам кога за какво е.

Общи условия

Активация на акаунт