Държавна или частна работа?

  • 11 249
  • 90
  •   1
Отговори

Анкета

В държавния или в частния сектор?

Опции:

  • Мнения: 5 539
Къде бихте предпочели да работите в настоящия момент - в държавния или в частния сектор? Това ми е питането. И ако имате време, обосновете се.

# 1
  • Мнения: 1 320
На държавна работа .
Сега съм в частна фирма ... не се знае в колко ти свършва работния ден / така е за всички в бранша / , заплата -колкото реши шефа и когато реши / +-ден два /, отговорности - според настроението му , често много повече от описаните в длъжностната характеристика . Отпуска - когато излиза предприятието / пак шефа го решава/ .

# 2
  • Мнения: 106
частна, разбира се. държавната има предимството на нормираното работно време, големите почивки, разни намаления тук и там, но за сметка на това заплатите са направо смешни. трябва да имаш кой да те издържа докато си на държавна работа, а това аз не мога да приема. когато си на частна, в общия вариант работиш почти без почивка, но знаеш защо. или поне с моята професия е така. виж ако изборът е между ниско платена държавна и ниско платена частна работа, определено ще се спра на държавната.

# 3
  • Мнения: 205
частна, разбира се. държавната има предимството на нормираното работно време, големите почивки, разни намаления тук и там, но за сметка на това заплатите са направо смешни. трябва да имаш кой да те издържа докато си на държавна работа, а това аз не мога да приема. когато си на частна, в общия вариант работиш почти без почивка, но знаеш защо. или поне с моята професия е така. виж ако изборът е между ниско платена държавна и ниско платена частна работа, определено ще се спра на държавната.


 Peaceда и аз съм на това мнение

# 4
  • Мнения: 6 167
работила съм в частна фирма. много лош опит. не ставам за търговия

работила съм в министерстовто на министерствата ( държавен служител, главен ескперт) ставаше,но виждах, че не се променя нищо. лош опит.

досега като че ли харесвам най-много ( и виждам най-голяма резултатност и удовлетворение) в неправителствена организация.

а най- добрия опит ще бъде, когато започна да работя за себе си и имам собствена консултантска  компания, която при това печели пари Mr. Green

май, аз съм единствената , гласувала за опция 3.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Друго: частна, лична фирма. Понасяш си последствията за всички решения - и добри, и лоши.

# 6
  • Мнения: 27 524
На държавна работа  Peace

Аз съм книжен плъх, обичащ точното работно време, отпуските и аванс и заплата на определените дати.  Grinning Обичам да има шеф над мен и да казва кое, кога и как. Много съм трудолюбива и изпълнителна. Не съм за частния сектор, работила съм и не ми допада  Stop

Много хубава тема  Peace

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Частна, разбира се, а и привилегиите на държавната работа, които изтъквате-отпуски, нормирано време и пр не са само приоритет на държавната работа.

Ако трябва да съм честна, да работя в държавна организация ми е наредено след това да съм безработна, въпрос на вкус, не е за мен.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Държавна. Детето ми е малко и за мен в момента е важно да мога да си тръгвам всеки ден в точно определен час и да мога да ползвам болнични винаги, когато ми е налага. Парите не са приоритет за сега. А и честно казано, много познати с моята позиция, но в частния сектор, получават същата заплата, но не ползват привилегиите, които имам аз, като служител на съответната структура. Така че положението напълно ме удовлетворява Simple Smile

# 9
  • Мнения: 15 619
На държавна работа съм, точно заради отпуска, болничните, които понякога ми се налага да ползвам и защото искам още едно бебе. Заплатата е смешна, не може да се разчита само на нея.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
частна, разбира се. държавната има предимството на нормираното работно време, големите почивки, разни намаления тук и там, но за сметка на това заплатите са направо смешни.    nb
О, знаеш ли какви добри заплати (4-цифрени) има в държавния сектор? Баща ми беше на такава (в МВР).
Не бих си скъсвала гъза от работа каквито и пари да ми дават. Предпочитам държавна, ама нямааа...

# 11
  • Мнения: 3 268
Да имаш собствен бизнес е най-добре,но и най-отговорно разбира се.и доброто и лошото си го поемаш ти Peace

# 12
  • Мнения: 648
  Частна и по точно за себе си, наработих се за други, за институции и прочие:ooooh:
 

# 13
  • София
  • Мнения: 6 971
В частна фирма - от гледна точка на заплащането. В държавна - заради нормираното работно време, отпуски, болнични и всички други законни привилегии, които в повечето частните фирми "не виреят".

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
На държавна работа съм и за сега съм доволна - никакво оставане след работно време, ползване на платен отпуск колкото ми душа иска /в момента ползвам над 80 дни.../, спазване на трудовото законодателство и друго има, но ще си го запазя... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт