разранени зърна

  • 1 236
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,
бебето ми няма навършени два месеца.Кърмим се.В началото зърната ми бяха разранени, но изтърпях болката и след около две седмици се пооправиха и нямахме проблем с кърменето.
От вчера, обаче, бебчо трудно суче от едната гърда. Захапва зърното и след секунда се дърпа назад.В резултат- той гладен, аз плача от болка. newsm45 Моля посъветвайте ме какво да правя.Някой ми предложи да опитам със силиконови зърна newsm78 .
Не искам да спирам да кърмя Naughty
Благдаря ви предварително! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
Колко познато ми звучи... мен ме боляха 2 месеца зърната и се чудех колко още болка мога да понеса.  Cry
Но постепенно болката отмина. На мен ми помогна мазането с Лансинох преди кърмене, защото той омекотява кожата и триенето не е толкова силно. Ползвам и силиконови зърна, но по-скоро заради това, че моите са плоски и бебка не може да засуче. Ако зърната ти са нормални, нямаш нужда от силиконови. Защото, ако бебето свикне с тях, после ще е трудно да го отвикнеш. Пък и е много по-лесно да кърмиш без силиконовите.
Важно е също да не миеш прекалено много зърната си, защото кожата изсъхва и от това боли повече.
Може проблемът да идва и от начина на засукване на бебето. Аз пробвах с различни пози на кърмене и установих, че има такива, при които не ме боли.

Стискам палци скоро болката да отшуми!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз пък ползвах по-евтиното Дефламол. След кърмене ги намазвах и ги оставях на въздух.

# 3
  • Мнения: 11 816
Лансинох!  Peace Предимството при него е, че не трябва да се отмива преди кърмене, а това е голямо удобство, а и не триеш и мокриш зърната допълнително! Успех!

# 4
  • Мнения: 68
Лансинох!Ползвам и силиконови зърна ако ми се разранят, така и дясното зърно продължава да ме наболява, но бебка не се е отучила да суче и без тях. Не се мъчи с тези накрайници е поносимо..Simple Smile

# 5
  • Мнения: 748
Лансинох!  Peace Предимството при него е, че не трябва да се отмива преди кърмене, а това е голямо удобство, а и не триеш и мокриш зърната допълнително! Успех!

и аз съм за Лансинох  Peace

а тоя номер само от едната гърда ли го прави? защото тогава проблема сигурно наистина е в позата.
може просто да му е неудобно по някаква причина или примерно да го боли ушенце и да не иска да лежи на тази страна.  newsm78

# 6
  • Мнения: 8 242
Лансинох определено  Peace
И дръж колкото можеш гърдите на въздух - без дрехи, без нищо.
А и добре са те посъветвали момичетата - може да не захапва добре или позата да не му е удобна на бебо.
Силиконови зърна аз ползвах 2 дни докато бях в болницата още. Много ми се бяха разранили зърната и ме спасиха мога да кажа. Но в момента в който се пооправи положението ги махнах, че бебо много въздух гълташе с тях  Rolling Eyes Пък и да не свиква  Crazy
Ще мине!

# 7
  • Мнения: 489
 Май всички кърмачки имат този проблем. Аз ползвах крем на Авент, който е без отмиване също. Струва около 21 лв. Силиконовите накрайници не ми бяха удобни.

# 8
  • Мнения: 327
И аз ти препоръчвам Лансинох. Една приятелка използваше Гармастан или нещо подобно и беше много доволна. Силиконовите накрайници също са много добри срещу болката. Ние сме с тях вече 3.5 месеца.
Успех!

# 9
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Аз използвах Гармастан и определено имаше ефект!

# 10
  • Мнения: 507
След всяко кърмене си правх нащо като компреси с тънак слой Гармастан и отгоре по-дебел слой Дефламол, слагах си подплънки за кърма, за да е мекичко и да се задържа топлината. А след това ми казаха едан бабешка рецепта, да счупя орехче така, че да е на половини да сложа марличка вътре и останалото да го допълня с Дефламол или с маз и да си ги слагам на зърната. Пробвах и да ти кажа много ми помогна. Махаш го непосредствено преди кърмене, миеш си, суче бебето и процедурата се повтаря.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
И аз имам проблем със зърната, купих си и силиконови зърна, но никък не искам да ги слагам някък много неудобно и неестествени ми се виждат. Така, че си трая и мажа с Гармастан определено успокоява болката.  Crazy

# 12
  • Мнения: 7 605
Хайде една алтернатива от мен. Има лампи с ултра4ервена светлина, наШета е на Филипс zа 10?. Когато са ми раzранени zърната, ги облъ4вам zа малко с лампата и минава zа нула време. Лампата върШи и 4удесна работа при подси4ане и ред други болежки  Peace

# 13
  • Мнения: 559
Мен беба страшно ме беше разранила когато и поникнаха няколко зъба /7- я - 8 - я месец/ , напрово ми идеше да крещя като вземеше да сучи. Това ,което правех е да се мажа с Лансинох, вземах и хомеопатично лекарство HEPAR SULFURIS CALCAREUM  9CH 3 пъти по 5 топченца пот езика, стоях почти през цялото време в къщи по цици и когато беба приключеше да муца си намазвах зърната с кърма и я оставях да засъхне. За 4-5 дни се оправих и вече нямаме проблеми, бебка има 8 зъбчета, но не ме хапе вече като муца. Успех  bouquet

# 14
  • Мнения: X
След кърмене, не си подсушавай гърдите, а ги остави да изсъхнат с последната кърма по тях. Прекрасно лекарство е кърмата. И не слагай сутиен, без да са идеално сухи гърдите. Някои препоръчват сутиен с дупки за зърхата, така че те да се проветряват. най добре е без сутиен. Аз за щастие имам възможност да се развявам в къщи без и освен леки болки в първите седмици, съм нямала проблеми със зърната.

Общи условия

Активация на акаунт