Моля за съвет - юридически

  • 314
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
От една година насам на нашата улица един циганин направи пункт за изкупуване на вторични суровини - черни и цветни метали. От тогава не се живее, мръсотия, стъкла по шосето, стружки и какво ли още не. Спират по 20 коли насред улицата и кръстовището, не може да се мине, примерно да мине пожарна или линейка. Освен това има училище, която е точно отсреща, от оградата на училището до скрападжийницата има няма 5 метра. От понеделник децата тръгват на училище и не ми се мисли как ще минават оттам. Освен това колите, които се изкупуват не се вкарват в самия пунк, ами стоят на улицата, дори от там идват някакви камиони и ги вдигат. И наоколо настава апокалиптична картина.Моля за съвет, има ли някъде закон, с който да се обоснова, че в жилищен район и училище не може да се открива таквоз нещо. Сиреч, как да напиша и обоснова оплакване, че да хване дикиш пред кмета и полицията. Или дори пред Агенцията за защита на детето. По отношение на правото съм гола вода.
Благодаря.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 509
А въпросният дали има разрешение, както си му е редът, или просто си направи пункт? Мен ако питаш- съмнително. Така че можеш да пуснеш жалби в Общината и в полицията, като опишеш подробностите. Ако се окаже, че има разрешения, винаги можеш да се жалваш като гражданка, че ви пречи. А що се отнася какви точно нарушения да посочиш- зависи откъде си. Всеки град си има Наредба, гласувана от Общинския съвет. Та значи отиваш в Общински съвет, искаш въпросната Наредба да я четеш/снимаш и така. Пък ако е по-светната Общината ще я има и  на и-нет сайта й Laughing.
А това, че задръстват улицата и не може да се мине- не пречи и жалбичка до КАТ да пуснеш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт