Ову на 20тия ден?

  • 2 504
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мами, струва ли ви се нормално да имам овулация чак на 20тия ден от 29-30-дневен цикъл?

аз се ориентирам по принцип по ЦСлуз, която се появява по малко от 12-13-тия ден, увеличава се всеки ден и я има (остава ми по тоалетната хартия) общо 4-5 дена.

Но вчера имах ужасно болезнен яйчник вдясно и кръстът ме болеше, което иначе рядко ми се случва. Днес вече нямам никаква слуз по т.хартия.  Thinking Но вчера ми беше 20-тия ден от цикъла. Не е ли късничко за Ову?

да си призная, не използвам овутестове, за да не се фиксирам допълнително върху опитите ни да зачена. смятаме просто да се любим по-често около овулацията ми, която, както казах, отчитам по слузта.

какво мислите? (п.с. вече 2 месеца нямахме успех, но аз кърмя още първото си дете, та не очаквам да стане от раз)

# 1
  • София
  • Мнения: 1 043
Винаги ли ти е на 20 ден?
При мен беше около 19-я при 32-35 дневен цикъл, а веднъж я засякох чак на 24-я.
Може би е хубаво да направиш тест или мериш Т, за да провериш колко ти е дълга лутеалната фаза. Важно е тя да е мин. 10 дни (ако правилно съм запомнила). Така както описваш ситуацията твоята е 9-10 дни, т.е. точно на границата.

# 2
  • Мнения: 25
На мен овул. почти винаги ми е след 16-ия ден, с малкия ми син забременях на 18-ия ден от цикъла/32-35  дневен цикъл/, така че май всичко е възможно.Скоро имах овул. някъде към 20-22 ден и ми закъсня ужасно/нямаше бременност/.

# 3
  • Мнения: 829
ами, не винаги ми е на 20тия ден. повечето пъти мисля  newsm78, че е към 15-16тия ден. поне така си мисля.

а смятате ли, че тези болки в яйчника са знак за ову? не всеки цикъл ги усещам, само понякога... и ако да, болките ли са по-сигурен знак за ову или слузта?

м/у другото, лутеална фаза е това след овуто до началото на новия цикъл, нали?  Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 101
м/у другото, лутеална фаза е това след овуто до началото на новия цикъл, нали?  Embarassed
Да

Аз забременях с овулация на 24-25 ден. И по принцип преди да забременея имах нередовен цикъл - 28-35 дни, а овулацията ми винаги е билА след 20-тия ден.

Според мен, най-сигурния признак за овуто е базалната температура. Болките в яйчниците може и да са от това, но може и просто да си настинала или да те боли нещо друго. А това с цервикалната слуз...това мисля е най-несигурното.

# 5
  • Мнения: 829
Според мен, най-сигурния признак за овуто е базалната температура. Болките в яйчниците може и да са от това, но може и просто да си настинала или да те боли нещо друго. А това с цервикалната слуз...това мисля е най-несигурното.
Що, бе, Сиска? нали без тази слуз плувците не могат да доплуват доникъде... ако я няма нея, ми се вижда направо невъзможно забременяване. но може и да бъркам, затова се допитвам тук.

# 6
  • Мнения: 1 101
Сигурно си права. Аз имах предвид по-скоро различаването на подходящата ЦС. Говоря за себе си - невъзможно ми е да различа различните видове ЦС при мен, може би при някои жени е по-силно изразена и може да им служи за ориентир. Освен това такава ЦС може да имаш не само по време на овулацията. За да си сигурна кога точно ти е овуто, най-добре следи и ЦС, и болките (щом са симптом при теб), а най-добре мери базалната температура.
Понеже знам, че си на същия хал като мен с кърменето, аз за да видя как са нещата при мен (понеже цикъла ми още не се е регулирал и е м/у 15 и 30 дни) се опитах 2 месеца да меря температурата. Но просто не става това - ние с Дени се будим поне по 3 пъти на нощ, а така няма смисъл да меря, защото не е достоверно. Ако при вас е по-добро положението със спането и нощното кърмене, опитай един цикъл да я мериш. Без да се впрягаш, просто да видиш как са нещата и кога точно ти е овулацията. Друг е въпроса, че по този начин ще разбереш кога си имала овулация чак след като мине Flutter

# 7
  • Мнения: 2 019
м/у другото, лутеална фаза е това след овуто до началото на новия цикъл, нали?  Embarassed
Да

Аз забременях с овулация на 24-25 ден. И по принцип преди да забременея имах нередовен цикъл - 28-35 дни, а овулацията ми винаги е билА след 20-тия ден.

Според мен, най-сигурния признак за овуто е базалната температура. Болките в яйчниците може и да са от това, но може и просто да си настинала или да те боли нещо друго. А това с цервикалната слуз...това мисля е най-несигурното.
Peace

# 8
  • Мнения: 2 825
Пробвай 2-3 месеца да правиш тестове за овулация, така ще се ориентираш кога ти е овуто, каква ти е слузта и имаш ли болки. После ще ти е доста по-лесно да се ориентираш  Peace

# 9
  • Мнения: 796
Хм,  Thinkingи аз си мислех че ЦС е сигурен признак за овулация до 2-3 дни. На мен пък последния път ЦС ми беше само ден-два, със сигурност овулация имах. В какви случаи ЦС е по-малко и като количество и като времетраене?

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Аз съм с дълъг цикъл и овулацията ми е предимно на 20, 21 ден, понякога и по-късно. Колкото по-късна овулация имаш, толкова по-дълъг ще е цикълът ти. Защото за разлика от фоликулярната фаза, лутеалната фаза е относително постоянна величина. Най-често е около 14 дни. Може би този месец просто си с късна овулация т.е. очаквай цикъл с дължина около 34 дни.
Не мисля че определянето на овулацията по ЦС е най-несигурния начин, просто не при всички жени тя е силно изявена като количество. Със сигурност има такава, но не е толкова обилна че да изтича навън. При мен понякога фертилна ЦС се появява цели 5-6 дни преди овулация и постепенно се засилва, като денят преди овулацията буквално тече от мен.
Болките в яйчника и кръста също може да са признак за овулация - аз редовно имам такива.
Малейна, смятам че си предприела правилна тактика - обичайте се по-често около дните на овулацията и бебчето ще дойде  Grinning Наблюдаването на ЦС като за начало ти е достатъчен ориентир. Наблюдавай тялото си, то ти дава достатъчно сигнали. Ако не стане бебче още няколко месеца може да пробваш с тестове за овулация и/или с мерене на базална температура. Те ще ти помогнат да свържеш усещанията си с това, което реално се случва в тялото ти  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Възможно е на 20я ден, дори при по-дълъг обичаен цикъл се появява между 21 и 24 ден.
Дори друг път да ти е по=рано, възможно е да се появи по-късно.

# 12
  • Мнения: 829
Аз имах предвид по-скоро различаването на подходящата ЦС.
хммм, да, това е разковничето! да се различи подходящата... трябва да поработя над това.  Thinking
За да си сигурна кога точно ти е овуто, най-добре следи и ЦС, и болките (щом са симптом при теб), а най-добре мери базалната температура.
ами то болките в яйчниците хич не са симптом за мен, защото не са всеки месец, а ту ги има, ту ги няма.
Понеже знам, че си на същия хал като мен с кърменето: опитах се 2 месеца да меря температурата. Но просто не става това - ние с Дени се будим поне по 3 пъти на нощ, а така няма смисъл да меря, защото не е достоверно.
да, и ние се кърмим по 100 пъти на нощ напоследък, защото ни гони кучешки зъб и е малък ад. дано пробие скоро  Praynig по този повод и усилията ни да заспива сам отидоха по дяволите!

Може би този месец просто си с късна овулация т.е. очаквай цикъл с дължина около 34 дни.
ами, може и това да е, ще видим!
Малейна, смятам че си предприела правилна тактика - обичайте се по-често около дните на овулацията и бебчето ще дойде  Grinning Наблюдаването на ЦС като за начало ти е достатъчен ориентир. Наблюдавай тялото си, то ти дава достатъчно сигнали. Ако не стане бебче още няколко месеца може да пробваш с тестове за овулация и/или с мерене на базална температура. Те ще ти помогнат да свържеш усещанията си с това, което реално се случва в тялото ти  Peace
Жабче, и аз мисля така да постъпя! ако не стане още няколко месеца така, ще опитаме и с овутестове. Просто не знам и доколко кърменето пречи на цялото начинание (то това си е индивидуално). иначе откак ми се възстанови цикълът, е горе-долу редовен: 28-29 дена, напоследък е 29. затова ми се стори мнооого страннно това "усещане" за ову на 20тия ден.

още веднъж благодаря на вскички за мненията!  Hug

# 13
  • Мнения: 2 120
Случва се понякога доминантния фоликул да не успее да се пукне в деня за ову и се пука по-късно. Това е причината за изместената овулация. Такива фоликули обикновено не носят добри яйцеклетки.

# 14
  • Мнения: 7 914
Последния тест показа 2 чертички на 18.08... първие ехо даде дата на зачеване на 17... всичко е възможно както виждаш по-долу Peace

Общи условия

Активация на акаунт