Преварявате ли прясното мляко от кутия

  • 5 502
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 418
Ами, това ми е въпросът. Мисля вече да започна да правя кремчетата и гриса с прясно мляко и се чудя трябва ли да го преварявам. Знам, че млеката в кутии са пастьоризирани, но все пак...
А ако се преварява, наведнъж ли се прави или само количеството, което ще използваш в момента?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
За да направиш кремче или грис, така или иначе трябва да кипнеш млякото, аз го оставям да поври 2-3 минути.
Ние ползваме мляко и за други неща - прибавено към домашни зеленчукови пюрета, сосчета, попара (специалитет на таткото), за крем-супа ..., винаги варим 2-3 минути.
Отсипваме само колкото трябва и него всъщност варим. Останалото си стои така в хладилника, но не го ползваме повече от 1-2 дни за детето.

# 2
  • Мнения: 781
Не. Когато правя крем, слагам нишестето докато е студено млякото и преди да заври се сгъстява.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Винаги, когато приготвям крем, варя млякото  newsm78 За пиене също го сварявам, въпреки че на кутиите и шишетата пише, че е за директна консумация  Peace

# 4
  • Мнения: 3 042
За сега само кремчета правя на Злати с прясно мляко. Слагам млякото да заври и тогава добавям нишестето/гриста.
Щом се готви с прясното мляко няма как да не се свари. Wink

Щерката е по голяма и отдавна пие от пресните плодови млека, който не й преварявам.

# 5
  • Мнения: 7 640
не мисля, че има нужда да се вари млякото от кутия, още повоче, че ще готвиш с него

# 6
# 7
  • Мнения: 509
Не.Излишно е.

# 8
  • Мнения: X
Не и никога не съм.

# 9
  • Мнения: 31
Днес си купих 2л.мляко на Пършевица.Ако не го бях сварила,как щях да разбера,че е развалено,като срока на годност е до 20.09.06г.И то беше в кутия. smile3511.Добре че запазих касовата бележка,защото отидох и им го върнах.

# 10
  • Мнения: 4 392
Днес си купих 2л.мляко на Пършевица.Ако не го бях сварила,как щях да разбера,че е развалено,като срока на годност е до 20.09.06г.И то беше в кутия. smile3511.Добре че запазих касовата бележка,защото отидох и им го върнах.

И как така едва при варенето разбра, че е развалено? newsm78

По въпроса- не.

# 11
  • Мнения: 118


И как така едва при варенето разбра, че е развалено? newsm78                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
предполагам,че млякото е започнало да се разваля и когато го е сварила се е пресякло Rolling EyesПо-темата:да ,преварявам млякото от кутия,но само за детето.Ние го пием непреварено,но смятам скоро да спирам да го варя и за малката.

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Да-точно за да проверя, дали не е развалено.  Peace
Ако рецептата е такава, че млякото ще се вари заедно с други продукти, отсипвам малко в чаша и го кипвам в микровълновата печка. Ако е развалено, се пресича. Ако не-слагам смело в храната.

# 14
  • Мнения: 4 392
Ако е развалено, би трябвало да има специфичен мирис, дори и без да се вари. Не е ли така? Мразя прясно мляко, затова не съм наясно. Само в кафето слагам понякога, но не преварявам. Малката още си пие адаптето.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 10:23 от Amarena

Общи условия

Активация на акаунт