ще хапнем ли зеле?

  • 553
  • 8
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 319
Здравейте !
     Отдавна чета из този страхотен форум и научих много полезни неща. Днес ми изникна един въпрос обаче, на който не можах да намеря отговор и ще ви бъда благодарна, ако споделите вашите мнения.
     Моят Бебчо е на 11 мес и 3 дни вече. Позахранихме се сравнително късно- на 5,5 мес., без да бъдем прекалено прецизни във всички правила. И досега малкият човек си предпочита кърмата и не признава нищо друго за наяждане. Давам му да опитва по мъничко и от нашата храна. Та днес реших за сготвя едно зеленце /за нас/ и ми изникна въпросът:  newsm78 може ли да му дам да си опита и той /без подправките/- нали е член на семейството.
       Знам, че зелето е доста груба храна  ...  chef

# 1
  • Мнения: 3 760
Мисля, че не е проблем - стига да не е солено...

# 2
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз от около месец и слагам в супичката зеле. Днес дори купих малко цветно зеле и мисля и него да и го вкарам в менюто. За сега няма забележки - яде си го Wink.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 319
Благодаря за отговорите, мисля да пробваме!

# 4
  • Мнения: 1 097
Зелето не образуваше ли газове, дори при възрастни  newsm78
Аз такива спомени имам и като кърмя, гледам да ям по малко  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 3 390
Зелето не образуваше ли газове, дори при възрастни  newsm78
Аз такива спомени имам и като кърмя, гледам да ям по малко  Rolling Eyes
И аз така бях първите месеци. Преди един месец започнах по малко да ям и няма проблем.
Но,забележи, че тези, които са й отговорили имат по-големи дечица. Wink

# 6
  • Мнения: 1 097
Но,забележи, че тези, които са й отговорили имат по-големи дечица. Wink
Да бе, аз не оспорвам написаното дотук. Щом казват, че може, значи може или са давали (и пак може  Grinning)
Обаче се сетих тогава, че беше газообразуващо....
Ако няма проблем с коликите ясно, де... Ама някои бебета докъсно ги мъчат такива и една газообразуваща храна би влошила положението  Peace

# 7
  • Мнения: 4 242
Избягвам да давам все още и според мен е тежка и газообразуваща храна. Дъщеря ми е късно захранена и при нас нещата се проточват повечко.
 А и имам лоши спомени от сина, до доста по късна възраст повръщаше след всяка порция зеленце.
Иначе карфиол добавям почти винаги в гозбите на малката.

# 8
  • Мнения: 5 026
 Моят син много обича едно пюре на Ам-Ам, в което има и зеле. Не съм забелязала да има повече газове, но все пак пюретата са обработени по по-различен начин от домашно приготвената храна.

Общи условия

Активация на акаунт