Бананено Чудо

  • 2 134
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Това спретнах днес понеже ми дойде музата а тя одавна не ме беше посещавала Laughing
Лошото е че част от продуктите ги бувках на око  и за някой неща немога да съм съвсем точна.
2 банана
4 яйца
1 1/2 захар
1 чаена л.бакпулвер
Остатъци от прясно мляко няма и половин чаша чаена
брашно на око за кексово тесто.
1 чаша олио
1 шоколад моят беше специален готварски но става и с друг според мене

Бананите се пасирват и се добавят към разбити яйца,захар,олио,бакпулвер,мляко.Накрая бавно добавям брашното.Намаслена и набрашнена тавичка.Най голямата играчка беше разтопяването на шоколада на водна баня  Crazy понеже този готварския е един твърддддд

В кексовата форма се изсипва малко повече от половината смес после се покрива с част от течния шоколад и накрая се долива останлото тесто.Пекох на 200 на вентилатора.
Отгоре направих украса от още 1 банан нарязан на колелца всяко потопих до половината в шоколад и оставих да се втвърдят в чиния в камерата .Опеченият сладкиш залях с останалият течен шоколад и украсих с бананите.Стана толкова вкусно че почти нищо неостана. Crazy Heart Eyes  bouquet Опитайте ще ви хареса особено почитателите на банани и шоколад ще останат доволни  Laughing

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ммммммммм,потекоха ми лигите,веднага копирам рецептата,благодаря. Hug

# 2
  • Мнения: 465
Обожавам всичко направено с банани, така че непременно ще пробвам и тази вкусотия Heart Eyes Peace

Общи условия

Активация на акаунт