До кога е нормална 37.2 градуса температура?

  • 1 042
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
До колко месеца на бебо температурата от 37.2 градуса е нормална? newsm78

# 1
  • Мнения: 6 390
Не съм сигурна дали правилно разбирам, но според мен за ВИНАГИ е нормална такава Т., или поне със сигурност не е Т. за медикаменти Stop

# 2
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 217
Погледни тази информация-дано ти е от полза!
http://www.doctorsbg.com/Temperatura_normalna_deca.htm
http://www.doctorsbg.com/Temperatura_visoka_deca.htm

# 3
  • Мнения: 5 539
До около 6 месеца дъщеря ми беше с такава Т. Оказа се, че всикчо е било нормално.

# 4
  • Мнения: 1 313
все още го къпем но такава температура

# 5
  • Мнения: 251
все още го къпем но такава температура
Не бе, мила.Нямам предвид температурата на водата при къпане на бебето, а температурата на самото бебе.Нали бебетата имат нормална телесна температура около 37.2 градуса.А пък ние около 36.0. Просто се питам до кога по-високата т. на бебетата е нормална /нещо като - кога тази т. се счита за висока, на колко месеца на бебо/ newsm78 Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 22 516
Скоро спорихме по темата с един педиатър в Гърция.Според него не било нормално.На мен в Испания ми казваха,че до 37,5 всичко е ок.

# 7
  • Мнения: 559
Абе и аз спорих с едно педи, че съм чела в Интернет доста материали за нормалната температура на бебетата че е до 37.2,3, ама тя ме отряза, че не е вярно и да престана да се образовам от Интернет Rolling Eyes

# 8
Абе и аз спорих с едно педи, че съм чела в Интернет доста материали за нормалната температура на бебетата че е до 37.2,3, ама тя ме отряза, че не е вярно и да престана да се образовам от Интернет Rolling Eyes

Много интересно! Thinking
Това, което казваш го пише в почти всички книги за отглеждане на малки деца!  Naughty

# 9
  • Мнения: 660
При бебетата телесната температура е малко по-висока , заради ускорената обмяна на веществата . Става въпрос обаче за температура измерена в ушето , в устичката или в дупето . Ако се измери 37,2 на челцето , вече има проблем ! Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 609
До около шестия месец,но не трябва да надвишава 37,2;тогава се регулира топлообмена им и това си става температура/разбира се не за медикаментозно регулиране/

# 11
  • Мнения: 316
Много ценна информация!
Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт