Бъдещи и настоящи мамчета в UK

  • 19 221
  • 281
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 860
 Добро утро, момичета!
 Стигнахме 15 стр. на старата тема и ето, че си позволявам да отворя новата.  Blush

 С пожелания в новата да има само хубави новини!

 Ето и старата тема!

   bouquet

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Имаме си нова темичка  Mr. Green
Само където сме много скромни и мълчаливи Wink
Нана, оздравяхте ли?
didalex, как мина интервюто? Малкият свиква ли с градината?

# 2
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298

  Здравейте и Честита нова тема !

 Интервюто мина уж добре newsm78 ,сега ще чакам да видя дали ще ме вземат. Толкова начумерена и навъсена жена досега не бях виждала. През цялото време само задаваше въпрос  и мълчеше. Как поне не направи опит да се усмихне, но ..... каквото стане стане, не съм от хората които се отчайват.
 Пами незнам кога ще свикне ,но като че ли се отпуска по-малко.Казват ,че е нормално в началото да е така , но нали си е моето дете ,аз се притеснявам.

 Нана, видях че сте болни ,оправяте ли се.

 Днес е страхотно време ,затова бягам пак на вън. Поздрави на всички!  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 394
днес бяхме в една ферма-голям купон, имаше от всичко. Като се почне от бг дом.животни (разни гуцита, пипи-та и прочие), та се стигне до лами, щрауси Simple Smile

разкошно време, нахални кози....изкарахме чудесно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 818
Арвен кажи къде е отдавна ми се ходи на такова нещо.А ние утре сме на оглед в едно pre-shcool,a в сряда сме на друго,ще реша кое от двете ще е.В едната искат 6 поунда на ден,в другата ще ми кажат на място.Само се страхувам малката как ще свикне,че се е омамила,без мен на никъде не иска.А аз имам нужда от половин час сама със мен Joy

# 5
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Арвен кажи къде е отдавна ми се ходи на такова нещо.А ние утре сме на оглед в едно pre-shcool,a в сряда сме на друго,ще реша кое от двете ще е.В едната искат 6 поунда на ден,в другата ще ми кажат на място.Само се страхувам малката как ще свикне,че се е омамила,без мен на никъде не иска.А аз имам нужда от половин час сама със мен Joy

Кое е 6 поунда на ден и от каква възраст е?Аз плащам за нурсери 125 лири на седмица за фул таим.

# 6
  • Мнения: 818
Ами водят се pre school,ама не са фул тайм.В старата тема didalex беше дала линк,как да намериш в твоя район.От 2 годинки е ,само че днес търсих в района на Ууд гриин и там нямаше такива незнам защо.

# 7
  • Мнения: 1 860
 Здравейте, момичета!
 При нас хубавото време беше вчера, като излязохме на обяд, че се прибрахме в 6 часа. Едно такова топличко беше, просто разкошно. Габи после обикаля в градината до 8 часа. Той нали вече ходи милия като замаян напред назад не се спира. Другата събота ще правя прощъпулник, да видим дали ще се справя с питката.   chef Иначе сме по-добре, само дето и двамата сме още сополиви. Днес времето се развали отново и предполагам, че скоро няма да има хубави дни.  Confused

 Да ви попитам как стои въпроса с по-малките деца и плей-групите? На какъв принцип са те?

 didalex, ще стискаме палци да има положителни новини от интервюто.

 За сега казвам лека нощ и пожелавам на всички весела, спорна и щастлива седмица!  Hug

# 8
  • Мнения: 1 860
 Здравейте, момичета! Искам да ви питам, какво брашно си купувате? Правих тутманик преди малко и пак стана черен все едно типов хляб.  Confused Толкова много видове съм пробвала, че и аз не знам вече дали въобще има бяло, хубаво брашно като в България. Някакви предложения? Praynig

# 9
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Здравейте, момичета! Искам да ви питам, какво брашно си купувате? Правих тутманик преди малко и пак стана черен все едно типов хляб.  Confused Толкова много видове съм пробвала, че и аз не знам вече дали въобще има бяло, хубаво брашно като в България. Някакви предложения? Praynig

Не знам дали си обърнала внимание,но има няколко вида брашно. А те са :
специално за машина за хляб,
обикновено брашно,
обикновено ,но със сода(self-rising flour),супер е за мекици
за бисквити и кеикове,
за pastry
отделно цялата тази гама я има и с черно брашно.
За тутманик според мен трябва това за pastry,aма не съм много сигурна

# 10
  • Мнения: 818
Момичета да ви питам,една мама ме попита какви изследвания са ни правили тук като бяхме бременни,давам и темата в която има запитване:
http://www.bg-mamma.com/index.php?a974723494344c65b45f5c5d6a846a … mp;topic=127558.0
Нана аз брасхно купувам от Айсленд,някакво за печене пише,и аз купувах 2-3 пъти грешното  ooooh!
Ей сега го погледнах и моето е self-rising Аве за мекици викаш става,хмм аз пробвах веднаж ама нещо май рецептата да сам обаркала ли... Thinking нестанаха.

# 11
  • Мнения: 1 363
Аз купувам Plain flour и    Self - raising flour. Първото е като нашето в БГ, а второто е като нашето, но със сода бикарбонат,но тестото се надига с него.
Тутманик-  newsm78, никога не съм правила и нямам и идея какво е. Май, ни даваха такова в детската градина Thinking

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Уууу много обичам тутманик. То е като питка със сирене Wink
Аз купувам Plain flour от Теско и Азда, това е най-евтиния тип брашно и си е бяло. Иначе има какви ли не други видове, но аз правя основно палачинки и мекици и другите не ми вършат работа.
Да ви се оплача, вчера някакви тиинс ми смачкаха цветята отпред пред къщата Sad Много терсене ми стана и мъчно за цветенцата. Част от тях тепърва щяха да цъфтят  Rolling Eyes Оправих погрома сутринта и се оплаках на съседката, а тя ми разказа, докато ние сме били в БГ, на техния гараж били сложили лепило на ключалката. Абе какви са тези, деца ли са, що ли са. Как им идват подобни щуротии в главата  newsm78

# 13
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298

 Аз също купувам Plain flour и едно друго което е за сосове (нарисуван е сос на него ,но сега не ми се слиза да видя как се казва  Blush)
 
 Мери, не им се ядосвай ,нали знаеш тук какви са тийновете (даже си мисля ,че са много по-зле от бг  Naughty)

 Diorella, какво стана намери ли някое при-скул близо до вас ?
  Да се похваля имаме напредък, Пами вчера стоя до края, аз само в началото докато се залиса стоях 30 мин.


 П.с Не съм писала за иследванията, защото дойдох бременна и незнам какви са в началото, а и аз си донесох моите преведени на анг.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
nana_cool , най-хубаво е брашното на HOVIS в зелената опаковка.То е специално за месене на хляб.На същото място до брашното продават и същата марка суха мая.Вземи също от зелената опаковка.Тя не се разтваря, а се смесва директно с брашното.Сама бухва и тестото втасва чудесно.Аз меся много често и всичко става без разлика от българския вкус.

Общи условия

Активация на акаунт