Дайте ми съвет за моя пакостник- или как да не си изкарам боя от съседите

  • 1 831
  • 36
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Туй-то, прося си пердаха.
Не знам до колко е разпространен този вреден навик при вашите деца, но е силно изразен при моя син, за разлика от кака му, която дори на неговите години през акъла и не са и минавали подобен род забавления.

Господинчото първо изхвърли през терасата дървеното домино на кака си, съседите ми направиха забележка с усмивка. После взе да мята по-големи играчки, резултатът- направиха ми забележка със свъсени вежди. Взех да не отварям изобщо балконските врати, а това, повярвайте в някои случии причинява не особено лек дискомфорт като например престоя при пържене на тиквички...

Обаче дребния ме издебна- за минутки, в които вкарвах картофи и лук от балкона в кухнята и добарал една кофа с домати...
И мятал, мятал...поне едно кило изхвърлил преди да го забележа. Като се подадох от терасата и щях да припадна. Скупчени съседи, а колите им леш..
Така се шашнах, че само извиках "извинете" и се прибрах...

Кажете ми, какво да го правя този калпазан?

# 1
  • Мнения: 2 212
Ох, Ери,  hahaha аз се посмях за твоя семтка ... а съвет какво да го правиш не знам какъв да ти дам, то ръцете на детето не може да се вържат... не можеш да скриеш всичко, което може да хвърли той, така, че трябва да го следиш май май...което на 100 % пак е невъзможно  ooooh!
Не ти помогнах, ама това с доматите направо.... Mr. Green

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Накарай го да слезе и да почисти колите САМ!
Остави го на някой съсед да му се скара, обясни му че това са големи простотии, от които не можеш да го спасяваш и ще изяде педаха от някой ядосан човек накрая...

# 3
  • Мнения: 1 983
познато Close, само че не бяха домати, а малки глави лук, картофи или играчките й, говорех много, карах се, файда=0, криех всичко, но това е частично решение, докато не си изхвърли една принцеса от замъка (като поли покет е и човечетата са много малки), рева, тръшка се, обясних й пак няколко пъти и сега вече няма интерес към това Peace
колкото и банално да звучи - период е Sunglasses

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Накарай го да слезе и да почисти колите САМ!
Остави го на някой съсед да му се скара, обясни му че това са големи простотии, от които не можеш да го спасяваш и ще изяде педаха от някой ядосан човек накрая...

ама той е малък...няма 2 години. И е един такъв особен чешит- забавлява се само на страхотни поразии. И още почти нищо не разбира- виждам го.  Sad

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
уф...2 години...
Негови неща хвърля ли?

# 6
  • Мнения: 4 965
Ери, обясни му, че ако хвърли още нещо, ти ще му изхвърлиш по същия начин играчките и няма да има играчки.
Върши работа  Wink.
Моите бяха започнали да изхвърлят щипки през балкона. Един ден им взех любимите кончета и им обясних, че щом те хвърлят и аз ще хвърлям. Взеха си кончетата и оттогава, когато простирам, си приказват помежду си: "Бела, бела, мама фъли..." (т.е. ако направят беля... Joy).
Наистина е период (точно около 2-те годинки) - интересно му е къде изчезват нещата или нещо подобно (същото беше с изхвърлянето на всички покривки, завивки и всичко по-достъпно от мебелите). А и ти изпробва реакцията.
  bouquet

# 7
  • Мнения: 6 206
Ще мине.
И ние минахме през този период. Колко време съм обикаляла под терасата да търся разни неща, които не намирам другаде и единственото останало е да са захвърлени през терасата.
Голяма работа, пък тези съседи деца нямали ли са и не знаят ли че това е нещо обикновено?
И моят какви ли не поразии е правил - дори три дистанционни наведнъж в тоалетната.
Търпение му е майката.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ами най-вече своите играчки си хвърля  Tired

Благодаря ви, освен много да внимавам и очите ми да са на 12- не виждам друго какво може да се направи. Това лапе направо може да утрепе някого... ooooh!

# 9
  • Мнения: 6 390
Според мен трябва да реагираш така както реагираш когато го виждаш че е тръгнал към горещата фурна, или ютия, или така като реагириш като го видиш да бърка в контакта, това са опасни игри и не съм съгласна че трябва да чакаш да отмине този период  Shocked

Със забележките и караниците от чужди хора съм също категорично против   Naughtyне желая всеки срещнат да ми възпитава детето Stop

# 10
  • Мнения: 6 206
Според мен трябва да реагираш така както реагираш когато го виждаш че е тръгнал към горещата фурна, или ютия, или така като реагириш като го видиш да бърка в контакта, това са опасни игри и не съм съгласна че трябва да чакаш да отмине този период  Shocked

Сигурно си случила на спокойно дете.
Ела да ти дам моето, да видим с каква реакция ще го спреш.
На свекърва ми е пето подред - две деца и две внучета, Спас е петия, и казва жената "е, такова, упорито и своенравно досега не е имало."
Всяко дете си е отделна вселена.

# 11
  • Мнения: 4 116
Наистина, решението е непрекъснато да си до него като е на терасата, още повече, че може да дотътри нещо - кофа например, да се качи на нея и айде... без крилца да литне. Мен за това най- много ме беше страх, защото се е случвало да се качи на нещо и виси от кръста нагоре през терасата  #Crazy
А така като хвърля може някое дете долу да удари, за колите няма страшно, ще си ги измият от доматите... но един картоф, хвърлен от 3-5 етаж, да не говорим за по- горен, с каква сила пада долу... Трябва да се внимава Thinking

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А като си хвърли негова играчка, връщате ли му я?
Въобще...какво му е отношението към...собствеността най-общо казано:)
Пази ли си нещата или му е все едно кое на кой е и дали ще е негово или не?

Когато хвърли нещо, как реагирате?

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 569
А като си хвърли негова играчка, връщате ли му я?
Въобще...какво му е отношението към...собствеността най-общо казано:)
Пази ли си нещата или му е все едно кое на кой е и дали ще е негово или не?

Когато хвърли нещо, как реагирате?

Изобщо никакво отношение няма към собствеността. Нищо не пази, като се ядоса- хвърля и чупи. Играчките понякога му ги събира портиера, прибирам си ги, но той това нито го вижда, абе нищо...няма си любими играчки, въобще забавите са му едни  ooooh! да кисне на мивката, да си вади дрехите от чекмеджетата, да троши бисквити...  Tired

А като хвърли- карам се, викам, дори вече е напляскан няколко пъти, реакцията му е да реве и да се тръшка. Като му говоря с по-спокоен тон да не прави нещо- хили се и продължава в същия дух.
Абе изобщо не го разбирам това дете, кака му също е била много палава, но ми имаше страх и знаеше кога да спре, можех да и предвидя реакциите за почти всичко. А този, малкия- тъмна индия ми е, никак не можем да установим нормална комуникация. баща му повече се справя с него, но се виждат за час, най-много два вечерта...

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А можеш ли да измислиш нещо, което да му привлече вниманието...нещо, което да не иска да губи.
Та дори да е приказка за лека нощ или нещо подобно?
Нещо за ядене...или дори твоето добро отношение:)

Има ли страх от болка?
Можеш ли да му обясниш колко е опасно да хвърля така неща или няма да разбере сега?

...много е неприятен този проблем...

Общи условия

Активация на акаунт